Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 12:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

„BRONKOBUS” W MYSZKOWIE. NA RAZIE PUSTY

(Myszków) Mieszkańcy Myszkowa, którzy w poniedziałek 9 marca zdecydowali się na wczesno popołudniowy spacer po mieście byli zdziwieni, kiedy dostrzegali na ulicach zaparkowany „Bronkobus”, czyli autobus z wizerunkiem Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP, który ubiega się o reelekcję. Wiele osób rozglądało się wtedy wokół siebie, spodziewając się ujrzeć gdzieś w pobliżu głównego lokatora Belwederu. Niestety, bezskutecznie. Pobytu w Myszkowie jednego z 16 pojazdów przygotowanych na czas kampanii wyborczej obecnego Prezydenta RP nie zapowiadano wcześniej, być może dlatego, że do naszego miasta przyjechali nim głównie młodzi ludzie, którzy zbierali podpisy poparcia dla Bronisława Komorowskiego. Czy „Bronkobus” powróci do Myszkowa z najważniejszym pasażerem na pokładzie? Na to pytanie nikt w poniedziałek nie potrafił odpowiedzieć.      
Podziel się
Oceń

(Myszków) Mieszkańcy Myszkowa, którzy w poniedziałek 9 marca zdecydowali się na wczesno popołudniowy spacer po mieście byli zdziwieni, kiedy dostrzegali na ulicach zaparkowany „Bronkobus”, czyli autobus z wizerunkiem Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP, który ubiega się o reelekcję. Wiele osób rozglądało się wtedy wokół siebie, spodziewając się ujrzeć gdzieś w pobliżu głównego lokatora Belwederu. Niestety, bezskutecznie. Pobytu w Myszkowie jednego z 16 pojazdów przygotowanych na czas kampanii wyborczej obecnego Prezydenta RP nie zapowiadano wcześniej, być może dlatego, że do naszego miasta przyjechali nim głównie młodzi ludzie, którzy zbierali podpisy poparcia dla Bronisława Komorowskiego. Czy „Bronkobus” powróci do Myszkowa z najważniejszym pasażerem na pokładzie? Na to pytanie nikt w poniedziałek nie potrafił odpowiedzieć.

 

„Bronkobusów” jest szesnaście. Pierwszy ruszył w Polskę w sobotę 7 marca, prosto z warszawskiej konwencji inaugurującej kampanię wyborczą Bronisława Komorowskiego. - Zainteresowanie Polaków przedwyborczymi wystąpieniami prezydenta jest spore i szczere (…)  Chcemy pokazać, jak wielkie jest poparcie dla idei głoszonej przez Bronisława Komorowskiego. Polacy ponad podziałami mogą się łączyć i działać dla dobra kraju – mówił dla jednej z rozgłośni radiowych szef kampanii wyborczej obecnego prezydenta Robert Tyszkiewicz.

 

Tłumaczył, że „Bronkobusami” wraz z prezydentem, będą jeździć po Polsce parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele powstających obywatelskich komitetów poparcia, którzy będą przekonywać, że Bronisław Komorowski jest dobrym wyborem dla Polski.

 

Autobus z podobizną Komorowskiego i oznaczony tabliczką: „Śląskie” dotarł do Myszkowa w poniedziałek 9 marca niemal w samo południe (wcześniej zatrzymał się w Poraju). Zaparkował na Placu Dworcowym, a następnie przy tzw. Domu Dziecka na ulicy Sikorskiego. Ku rozczarowaniu mieszkańców miasta nie przywiózł jednak kandydata do najwyższego urzędu w Polsce. Młodym ludziom zbierającym podpisy na listach poparcia dla Bronisława Komorowskiego i rozdającym ulotki towarzyszył jedynie słabo rozpoznawalny w Myszkowie poseł ziemi śląskiej Tomasz Głogowski, którego w Myszkowie wsparł dodatkowo senator Jarosław Lasecki. Czy „Bronkobus” pojawi się w naszym mieście ponownie, tym razem przywożąc kandydata lub choćby inną czołową postać Platformy Obywatelskiej (Bronisław Komorowski startuje z poparciem tej partii), która będzie przekonywać jak głosować 10 maja? Tego nikt z pasażerów wyborczego autobusu nie potrafił potwierdzić. Po około 1,5 godzinnym pobycie w Myszkowie „Bronkobus” odjechał do Tarnowskich Gór. (rb)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama