Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 23:48
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

DODATKOWE ŚRODKI NA DOPOSAŻENIE SZPITALI

(Myszków, Zawiercie) Ponad 120 milionów złotych trafić ma do 27 podmiotów medycznych w województwie śląskim. Ponad 100 milinów to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Pieniądze trafią również do szpitali w Myszkowie i Zawierciu. Dzięki wsparciu placówki zostaną doposażone między innymi o respiratory, defibrylatory, mobilny aparat USG i aparaty do mechanicznej kompresji klatki piersiowej (Myszków) oraz ambulans, stację radiologiczną RTG i TK, komorę laminarną do badań laboratoryjnych w kierunku koronawirusa jak również sprzęt endoskopowy wraz z wyodrębnionym sprzętem do diagnostyki tamowania krwawień z przewodu pokarmowego (Zawiercie).
Podziel się
Oceń

Na walkę z koronawirusem przeznaczone zostaną 123 miliony złotych. Pula ta została rozdysponowana pomiędzy 27 podmiotów leczniczych na terenie województwa. 105 mln zł to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, 12 milionów to środki pochodzące z budżetu państwa, natomiast 6 mln zł stanowi wkład beneficjentów.
- Kolejne miliony przekazujemy podmiotom medycznym w województwie śląskim na walkę z koronawirusem. 123 miliony złotych to znaczne środki, które wygospodarowaliśmy dzięki bardzo dobrej współpracy z Komisją Europejską, rządem premiera Mateusza Morawieckiego, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzatą Jarosińską-Jedynak. Dziękuję za to współdziałanie i życzliwość – powiedział marszałek Jakub Chełstowski - 27 beneficjentów będzie mogło skorzystać z tych funduszy i przeprowadzić niezbędne modernizacje, zakupić sprzęt i doposażenie. To potwierdzenie konsekwentnego działania władz województwa na rzecz służby zdrowia.
Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia, modernizację infrastruktury szpitalnej, środki ochrony osobistej, środki dezynfekcyjne i urządzenia do dezynfekcji, materiały do diagnostyki niezbędne do leczenia pacjentów w stanie nagłego zagrożenia życia wynikającego z zaostrzenia choroby COVID-19 oraz pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Pieniądze trafią między innymi do Szpitala Powiatowego w Myszkowie (3,8 mln zł),
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie (7,6 mln zł), Szpitala Powiatowego w Zawierciu (3,5 mln zł), Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu (10,8 mln zł), Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (4,6 mln zł), Górnośląskiego Centrum Medycznego (6,5 mln zł), czy też Centrum Pediatrii w Sosnowcu (0,9 mln zł).
W myszkowskim szpitalu za pieniądze w ramach walki z koronawirusem zakupione zostanie: 15 respiratorów, zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych, 2 defibrylatory, bronchofiberoskop z torem wizyjnym, 5 pomp infuzyjnych, aparat RTG, przyłóżkowy, 2 videolaryngoskopy, mobilny USG, 2 aparaty do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.
Z kolei Szpital Powiatowy w Zawierciu zostanie doposażony o: ambulans, system do obsługi badań RTG i TK stosowanych w diagnostyce koronawirusa, stację radiologiczną RTG i TK do zabezpieczania badań radiologicznych wykonywanych u pacjentów z COVID-19, sprzęt endoskopowy wraz z wyodrębnionym sprzętem do diagnostyki tamowania krwawień z przewodu pokarmowego dedykowany dla pacjentów z koronawirusem, łóżka ze stolikiem przyłóżkowym dla pacjentów z COVID-19, macierz komputerową do zabezpieczenia badań radiologicznych wykonywanych u pacjentów z COVID-19, komorę laminarną do badań laboratoryjnych w kierunku korona wirusa, zamrażarki/chłodziarki laboratoryjne – konieczne do zabezpieczania próbek do badania koronawirusa.
- Doposażenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu w sprzęt medyczny i specjalistyczny przyniesienie długofalowe korzyści dla pacjentów i personelu Szpitala poprzez stworzenie kompleksowego rozwiązania w zakresie leczenia szpitalnego dla osób z podejrzeniem zakażenia i chorych zakaźnie, w szczególności zakażonych wirusem SARS-CoV-2 – informuje zawierciański szpital.  (es)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama