Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 09:04
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Z nowym wozem lepsza służba

(Jaworznik) Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzniku pochwalić się może nowym lekkim samochodem ratowniczo-gaśniczym z napędem na cztery koła. Uroczyste przekazania wozu nastąpiło 4 maja, czyli w dniu imienin strażackiego patrona św. Floriana.      
Podziel się
Oceń

(Jaworznik) Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzniku pochwalić się może nowym lekkim samochodem ratowniczo-gaśniczym z napędem na cztery koła. Uroczyste przekazania wozu nastąpiło 4 maja, czyli w dniu imienin strażackiego patrona św. Floriana.

 

Strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Żarki w sobotę 4 maja spotkali się w Jaworzniku. Na ten dzień zaplanowane były Gminne Obchody Dnia Świętego Floriana. Przybyły zastępy z Czatachowy, Kotowic, Ostrowa, Przybynowa, Wysokiej Lelowskiej, Żarek. Najliczniej reprezentowana była jednostka z Jaworznika. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą odprawioną w jaworznickim kościele parafialnym. Po nabożeństwie proboszcz Marek Pacyna poświecił nowe auto. Burmistrz Klemens Podlejski i przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Jakóbczak przekazali kluczyki do nowego auta na ręce prezesa OSP Jaworznik Dariusza Kota oraz kierowcy Grzegorza Kowackiego.

 

Samochód ratowniczo–gaśniczy z napędem na cztery koła ma m.in. pompę Lucas, agregat prądotwórczy, pompę szlamową, torbę medyczną, deskę ratowniczą z szynami, maszt oświetleniowy, wyciągarkę. W aucie mieści się 6 osób. Jednostka z Jaworznika jest jedną z dwóch jednostek z terenu Gminy Żarki, które działają w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

 

Słowa podziękowania w imieniu jaworznickich ochotników przekazał prezes Dariusz Kot. Zwrócił się do burmistrza i Rady Miejskiej dziękując za przekazanie środków w wysokości 74 tys. zł. Specjalne podziękowania złożył dla Zarządu Powiatowego Związku OSP RP, który skierował wniosek o zakup auta dla Jaworznika do Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Biuro w Katowicach. Dzięki tym działaniom udało się pozyskać 50 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Krajowy System Ratownictwa Technicznego sfinansował zakup wyposażenia w wysokości 13 tys. zł. Wspólnota Gruntowa Wsi Jaworznik dołożyła 5 tys. Zł

 

- Podziękowanie kierujemy również do komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Dariusza Cabana za dofinansowanie tego zadania kwotą 4.800 zł. Przy okazji chciałbym podziękować za wsparcie wszystkim sponsorom, sympatykom i osobom wspierającym nasza organizację – zakończył prezes Dariusz Kot.

 

Myszkowski przedsiębiorca Krzysztof Czyż, przekazał specjalną darowiznę w wysokości 2 tys. zł. Pieniądze jaworznickiej jednostce zebrane z tacy podczas mszy przekazał proboszcz Marek Pacyna.

 

Miejsko-gminny komendant Ireneusz Hajdas złożył podziękowania burmistrzowi Żarek Klemensowi Podlejskiemu w imieniu zarządu gminnego oraz w imieniu wszystkich druhen i druhów za dobrą współpracę i umożliwianie realizacji potrzeb. Przekazując maskotkę strażacką, prosił o pamięć i dalsze wsparcie dla jednostek działających na terenie gminy Żarki.

 

- Bez zaangażowania strażaków nic byśmy nie poradzili. To państwo jesteście na pierwszym froncie działań. Proszę o dalszą i tak wydajną służbę, jak do tej pory. Bezpieczeństwo naszego terenu w dużym stopniu leży w państwa rękach – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.

 

I na potwierdzenie tych słów zostały wręczone odznaki i medale dla następujących druhów: Roberta Pola, Piotra Dybki, Marcina Maszczyka, Włodzimierza Pompy, Kamila Maszczyka, Krzysztofa Grabowskiego, Adriana Biedronia, Grzegorza Kowackiego.(kk)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama