(Koziegłowy) Gmina Koziegłowy zakończyła trwający trzy lata projekt unijny, dzięki któremu jej mieszkańcy otrzymali sprzęt komputerowy, wraz z dostępem do internetu. W nowe komputery stacjonarne, laptopy i drukarki wyposażone zostały też jednostki podległe urzędowi oraz szkoły i świetlice środowiskowe. Łączna wartość projektu to 1.162.573,81 zł, z czego 988.187,73 zł stanowiły fundusze UE.
Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – Internet dla mieszkańców Miasta i Gminy Koziegłowy” zbliżał się ku końcowi. Tuż przed rozliczeniem okazało się, że pojawiły się oszczędności wynikłe z rozstrzygnięcia przetargu na realizację przedmiotu projektu i podpisania umów. I tu pojawiła się szansa na zagospodarowanie wolnych środków dla nowych uczestników projektu, spełniających kryteria i ujętych do tej pory na liście rezerwowej oraz zakupienia zestawów komputerowych dla jednostek podległych. Komputery wraz z dostępem do internetu trafiły do osób, które spełniły kryterium dochodowe upoważniające do otrzymywania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej oraz świadczeń rodzinnych. W projekcie uwzględniono również dzieci i młodzież uczącą się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, uprawnionej do uzyskania stypendiów socjalnych, typowanej do otrzymania wsparcia we współpracy ze szkołą oraz/lub ośrodkiem pomocy społecznej oraz dzieci i młodzież uczącą się z bardzo dobrymi wynikami w nauce, z których przeciętny dochód opodatkowany na osobę w rodzinie z roku poprzedzającego rok udziału w projekcie był niższy, niż ostatni aktualny roczny wskaźnik. Na sprzęt komputerowy miały szansę także osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym oraz osoby z grupy 50+, spełniające kryteria dochodowe. - Realizując projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - Internet dla mieszkańców Miasta i Gminy Koziegłowy” w drugiej turze przekazano sprzęt komputerowy i dostarczono bezpłatny internet do 37 gospodarstw domowych oraz do jednostek podległych (szkoły, przedszkole, Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Warsztaty Terapii Zajęciowej) łącznie 37 komputerów stacjonarnych i 7 drukarek.
W obu projektowych rozdaniach przekazano komputery przenośne wraz z bezpłatnym dostępem do internetu 148 gospodarstwom domowym oraz 10 jednostkom podległym – wyjaśniają koziegłowscy urzędnicy. Na liście doposażonych placówek znalazły się: Zespół Szkół w Koziegłowach: Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie (13 zestawów komputerów, 2 drukarki); Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II (13 zestawów komputerowych, 2 drukarki); Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi: Koziegłowy (2 zestawy komputerowe, 1 drukarka) i Stara Huta (2 zestawy komputerowe, 1 drukarka). Zespół Szkół w Pińczycach (7 zestawów komputerowych, 6 laptopów, 2 drukarki), Zespół Szkół w Lgocie Górnej (13 zestawów komputerowych, 2 drukarki), Szkoła Podstawowa w Gniazdowie ( 5 zestawów komputerowych, 1 drukarka), Szkoła Podstawowa w Cynkowie (13 zestawów komputerów, 1 drukarka), Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach (5 zestawów komputerowych, 1 drukarka), Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym (5 zestawów komputerowych, 1 drukarka), Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury, Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wojsławicach (5 zestawów komputerowych, 1 drukarka). Sprzęt uzyskały też świetlice środowiskowe w: Koziegłowach (3 zestawy komputerowe), Gniazdowie (2 zestawy komputerowe + łącze internetowe), Cynkowie (1 zestaw komputerowy + łącze internetowe), Wojsławicach (1 zestaw komputerowy), Mzykach (1 zestaw komputerowy + łącze internetowe). (kk)
Napisz komentarz
Komentarze