Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 3 maja 2024 04:40
Przeczytaj!

MISTRZOSTWA POD DYKTANDO „BŁĘKITNYCH”

(Hucisko) 25 października na błoniach Hotelu „Orle Gniazdo” w Hucisku rozegrano Ogólnopolski Wyścig w kolarstwie przełajowym. W ramach wyścigu rozgrywane były Mistrzostwa LZS województwa śląskiego. Na starcie stanęło 154 zawodników i zawodniczek z całej Polski.
Podziel się
Oceń

W kategorii Elita pierwsze miejsce wywalczył Wojciech Halejak - Grupa MEXLLER. 8 miejsce w tej grupie wywalczył Adam Dziuk. Zawodnik na co dzień startuje w kategorii Masters, postanowił jednak włączyć się do walki o tytuł Mistrza Województwa i udało się, został Mistrzem LZS. Sukcesem zakończyły się także starty zawodników klubu MG LKS „Błękitni” PAULA – TRANS Koziegłowy. W kategorii Elita Kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Olga Wasiuk a wraz z nim tytuł mistrzowski. W kategorii juniorek tytuł wicemistrzyni LZS zdobyła Anita Jęderko. W gronie juniorów młodszych tytuł mistrzowski przypadł Maciejowi Borkowskiemu (MG LKS Olimpijczyk Szczekociny), drugie miejsce i tytuł wicemistrza zdobył Daniel Sikora (Błękitni). W gronie juniorów tytuł Mistrzowski wywalczył Jakub Chłądzyński, a wicemistrzowski Grzegorz Sikora (obaj Błękitni). W gronie młodziczek tytuł mistrzowski przypadł Katarzynie Dawczyńskiej (Błękitni). W grupie młodzików 4 miejsce i tytuł Mistrza LZS wywalczył Jakub Musialik, a wicemistrza Robert Rzepka (obaj Błękitni). W gronie mastersów tytuł Mistrzowski przypadł Michałowi Józkowiczowi a wicemistrzowski Robertowi Łatanikowi (obaj Błękitni). Sukcesy nasi kolarze odnieśli także w tzw. zabawach rowerowych dzieci. Drugie miejsce wywalczyła Milena Tokarska, trzecie Maciej Łatanik, a czwarte Jakub Dziuk (wszyscy Błękitni). W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajął MG LKS BŁĘKITNI PAULA – TRANS Koziegłowy, drugie UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin, trzecie MGLKS Olimpijczyk Szczekociny a czwarte GK Zagłębie Sosnowiec. Zawody były sponsorowane przez Hotel Orle Gniazdo, VIKING SPORT i Wojewódzki Zarząd LZS w Katowicach. Gratulujemy. (rb)