Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 11:46
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

SOKOLNIKI MAJĄ ORLIKA

(Sokolniki) Przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w piątek, 27 kwietnia odbyła się uroczystość otwarcia pierwszego w tym roku w gminie Niegowa Orlika. Uroczystość miała nieco bardziej kameralną oprawę, aniżeli podobne w Żarkach czy Myszkowie. To pierwszy w tym roku Orlik w gminie Niegowa. Kolejny powstanie do końca roku w Ludwinowie.
Podziel się
Oceń

(Sokolniki) Przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w piątek, 27 kwietnia odbyła się uroczystość otwarcia pierwszego w tym roku w gminie Niegowa Orlika. Uroczystość miała nieco bardziej kameralną oprawę, aniżeli podobne w Żarkach czy Myszkowie. To pierwszy w tym roku Orlik w gminie Niegowa. Kolejny powstanie do końca roku w Ludwinowie.

 

W ramach kompleksu powstało boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (piłka siatkowa, koszykówka, tenis) oraz wielofunkcyjny budynek sanitarno-szatniowy z pomieszczeniami gospodarczymi. Nasz budynek gospodarczy odbiega od innych. Nie są to kontenery, tylko budynek, który cieszy oko – przyznaje wójt Krzysztof Motyl. Łączny koszt – 1mln 130 tys., z tego z Ministerstwa Sportu i Turystyki – 500 tys, Urzędu Marszałkowskiego - 333 tys, pozostała suma pochodziła z budżetu gminy. Krzysztof Motyl mówił o problemach, związanych z budową Orlika: – Przy budowie tego obiektu mieliśmy problemy od samego początku. W czerwcu 2011 odbył się pierwszy przetarg na budowę, ale wyłoniony wykonawca nie przystąpił do podpisania umowy, przetarg musieliśmy unieważnic. Następny przetarg odbył się we wrześniu, i dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym 9 grudnia 2011 mogliśmy dokonać odbioru końcowego inwestycji. Planujemy trzeciego Orlika w Ludwinowie, stąd gmina Niegowa może stać się potęgą sportową w przyszłości. Dziękuję samorządowi woj. śląskiego – gdyby nie osoby, jak marszałek Kleszczewski, tego typu obiekty u nas by nie zagościły – dziękował wójt Krzysztof Motyl. Mariusz Kleszczewski lekko się spóźnił na uroczystość, ale to nie dziwi, bo sam przyznał, że odkąd spóźnił się na swój ślub, do dziś jest konsekwentny. – Jak wy to robicie, że taką piękną pogodę macie na otwarciu? – zaczął wicemarszałek. - Orliki są przeznaczone przede wszystkim dla tego typu małych miejscowości, bo tam jest potrzeba tych inwestycji. Gminy, które mają wskaźnik budżetowy poniżej 1000 tys. zł na mieszkańca zyskują, bo wtedy dofinansowanie wynosi pół miliona złotych z ministerstwa, od UM zaś 333 tys – to wystarczy, by stworzyć wielofukncyjny kompleks sportowy. Będziemy patrzeć jak się rozwija młodzież sportowa w Sokolnikach i gminie Niegowa. Mam nadzieję, że to będzie kuźnia nowych talentów – stwierdził wicemarszałek województwa, Mariusz Kleszczewski. Przewodnicząca Rady Gminy Zofia Kasznia mówiła, że z Orlika będą korzystali liczni mieszkańcy Sokolnik i ościennych miejscowości. Wójtowi gratulowali przedstawiciele Starostwa Powiatowego, w osobach m.in. Mariana Szczerbaka i Jadwigi Skalec. Jan Beza, radny gminy Niegowa i mieszkaniec Sokolnik mówił z dumą o jednej z najważniejszych inwestycji w gminie. Gminę Żarki, ostatnio orlikową potęgę (2 Orliki otwarte w tym roku) reprezentowali Klemens Podlejski i Stanisława Nowak: - Niech ten Orlik służy w myśl zasady: w zdrowym ciele zdrowy duch. Przez tężyznę fizyczną możemy pokonywać wiele problemów – mówił Klemens Podlejski i wręczył pakiet startowy narzutek piłkarskich. – Życzymy satysfakcji korzystania z obiektu, a Krzysiowi Motylowi, żeby dalej realizował inwestycje i udowadniał, że w Polsce także dobrze się dzieje – życzył z kolei burmistrz myszkowa Włodzimierz Żak. Okolicznościowe życzenia, w imieniu senatora Jarosława Laseckiego odczytał asystent, Łukasz Liwoch. Prawie od wszystkich wójt Motyl otrzymał piłki. Bardzo fajnie wypadło przedstawienie o Kopciuszku, w wykonaniu uczniów ZSP. Aby tradycji stało się zadość, po oficjalnej części samorządowcy i chętni oddali „chrzestny” strzał na bramkę, po czym wszyscy udali się na poczęstunek. (MB)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama