Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 11:47
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

KOLEJNY ORLIK OTWARTY

(Żarki) Przy Szkole Podstawowej w Żarkach, w piątek, 20 kwietnia uroczyście otwarto już drugiego w tym roku w Żarkach Orlika. W ten sposób, Żarki „wzbogaciły się” o kolejny wielofunkcyjny kompleks sportowy, już trzeci w Żarkach.
Podziel się
Oceń

(Żarki) Przy Szkole Podstawowej w Żarkach, w piątek, 20 kwietnia uroczyście otwarto już drugiego w tym roku w Żarkach Orlika. W ten sposób, Żarki „wzbogaciły się” o kolejny wielofunkcyjny kompleks sportowy, już trzeci w Żarkach.

 

Na kompleks przy SP w Żarkach składają się boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Wszystko jest ogrodzone i oświetlone, wokół powstały przejścia, parkingi, droga dojazdowa. Trochę kłuje w oczy „zaorany” grunt, tuż za siatkami otaczającymi boiska, jednak, jak zapewnia rzecznik żareckiego magistratu, Katarzyna Kulińska – Pluta, niedługo pojawi się tam trawa. Powstała kanalizacja deszczowa, która odwodni działkę, na której leży także szkoła. Koszt zadania wyniósł 1mln 200 tys., w tym dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki – pół miliona zł, samorządu woj. śląskiego 333 tys. złotych, pozostałą kwotę - 362 tys. – wyłożyła gmina Żarki. Projekt sporządził Dariusz Zniszczoł, a zadanie wykonała firma Prestige ze Szczecina. - Bez środków programu Moje Boisko – Orlik 2012 oraz Urzędu Marszałkowskiego, nie byłoby możliwe wykonanie tego zadania. Jest to jeden z obiektów, zmierzający do poprawy infrastruktury sportowo – rekreacyjnej – mówił burmistrz Klemens Podlejski, który nawiązał do innych projektów okołosportowych, realizowanych przez gminę Żarki – budowy placów zabaw, modernizacji terenu wokół basenu, oraz budowy ścieżek rowerowych, które Żarki realizują wspólnie z Niegową i Janowem. O zdartych kolanach po raz kolejny wspominał wicemarszałek Mariusz Kleszczewski, który przybył na uroczystość lekko spóźniony: - Spóźniłem się na swój ślub, jestem konsekwentny do tej pory – zażartował na początku. - To jest drugie otwarcie Orlika w Żarkach, z czego się niezmiernie cieszę. Na otwarciu Orlika przy Zespole Szkół mówiłem o swoich zdartych kolanach. Jednak pierwsze zdarte kolana miałem na tym boisku asfaltowym. Jestem przekonany, że ucząca się tu młodzież dostała piękną infrastrukturę sportową, z którego młodzież będzie korzystała. Cieszę się, że mogłem koordynować ten program Orlików w woj. śląskim. W tym roku kończymy go, ale z sukcesem, większość inwestycji jest ukończona, część tegorocznej transzy będziemy wykonywać jeszcze w tym roku. Jestem przekonany, że infrastruktura - te ponad 150 Orlików w woj. śląskim - przyczyni się do tego, że tę naszą młodzież będziemy oglądać niedługo w telewizorach – stwierdził M. Kleszczewski. Tadeusz Pakuła, dyrektor SP Żarki mówił o historycznym roku dla Żarek: - Kiedy się obrócimy, widzimy pewne symbole i uświadamiamy sobie, że rok 2012 jest rokiem szczególnym dla sportu w Polsce i na świecie. Mamy Mistrzostwa Europy, olimpiadę. Myślę, że ten rok będzie historycznym dla Żarek, gdyż nigdy nie było tu tylu obiektów sportowych, na których młodzi mieszkańcy mogliby rozwijać talenty sportowe. Mam nadzieję, że ten Orlik będzie początkiem wielkich karier sportowych, być może nawet olimpijskich – powiedział dyrektor T. Pakuła. Stanisława Nowak wspomniała o osobach, które kiedyś grały na dawnym asfalcie przy SP: Przemysława Oziębałę czy Iwonę Dorobisz. Gratulował nowego boiska również Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Jakóbczak: - Kiedyś takie boiska można było zobaczyć w telewizji. Dziś są u nas faktem i możemy na nich grać. Dziękuję burmistrzowi w imieniu Rady za propozycję budowy boiska, która została zaakceptowana i dziś możemy to boisko otwierać - stwierdził A. Jakóbczak. Na koniec uczniowie SP wypuścili w niebo balony napełnione helem, ozdobione kolorami olimpijskimi, co miało symbolizować połączenie się ze sportem światowym i europejskim. Po tym wszystkim, został rozegrany na nowym boisku mecz piłkarski, pomiędzy Żarkami a Myszkowem.

Marcin Bareła

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama