Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 17:18
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

MYSZKÓW JAK PLAC BUDOWY

(Myszków) Jedne się kończą, drugie się zaczynają – można powiedzieć o pracach budowlanych prowadzonych w rejonie ulicy 3 Maja. Po zakończeniu przebudowy ulicy w centrum miasta, ruszyły prace zmierzające do zmiany wizerunku placu przed Miejskim Domem Kultury oraz położonego vis a vis, po drugiej stronie ulicy. Drogowców  spotkać można obecnie także w wielu innych miejscach Myszkowa.      
Podziel się
Oceń

(Myszków) Jedne się kończą, drugie się zaczynają – można powiedzieć o pracach budowlanych prowadzonych w rejonie ulicy 3 Maja. Po zakończeniu przebudowy ulicy w centrum miasta, ruszyły prace zmierzające do zmiany wizerunku placu przed Miejskim Domem Kultury oraz położonego vis a vis, po drugiej stronie ulicy. Drogowców  spotkać można obecnie także w wielu innych miejscach Myszkowa.

 

Pracownicy firmy Skanska we wtorek 19 listopada chyba już po raz ostatni oglądali swoje dzieło. Dzień później mijał bowiem termin zakończenia odbioru technicznego ulicy 3 Maja.

 

- Poprawki wskazane przez gminę zostały zrealizowane. Do godzin popołudniowych powinna zostać przywrócona organizacja ruchu – informowała nas w środę 20 listopada Małgorzata Kitala – Miroszewska, rzecznik Urzędu Miasta w Myszkowie. Rzeczywiście, samochody po wielomiesięcznej przerwie mogły tego dnia pojechać wreszcie ulicą 3 Maja, tym samym zniknęły kłopotliwe objazdy. Kiedy z placu budowy zeszli pracownicy firmy Skanska, do akcji wkroczyli budowlańcy z Boronowa. Firma Domax z tej miejscowości rozpoczęła remont i przebudowę dwóch placów - przy Miejskim Domu Kultury oraz po przeciwnej stronie, przy ul. 3 Maja. - W ramach tej inwestycji powstaną nie tylko miejsca parkingowe, ale przede wszystkim zostanie uporządkowana przestrzeń publiczna, która będzie kompatybilna z przebudowaną ulicą 3 Maja. Zgodnie z umową, zakończenie przebudowy powinno nastąpić do 12 grudnia br. Powstaną nowe miejsca parkingowe. 32 miejsca na przeciw Prokuratury oraz 15 miejsc przy Rondzie Flagi RP. Koszt zadania to 1.845.901,22 zł. – mówi Małgorzata Kitala Miroszewska. Obserwującym plac budowy przeszkadza, że ciężarowe auta i ciężki sprzęt używany do prac brudzi dopiero co położoną kostkę. – Posprzątamy, znaku nie będzie – pocieszał jeden z pracowników „Domaxu”.

 

Robotników spotkać można i w innych częściach miasta, a wraz z nimi kłopotów z przejazdem przez niektóre ulice. Dotyczy to obecnie m.in. ulicy Strażackiej, którą nie da się przejechać z ulicy Jana Pawła II do Kwiatkowskiego i dalej do Spółdzielczej. Wykopy wyłączyły z ruchu ulicę Polną. - Uporządkowanie gospodarki  wodno - ściekowej w Myszkowie – III etap obejmuje rejon ulic: Spółdzielcza, Kwiatkowskiego, Miedziana, Polna, Strażacka, Żelazna, Stalowa, Pożarowa, Wąska, Średnia, Górna, Kamienna i Piaskowa. Koszt inwestycji to ponad 6,7mln .zł. – wyjaśnia rzecznik magistratu. Budowlańcy wkroczyli także do myszkowskich placówek oświatowych. W Przedszkolu nr 3 trwa wymiana dachu, w „piątce” realizowana jest z kolei termomodernizacja. Urząd Miasta zapytaliśmy, czy tak poważne prace rozpoczęte w okresie jesienno – zimowym nie zdestabilizują pracy placówek.

 

- Wymiana pokrycia azbestowego na Przedszkolu Nr 3 nie przeszkadza w funkcjonowaniu placówki, remont powinien zakończyć się w tym roku. Koszt zadania to około 330 tysięcy złotych. Termomodernizacja ZSP Nr 5 to z kolei zadanie, którego zakończenie przewidujemy we wrześniu 2014 r. Koszt inwestycji to ponad 6,8 mln zł. W chwili obecnej prowadzone są prace w Pawilonie D, w taki sposób, by nie był one uciążliwe dla prowadzenia zajęć lekcyjnych. Oczywiście, obie te inwestycje wprowadzają pewien brak komfortu, jednak zarówno inwestor jakim jest gmina jak i wykonawcy zwracają uwagę by realizacja tych zadań odbywała się w sposób bezpieczny i jak najmniej uciążliwy – zapewnia Małgorzata Kitala - Miroszewska. (rb)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama