Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:59
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

NOWY DYREKTOR OD BEZROBOCIA JUŻ PRACUJE

(Myszków) 1 września swoje urzędowanie rozpoczął nowy dyrektor PUP w Myszkowie Marek Węgrzynowicz. Podczas pierwszego dnia pracy spotkał się z pracownikami urzędu, władzami starostwa oraz ze swoim poprzednikiem Czesławem Miklasem, który przeszedł na emeryturę. Oprócz załogi urzędu podczas spotkania w urzędzie pracy starosta Marian Wróbel przedstawił nowemu dyrektorowi swoje oczekiwania względem funkcjonowania Urzędu Pracy i pracowników tej instytucji. - Najważniejszymi osobami w Urzędzie Pracy nie są dyrektor i pracownicy, ale interesant, człowiek. Osoba najczęściej, w jakimś stopniu skrzywdzona przez los, która znalazła się w trudnej sytuacji. Powinnością pracowników tego urzędu jest pomóc temu człowiekowi – mówił Marian Wróbel. Starosta wśród oczekiwań wymienił również m.in. większe pozyskiwanie środków pozabudżetowych na łagodzenie skutków bezrobocia, pomoc przedsiębiorcom z jednoczesną weryfikacją wykorzystania tych środków.
Podziel się
Oceń

(Myszków) 1 września swoje urzędowanie rozpoczął nowy dyrektor PUP w Myszkowie Marek Węgrzynowicz. Podczas pierwszego dnia pracy spotkał się z pracownikami urzędu, władzami starostwa oraz ze swoim poprzednikiem Czesławem Miklasem, który przeszedł na emeryturę. Oprócz załogi urzędu podczas spotkania w urzędzie pracy starosta Marian Wróbel przedstawił nowemu dyrektorowi swoje oczekiwania względem funkcjonowania Urzędu Pracy i pracowników tej instytucji. - Najważniejszymi osobami w Urzędzie Pracy nie są dyrektor i pracownicy, ale interesant, człowiek. Osoba najczęściej, w jakimś stopniu skrzywdzona przez los, która znalazła się w trudnej sytuacji. Powinnością pracowników tego urzędu jest pomóc temu człowiekowi – mówił Marian Wróbel. Starosta wśród oczekiwań wymienił również m.in. większe pozyskiwanie środków pozabudżetowych na łagodzenie skutków bezrobocia, pomoc przedsiębiorcom z jednoczesną weryfikacją wykorzystania tych środków.

 

Odchodzący na emeryturę dyrektor Czesław Miklas życzył swojemu następcy wielu sukcesów. Przed nim – jak zaznaczył – stoi jedno z najważniejszych zadań – absorpcja środków unijnych z Kapitału Ludzkiego (z poddziałania 6.1.1.) na realizację projektu dotyczącego praktyk zawodowych. Dodał jednak, że do dyspozycji ma dobrą załogę, która każdemu zadaniu sprosta.

 

Miklas podczas swojego przemówienia podziękował również za współpracę swoim urzędnikom. - Dziękuję wszystkim za Waszą pracę. Proszę abyście nie ustawali w swoich dążeniach i działaniach na rzecz łagodzenia skutków bezrobocia. Chciałbym prosić, abyście w swojej pracy zwiększali swoją życzliwość względem interesantów. Jestem emerytem z tego urzędu i zawsze będę się czuł emocjonalnie związany z tą instytucją.

 

Nowy dyrektor Marek Węgrzynowicz powiedział na spotkaniu, iż jako szef PUP-u będzie służył pomocą ludziom. - W swojej dotychczasowej działalności zawodowej pracowałem zawsze pomagając ludziom, zajmując się pomocą społeczną i zwalczaniem bezrobocia. Liczę na współpracę z pracownikami urzędu i z wszystkimi, którym sprawy zwalczania bezrobocia leżą na sercu.

 

Warto dodać na zakończenie, że zauważono, że w ostatnich miesiącach, nieznacznie, ale jednak, spadł poziom bezrobocia w powiecie myszkowskim.

 

KILKA SŁÓW DO MYSZKOWSKIEJ

Czesław Miklas odniósł się podczas spotkania do artykułu „Poprawkowi przewodniczący” zamieszczonego w nr 35 Gazety Myszkowskiej. Chodziło o to, że wytknęliśmy byłemu dyrektorowi jedną z jego porażek - zmarnowana dotacja do chyba ponad 100 miejsc pracy w Emalii Olkusz, która wyczyściła fundusze Myszkowa, a których później dla porządnych przedsiębiorców zabrakło. Podczas spotkania Cz. Miklas powiedział, że nie należy dzielić firmy na „nasze” i „obce”, ponieważ to nie sprzyja tworzeniu klimatu przedsiębiorczości. Jak dodał dyrektor wszyscy ci, którzy chcą prowadzić działalność gospodarczą w Myszkowie, są mile widziani. Dodał również, że firmy, które są z Myszkowa, również pomoc od urzędu pracy otrzymały. Chyba nie zostaliśmy dobrze zrozumiani. Nie chodziło o to, że firma Emalia Olkusz nie jest z Myszkowa, ale że nie zbuduje tu trwałych miejsc pracy. Niestety, to my mieliśmy rację. A obecnie przedsiębiorcy z Myszkowa, którzy starają się o dotacje np. na tworzenie nowych miejsc pracy, odchodzą z kwitkiem, ponieważ PUP nie ma funduszy. (AK, JotM)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama