Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 29 czerwca 2026 01:20
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Z ULICY 1 MAJA ZNIKNIE PRZYSTANEK

(Myszków) Mieszkańcy, którzy często korzystają z komunikacji miejskiej domagają się od burmistrza przeniesienia przystanku z ulicy 1 Maja na Światowicie. Miasto analizuje dwie możliwości nowej trasy autobusów miejskich w tym rejonie.    
Podziel się
Oceń

(Myszków) Mieszkańcy, którzy często korzystają z komunikacji miejskiej domagają się od burmistrza przeniesienia przystanku z ulicy 1 Maja na Światowicie. Miasto analizuje dwie możliwości nowej trasy autobusów miejskich w tym rejonie.

 

- Przystanek z ulicy 1 Maja trzeba przenieść. Jest bardzo niebezpiecznie. Do zakładów jeździ mnóstwo tirów, pędzą samochody osobowe. Kiedyś już był wypadek z udziałem osoby wysiadającej z autobusu. Kierowcy zupełnie nie uważają, omijają autobusy, choć koło przystanku jest przejście dla pieszych. Ten przystanek tam po prostu być nie może – mówi jedna z mieszkanek Pohulanki.

 

Przystanek z ulicy 1 Maja zniknie na pewno, na razie nie wiadomo jednak kiedy, bo póki co burmistrz Włodzimierz Żak rozważa dwie możliwości jego lokalizacji. - Zrodziły się dwie propozycje. Obie wiążą się ze zmianą trasy autobusów. Pierwsza to przeniesienie przystanku z ulicy. 1 Maja na ulicę Szeroką i z ulicy Zamenhoffa na ulicę Papieską. Drugi wariant to nowa trasa autobusu z przystankiem na ul. Millenium – wyjaśnia Małgorzata Kitala-Miroszewska, rzecznik prasowy UM w Myszkowie.

 

Przypominamy również, że wraz z przebudową drogi w ulicy Zamenhoffa lokalizację zmieni jeden z przystanków. - Przystanki autobusowe nie ulegają zmianie, za wyjątkiem przystanku przy budynku 7 i 9, który zostanie zlokalizowany za posesją nr 5. Rozważana jest możliwość zmiany lokalizacji przystanków na ul. Millenium lub przy ul. Papieskiej ( okolice Dotyku Jury) – mówi rzecznik. (ek)

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama