Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 14 maja 2025 23:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

SKANSKA MÓWI, ŻE ZDĄŻY Z REMONTEM

(Myszków) Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Myszkowa radni nadali imię dla ronda, które połączyło ulice 1 Maja i 3 Maja. Okrągłe skrzyżowanie nosić będzie nazwę: „Rondo Flagi Rzeczpospolitej Polskiej”. Do końca zmierzają prace związane z przebudową ulicy 3 Maja. Zgodnie z planem powinna się ona zakończyć do 30 października. Czy tak będzie? – Na tę chwilę zdążymy – zapewnia realizator inwestycji, Skanska S.A.      
Podziel się
Oceń

 

(Myszków) Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Myszkowa radni nadali imię dla ronda, które połączyło ulice 1 Maja i 3 Maja. Okrągłe skrzyżowanie nosić będzie nazwę: „Rondo Flagi Rzeczpospolitej Polskiej”. Do końca zmierzają prace związane z przebudową ulicy 3 Maja. Zgodnie z planem powinna się ona zakończyć do 30 października. Czy tak będzie? – Na tę chwilę zdążymy – zapewnia realizator inwestycji, Skanska S.A.

 

Przebudowa centrum Myszkowa, polegająca na całkowitej zmianie wizerunku ulicy 3 Maja, 1 Maja oraz Kościelnej, zmierza do końca. Firma Skanska S.A., która wygrała przetarg na realizację wartej blisko 6,5 miliona złotych inwestycji, powinna skończyć z budową do 30 października. Czy tak będzie? Mieszkańcy Myszkowa mają w pamięci kłopoty z zakończeniem pierwszego etapu remontu (przebudowa części ul. 1 Maja z budową kanalizacji deszczowej, budowa ronda z kostki granitowej oraz przebudowa ulicy Kościelnej od budynku parafii Św. Stanisława, aż do skrzyżowania z ulicą Kościuszki), który miał zakończyć się do 14 grudnia 2012 r. Ostatecznie stało się to pół roku później. Po nowym rondzie kierowcy pojechali dopiero na początku czerwca br.

 

Czy z przebudową ulicy 3 Maja, od Miejskiego Domu Kultury do Ronda Flagi RP Skanska S.A. uwinie się do końca października? Tym razem na nic zdałoby się zwalanie winy za ewentualne opóźnienia na pogodę, bo ta ewidentnie sprzyjała drogowcom.

 

- Na ten moment termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony. Wszystko wskazuje na to, że prace zakończymy 30 października – obiecuje Iwona Walczak z Zespołu ds. Komunikacji firmy Skanska S.A.

 

W tym miejscu warto wspomnieć, że zakres prowadzonej przez firmę inwestycji nie obejmuje terenów wokół Miejskiego Domu Kultury i parkingu vis a vis MDK. – Zadanie pod nazwą: „Zagospodarowanie terenu wokół Domu Kultury i skweru przy ul. 3 Maja” to inwestycja nie związana z  przebudową ulicy 3 Maja. Na zagospodarowanie tych dwóch terenów ogłosiliśmy przetarg nieograniczony, w ramach którego wpłynęły trzy oferty. Po ich zbadaniu komisja przetargowa wezwała dwóch oferentów do uzupełnienia dokumentów, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu. Do końca października chcemy wyłonić wykonawcę, bowiem termin wykonania zadania jest stosunkowo krótki - do końca tego roku – potwierdza rzecznik Urzędu Miasta w Myszkowie, Małgorzata Kitala Miroszewska. (rb)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Pani "wściekła": opisujemy co dzieje się w przestrzeni publicznej. Jak będzie coś związanego z Islamem, też opiszemy!Data dodania komentarza: 12.05.2025, 14:32Źródło komentarza: MYSZKÓW. TŁUMY NA ODPUŚCIE ŚW. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA. ZDJĘCIAAutor komentarza: błyskawica wściekłaTreść komentarza: GAZETA LEWACKA DO BÓLU. I opisuje katolickie święto. no niewyobrażalne!!! REDAKCJA CIERPI NA SCHZOFRENIĘ, CZY CO...?? A FEE !!!Data dodania komentarza: 12.05.2025, 14:01Źródło komentarza: MYSZKÓW. TŁUMY NA ODPUŚCIE ŚW. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA. ZDJĘCIA J Autor komentarza: SzymonTreść komentarza: Stosunek do zwierząt to miara człowieczeństwa. Niemiecki filozof Arthur Schopenhauer powiedział kiedyś, że: „Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem”Data dodania komentarza: 12.05.2025, 10:35Źródło komentarza: SKATOWAŁ PSA NA ŚMIERĆ. MIESZKANIEC KOZIEGŁÓWEK ODSIEDZI PÓŁ ROKUAutor komentarza: UlaTreść komentarza: Mocny film !Data dodania komentarza: 8.05.2025, 18:30Źródło komentarza: Mocna akcja profrekwencyjna. Kobiety powinny koniecznie to obejrzeć!Autor komentarza: BasiaTreść komentarza: 👏👏👏 nie dla prawicy nie dla konfederacjiData dodania komentarza: 8.05.2025, 18:29Źródło komentarza: Mocna akcja profrekwencyjna. Kobiety powinny koniecznie to obejrzeć!Autor komentarza: Zakręcony na punkcie motocykliTreść komentarza: Motocykl to coś więcej niż maszyna to sposób na życie. A taki motocykl to marzenie wielu😍Bezpiecznej jazdy koledzy w nowym sezonie 🏍️ do zobaczenia na drodzeData dodania komentarza: 7.05.2025, 18:43Źródło komentarza: INDIAN CHALLENGER- NIE DA SIĘ PRZEJŚĆ OBOJĘTNIE
Reklama
Reklama
Reklama