Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 18 marca 2026 04:22
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

ŚWIĘTO SZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI

(Myszków) Dzień Edukacji Narodowej, czyli popularnie mówiąc „Dzień Nauczyciela” przypada na 14 X. Z tej okazji  odwiedziliśmy kilka szkół w Myszkowie, gdzie odbywały się obchody święta: Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół nr 5 oraz Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego.
Podziel się
Oceń

(Myszków) Dzień Edukacji Narodowej, czyli popularnie mówiąc „Dzień Nauczyciela” przypada na 14 X. Z tej okazji  odwiedziliśmy kilka szkół w Myszkowie, gdzie odbywały się obchody święta: Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół nr 5 oraz Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego.

 

W „piątce” nauczyciele na piątkę

 

Gdyby to uczniowie oceniali nauczycieli, ci z „piątki” otrzymaliby najwyższe noty. „Nauczycielu jesteś mi naprawdę bliski, nauczycielu bliższy jesteś mi niż brat” – śpiewały w rytm przeboju „Mój Przyjacielu” Krzysztofa Krawczyka dziewczęta z Gimnazjum nr 5, przygotowane przez Justynę Zwolińską. Było także o awansie, bo jak wiadomo, nauczycielu: „awans z pewnością Ci da wspaniałe momenty szczęścia co dnia” (przyp. red. utwór „Felicita”, Al Bano & Romina Power). Poprowadzeni przez Ninę Grabowską uczniowie szkoły podstawowej rozpoczęli Rock&Rollem, na końcu dając popis umiejętności tanecznych. Występy dwóch grup wiekowych z SP wywołały uśmiechy na twarzach nauczycieli i porwały do tańca kolegów z widowni. W przerwie atrakcji muzycznych, uczniowie zaprezentowali krótką scenkę, w której trud pracy nauczycieli oceniany był z perspektywy … pań woźnych. Przebrane za woźne uczennice, po głębszym zastanowieniu przyznały, że nauczyciele nie mają jednak tak lekko, jak mogłoby się wydawać.

 

- Drodzy państwo dziękuję za trud, za to, że każdy codzienny dzień to nie tylko praca, ale szczególna misja, ponieważ kształcimy młodych ludzi, przekazujemy im wiedzę, oddziałujemy na nich własnym przykładem i wychowujemy. Właściwie można rzec, że jest to praca na każdej płaszczyźnie. Musimy także pamiętać, że nauczycielem nie przestaje się być, kiedy wychodzi się poza mury szkoły. Jest się nim codziennie, o każdej porze, kiedy nasi wychowankowie na nas patrzą – powiedziała do zgromadzonych Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 Aleksandra Okraska. Dyrektorka z okazji święta wręczyła wyróżnienia dla 33 nauczycieli.

 

Uczniowie „jak tęcza na niebie”

 

W „trójce” również nie obyło się bez popisów wokalno-tanecznych. Scenki rodzajowe i piosenki tym razem przygotowali uczniowie klas czwartych. Był śmiech, oklaski, było też „Sto lat”, które dzieci pod „batutą” Wiesława Niedzielskiego odegrały pedagogom. Po części artystycznej dyrektor Bożena Raczek złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Podziękowała również uczniom. - Czym byłaby szkoła i praca bez naszych uczniów? Nie mielibyśmy co robić. Jesteście dla nas tęczą, która pojawiła się na naszym niebie. Dziękujemy wam za to – powiedziała poetycko dyrektorka.

 

Powinszowania pedagogom z ZS 3 przesłali przedstawiciele samorządu miejskiego, posłanka Jadwiga Wiśniewska oraz proboszcz parafii p.w. św. Stanisława B.M.: - Życzę zdrowia, szczęścia i prawdziwego spokoju w sercach na każdy dzień spotkania z uczniem, dużo cierpliwości i wiary w sens trudu i zmagania pracy wychowawczo-dydaktycznej – odczytała życzenia dyrektorka. Do nich dołączył się obecny na sali burmistrz Włodzimierz Żak. Dyrektor Bożena Raczek nagrodziła za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze: Magdalenę Krzykawską, Joannę Protasik-Strąk, Gabrielę Skalską, Agatę Maślankiewicz, Izabelę Szymczyk, Anetę Kondas, Violettę Pstrowską, Urszulę Kozieł oraz Barbarę Niedzielską.

 

Jesienny patos

 

Myszkowski ogólniak święto społeczności szkolnej obchodził w jesiennym nastroju. Były wiersze Stachury, Staffa, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Dla przełamania patosu był specjalnie przygotowany dla pedagogów szlagier The Beatles „Twist and shout”. Życzenia przekazał Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Marian Szczerbak: - Niech z tego liceum poszybują orły, które będą rozsławiały tę szkołę na mapie kraju, Europy i świata. A wam pedagogom życzę, by wasza praca wynagradzana była wdzięcznością obecnych i przyszłych pokoleń. Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły, którzy przyczyniają się do dobrych wyników, a tym samym do przykładnego wychowywania młodzieży. Zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

- W tym dniu święta całej społeczności szkolnej, chciałbym podziękować państwu za to, że codziennie z pełnym zaangażowaniem wypełniacie swoje obowiązki. że poświęcacie dodatkowy czas, aby swoją wiedzę i umiejętności przekazywać młodzieży. Dzisiejszy dzień, to odpowiedni moment, by dokonać podsumowań. O sukcesach można mówić długo. Jednak wyniki egzaminu maturalnego mówią same za siebie. Za te właśnie noty państwu serdecznie dziękuję i gratuluję. Wam Droga Młodzieży życzę sukcesów. Aby spełniły się wasze najskrytsze marzenia. Po latach będziecie wracali myślami do tych chwil ze świadomością, że były to te najważniejsze w waszym życiu. I mam nadzieję, że udane – podsumował uroczystość dyrektor Aleksander Surma.

 

Katarzyna Kieras

Roksana Tomaszewska


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Brudna, śmierdząca Jura zapraszamy !Treść komentarza: Większość mieszkańców Jury kocha swój smog . I nie przeszkadza im, że truje. 😂 brud też nie przeszkadza :(Data dodania komentarza: 15.03.2026, 10:43Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Brać się za miotłyTreść komentarza: Jaki przykład dajemy młodym ludziom! Czego ich uczymy, że brud na ulicach to nie problem. Czy nasze gminy naprawę są takie biedne, że nie mają na miotły? Wstyd rządzący wstyd. A zimą jak nie ma śniegu to nie można na bieżąco sprzątać? Zresztą od kilku tygodniu już śniegu nie ma to na co czekać!!!!😤Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:51Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Tylko człowiek zatruwa swoje jedzenie (pestycydy) i mając teraz wiedzę i inne możliwości ogrzewania naszych domów zatruwa powietrze (smog, który m.in. Związek benzo[a]piren – substancję rakotwórczą) i dziwimy się, że chorujemy. Będziemy chorować niestety to przykre ale sami to sobie robimy. Zgadzamy się jako społeczeństwo na smog i na pestycydy i antybiotyki w mięsie.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:45Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Smog zabijaTreść komentarza: SROZE zabija 😤Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:38Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Lewicowiec (nie lewak)Treść komentarza: JESTEM ZDZIWIONY...???!!!! Jako LEWACKA gazeta powinniście się raczej zając moralnością np. takiego Matyjaszczyka i jego lewacką częstochowską ośmiornicą (bo CBS lub ABW już kilku zatrzymało). Przecież was, tak oddanych lewackich ateistów, powinno walić co wyprawiają miedzy sobą katolicy. Dla was jest to całkowicie obce i niezrozumiałe. towarzystwo.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 19:35Źródło komentarza: BISKUP SIEDLECKI STANOWCZO ODRADZA WIERNYM UCZESTNICTWO W SPOTKANIACH ZE SUSPENDOWANYM KS. GALUSEM ZE WSPÓLNOTY W CZATACHOWIE. KS. GALUS ODPOWIADA BISKUPOWIAutor komentarza: RowerzystaTreść komentarza: Niestety w naszej okolicy więcej SROZE niż OZE. SROZE dusi, śmierdzi i oddychać nie ma czym 😤Data dodania komentarza: 10.03.2026, 13:47Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?
Reklama
Reklama
Reklama