Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 2 sierpnia 2025 23:23
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

BOŻE CIAŁO SIĘ UDAŁO?

Pogoda dopisała, było słonecznie, niezbyt upalnie. Idealnie na procesję.
Podziel się
Oceń

Ale te w naszym powiecie nie wyszły jednak poza place kościelne. Ideą święta Bożego Ciała jest dla katolików wyjście  z sakramentem „w miasto”, lub na wieś. Rodzaj demonstracji wiary. W tym roku choć hierarchowie Kościoła nie zabronili procesji ulicami miast i wsi, większość parafii ograniczyła się do procesji wokół kościoła.
W większości miejsc, które udało nam się odwiedzić 11 czerwca pod kościołami mimo pięknej pogody było -jak przyznawali sami parafianie- dużo mniej ludzi. Chyba jednak epidemia koronawirusa coś zmieniła. Czy wierni wrócą do kościołów?
Choć w największych miastach Polski, w Warszawie, Krakowie procesje Bożego Ciała przeszły tradycyjnie ulicami miast od ołtarza do ołtarza, u nas wyglądało to inaczej. Czyli jednak epidemia zmieniła jedno z ważnych świąt katolików. Na terenie powiatu podpatrywaliśmy, jak to faktycznie wyglądało.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EmerytTreść komentarza: Boże dałeś nam dzieciństwo, które zabrałeś. Boże dałeś nam młodość i również zabrałeś. Dałeś PiS tylko się przypominamy…Data dodania komentarza: 31.07.2025, 08:35Źródło komentarza: Jak Michał Woś szczuje i manipuluje. To były Wiceminister Sprawiedliwości u Ziobry B Autor komentarza: xppTreść komentarza: Pier...... złodzieje myszkowscy w tej policjiData dodania komentarza: 31.07.2025, 02:16Źródło komentarza: CO MA WSPÓLNEGO USIŁOWANIE ZABÓJSTWA NA SAMOS I „ARESZTOWANIE” ŁODZI W MYSZKOWIE?Autor komentarza: ZbyszekTreść komentarza: Dlaczego nie jestem zaskoczony ?!😂 Cały PiS !Data dodania komentarza: 30.07.2025, 12:19Źródło komentarza: Jak Michał Woś szczuje i manipuluje. To były Wiceminister Sprawiedliwości u ZiobryAutor komentarza: TomiTreść komentarza: Gdyby się dało to na pewno włodarze by zatrudnili czarodziejkę aby w moment wyczarowała przebudowę. Ale się nie da. Trudno. Są utrudnienia potem będzie ładnie. W domu jeżeli są remonty też źle się mieszka.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 11:36Źródło komentarza: Myszków się zmienia– trwa wieloetapowa rewitalizacja centrum miastaAutor komentarza: ZawiszaTreść komentarza: To sabotaż terrorystyczny, wiecznie rozkopany Myszków, przejechać się nie da, utrudnia to strasznie życie, Idiotyczna przebudowa! Idioci z władz miasta, dlaczego zlikwidowaliście dworzec autobusowy?Data dodania komentarza: 22.07.2025, 06:25Źródło komentarza: Myszków się zmienia– trwa wieloetapowa rewitalizacja centrum miastaAutor komentarza: MiTreść komentarza: W powiecie takich niepelnosprytnych rodziców nie brakuje. A to sobie tatusiowie wożą dzieci na motocyklach bez żadnych zabezpieczeń, a to kulig za samochodem. A potem pogrzeb dziecka albo kalectwo na całe życie.Data dodania komentarza: 20.07.2025, 09:11Źródło komentarza: MYSZKÓW. TRAGICZNY WYPADEK JADĄCYCH QUADEM. TRZY OSOBY, W TYM DZIECKO, CIĘŻKO RANNE. ZDJĘCIE
Reklama
Reklama
Reklama