Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 15:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zielone światło dla remontu drogi Myszków – Żarki

Wreszcie jest długo wyczekiwana bardzo dobra wiadomość dla użytkowników drogi wojewódzkiej Myszków – Żarki. Została podjęta decyzja o przeznaczeniu tej drogi do remontu wśród najistotniejszych  przedsięwzięć drogowych w województwie śląskim w zakresie infrastruktury drogowej w okresie nowego programowania unijnego. Kiedy inwestycja ruszy? Budowa będzie realizowana przez Zarząd Woj. Śląskiego. Jeżeli w sierpniu br. zostanie wydane pozwolenie na budowę, a do końca roku inwestycja znajdzie się w planie wydatków na kolejne lata, budowa powinna ruszyć w połowie 2016 i potrwa 2 lata.  
Podziel się
Oceń

Wreszcie jest długo wyczekiwana bardzo dobra wiadomość dla użytkowników drogi wojewódzkiej Myszków – Żarki. Została podjęta decyzja o przeznaczeniu tej drogi do remontu wśród najistotniejszych  przedsięwzięć drogowych w województwie śląskim w zakresie infrastruktury drogowej w okresie nowego programowania unijnego. Kiedy inwestycja ruszy? Budowa będzie realizowana przez Zarząd Woj. Śląskiego. Jeżeli w sierpniu br. zostanie wydane pozwolenie na budowę, a do końca roku inwestycja znajdzie się w planie wydatków na kolejne lata, budowa powinna ruszyć w połowie 2016 i potrwa 2 lata.

 

- To chyba najlepszy prezent z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego – mówią samorządowcy: starosta myszkowski Dariusz Lasecki, wicestarosta Anna Socha-Korendo oraz burmistrzowie Włodzimierz Żak z Myszkowa i Klemens Podlejski z Żarek.

 

Skuteczna interwencja tych samorządowców sprzed kilku miesięcy, kiedy okazało się, że inwestycja jest zagrożona, sprawiła, iż ostatecznie sprawa przybiera bardzo dobry obrót.

 

- Finalizują się wieloletnie zabiegi o wykonanie tej inwestycji. Znalezienie się na tej liście to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych – mówi starosta Dariusz Lasecki.

 

Liczne wizyty w Urzędzie Marszałkowskim, rozmowy z marszałkiem Wojciechem Saługą i wicemarszałkiem Stanisławem Dąbrową, merytoryczne argumenty i – niestety – złe drogowe statystyki przemówiły ostatecznie do wpisania tego zdania do odpowiednich dokumentów programowych województwa, zapewniających wykonanie tego zadania.

 

- Na drodze Żarki-Myszków notuje się bardzo wysoki poziom ruchu kołowego, stąd uchodzi ona za niebezpieczną. Nasze zabiegi o szybką decyzję województwa musiały być solidnie uargumentowane i przyniosły oczekiwany efekt – mówi wicestarosta Anna Socha-Korendo.

 

Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę w dniu 12 maja 2015 r., zmieniającą Listę Rankingową projektów drogowych przewidywanych do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014 – 2020. Na liście znalazł się odcinek drogi wojewódzkiej 793 Myszków – Żarki.

 

- Planowana wartość zadania 30 mln zł. Przewiduje się wybudowanie kanalizacji deszczowej, nowe nawierzchnie jezdni i chodników, oświetlenie, ścieżkę rowerową z Żarek do Myszkowa, czyli to, o co mieszkańcy prosili od bardzo dawna – mówi burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

 

Obecnie uzupełniania jest dokumentacja geodezyjna. Decyzja środowiskowa jest już sporządzona. W sierpniu ub.r.  dokumentacja została złożona do zezwolenia na realizację inwestycji. W ostatnim kwartale tego roku wniosek złożony zostanie do konkursu o dofinansowanie w ramach środków unijnych.

 

- Projekt obejmuje odcinek ul. Myszkowskiej w Żarkach od skrzyżowania z ul. Strażacką w Żarkach do skrzyżowania ulic Kościuszki i ul. Sienkiewicza w Myszkowie – mówi burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.

 

 

Na podstawie informacji przygotowanej przez: Katarzynę Kulińską-Plutę (Urząd Miasta i Gminy Żarki), Małgorzatę Kitalę-Miroszewską (Urząd Miasta Myszków), Marcina Pilisa (Starostwo Powiatowe w Myszkowie).


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama