Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 19:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

KOMORNIK OSKARŻONY O PRZYWŁASZCZENIE 250 TYSIĘCY

(Myszków) Komornik przy Sądzie Rejonowym w Myszkowie Jan L. zasiądzie na ławie oskarżonych. Prokurator postawił mu zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i przywłaszczenia mienia znacznej wartości. 63-letniemu funkcjonariuszowi publicznemu zarzuca się  przywłaszczenie ponad 254 tysięcy złotych należących do klientów. Na liście poszkodowanych jest 247 osób i instytucji z całego kraju. Komornik pieniądze wziął, bo - jak tłumaczył w śledztwie - miał problemy finansowe. Jeśli funkcjonariusz zostanie skazany, może trafić za kratki nawet na 10 lat. Zostanie też wówczas wydalony ze służby przez Ministra Sprawiedliwości. Minister Sprawiedliwości zawiesił komornika Jana L. w czynnościach zawodowych.      
Podziel się
Oceń

(Myszków) Komornik przy Sądzie Rejonowym w Myszkowie Jan L. zasiądzie na ławie oskarżonych. Prokurator postawił mu zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i przywłaszczenia mienia znacznej wartości. 63-letniemu funkcjonariuszowi publicznemu zarzuca się  przywłaszczenie ponad 254 tysięcy złotych należących do klientów. Na liście poszkodowanych jest 247 osób i instytucji z całego kraju. Komornik pieniądze wziął, bo - jak tłumaczył w śledztwie - miał problemy finansowe. Jeśli funkcjonariusz zostanie skazany, może trafić za kratki nawet na 10 lat. Zostanie też wówczas wydalony ze służby przez Ministra Sprawiedliwości. Minister Sprawiedliwości zawiesił komornika Jana L. w czynnościach zawodowych.

 

Jan L. od wielu lat był komornikiem przy Sądzie Rejonowym w Myszkowie. Teraz przyjdzie mu zasiąść na ławie oskarżonych za niedopełnienie obowiązków służbowych i przywłaszczenie pieniędzy klientów. Nieuczciwy funkcjonariusz publiczny jest zawieszony w czynnościach zawodowych. - Pierwsze zawieszenie nastąpiło 25 lipca 2012r. na wniosek Rady Izby Komorniczej po przeprowadzonej kontroli w kancelarii Jana L. We wrześniu Rada Izby Komorniczej w Katowicach złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i na jego podstawie Minister Sprawiedliwości zawiesił Jana L. – poinformował rzecznik katowickiej Izby Komorniczej Piotr Sikorski. W tej chwili czynności zawodowe za Jana L. pełni zastępca, komornik Jacek Wiesiołek.

 

Przed kilkoma dniami zakończyło się wielomiesięczne śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Podczas realizacji sprawy śledczy ustalili, że od lutego do września 2012r. nieuczciwy komornik przywłaszczył 254 tys. zł należących do klientów.

 

Jan L. w tym czasie pobierał zaliczki od klientów na poczet czynności egzekucyjnych i nie rozliczał tych pieniędzy. Przywłaszczył także wyegzekwowane od dłużników należności, choć zgodnie z przepisami w ciągu 4 dni powinny być przekazane wierzycielom. Powinny być, lecz nie były. Na liście poszkodowanych znalazło się blisko 247 osób i instytucji z terenu całego kraju, korzystających z usług jego kancelarii. Prokurator zgromadziwszy tak liczne dowody w sprawie zdecydował o przedstawieniu Janowi L. zarzutów przywłaszczenia mienia znacznej wartości i niedopełnienia obowiązków służbowych. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Jeśli Jan L. zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, zostanie wydalony ze służby przez Ministra Sprawiedliwości.

 

Z trzech, dwóch zawieszonych

 

Z trzech komorników przy Sądzie Rejonowym w Myszkowie aż dwóch jest zawieszonych w czynnościach zawodowych. Drugim komornikiem, który nie pełni swych obowiązków jest Andrzej Krawczyk. W maju 2012 roku Andrzej Krawczyk został przez Izbę Komorniczą zawieszony na własny wniosek, który motywowany był złym stanem zdrowia. Na czas zastępstwa urzęduje za niego Mateusz Czapliński. W pełni działającą obecnie kancelarią komorniczą przy Sądzie Rejonowym w Myszkowie jest Kancelaria Komornicza Tomasza Nowakowskiego.

 

Katarzyna Kieras

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama