Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 15 grudnia 2025 22:56
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zniknie źródło na Słowackiego?

(Myszków) - Od poniedziałku 3 czerwca aż do piątku ulica Słowackiego ma zostać zamknięta – poinformował dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Józef Pabian. Zmiana organizacji ruchu będzie związana z usuwaniem wycieków wody w odcinku ulicy od strony Placu Dworcowego. PZD ma zamiar wreszcie zlikwidować wyciek i rozlewisko, które na ulicy tworzy się od czasu jej kompleksowej przebudowy.      
Podziel się
Oceń

(Myszków) - Od poniedziałku 3 czerwca aż do piątku ulica Słowackiego ma zostać zamknięta – poinformował dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Józef Pabian. Zmiana organizacji ruchu będzie związana z usuwaniem wycieków wody w odcinku ulicy od strony Placu Dworcowego. PZD ma zamiar wreszcie zlikwidować wyciek i rozlewisko, które na ulicy tworzy się od czasu jej kompleksowej przebudowy.

 

Właściciele nieruchomości przy ulicy Słowackiego w Myszkowie wielokrotnie zgłaszali problem wycieków wodnych na jezdni radnym powiatu myszkowskiego. Ci zaś informacje przekazywali do Powiatowego Zarządu Dróg. Po wielu miesiącach interwencji PZD ma problem rozwiązać.

 

- Na ulicy Słowackiego przez aż 40% czasu w skali roku pojawiały się wycieki wody. Po dokładnej analizie uzyskaliśmy informacje, że są to wody źródlane. Podjęliśmy decyzję, żeby wykopać dół osuszająco-kontolny, by dokładnie zlokalizować te źródła i osuszyć teren budowy. Od 3 czerwca zostanie zamknięty ruch na tej ulicy, ponieważ wchodzi firma, która będzie kompleksowo wykonywać udrożnienie tego odcinka drogi. Będzie to się wiązało z położeniem drenu francuskiego z wymianą warstw podbudowy i położeniem nowego asfaltu. Do końca przyszłego tygodnia problem stojącej wody na tym odcinku powinien zostać rozwiązany – oznajmił powiatowym radnym podczas sesji Rady Powiatu Myszkowskiego (28 maja) dyrektor PZD Józef Pabian. Poinformował również, że podczas analizy zauważony został kolejny wyciek – na wysokości myjni. (kk)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Co pan taki napalony, jak "szczerbaty na suchary"? Napiszemy, jak będziemy chcieli. My jesteśmy dziennikarze starej daty, piszemy spokojnie, refleksyjnie, rzeczowo. Jak chce pan szybko i bez sensu, to proszę sobie na FB poużywaćData dodania komentarza: 13.12.2025, 15:41Źródło komentarza: CZY ZA 5 LAT BĘDZIE W MYSZKOWIE KOPALNIA?- pisaliśmy w 2008 rokuAutor komentarza: ZłyTreść komentarza: OD 35 LAT WAŁ WAŁEM SZPITAL POPYCHA. GDZIE PROKURATURA?? NI MA? NI MA??? CHOCIAŻ KILKU STAROSTÓW DOSTAŁO WYROKI SKAZUJĄCE. ALE ZA INNE WAŁY.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:17Źródło komentarza: ODDZIAŁ POŁOŻNICZY BĘDZIE ZAMKNIĘTY DO POŁOWY 2026. TO PRAWIE PRZESĄDZONEAutor komentarza: GorolTreść komentarza: Biedne są tylko dzieci. I drzewa.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:13Źródło komentarza: Kolejne „drzewka dla dziecka” w naszym mieścieAutor komentarza: GorolTreść komentarza: No jak to??? 11 grudnia o 17.00 w MDK kopalniani pupile Redakcyjni zorganizowali wraz z równie pro polską KNFABULACJĄ pro-polską imprezkę kopalnianą, a Redakcja na ten temat ani mru-mru?? No co jest??? Co Redakcję tak zamurowało???Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:11Źródło komentarza: CZY ZA 5 LAT BĘDZIE W MYSZKOWIE KOPALNIA?- pisaliśmy w 2008 rokuAutor komentarza: ☺️Treść komentarza: Powstanie kopalnia to i na szpital będzie 👍Data dodania komentarza: 12.12.2025, 14:51Źródło komentarza: ODDZIAŁ POŁOŻNICZY BĘDZIE ZAMKNIĘTY DO POŁOWY 2026. TO PRAWIE PRZESĄDZONEAutor komentarza: AnkaTreść komentarza: Dokładnie mamy tragiczne powietrze i nikomu to nie przeszkadza !!!!😡Data dodania komentarza: 11.12.2025, 21:47Źródło komentarza: CZY ZA 5 LAT BĘDZIE W MYSZKOWIE KOPALNIA?- pisaliśmy w 2008 roku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama