Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 11:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

MKS w powijakach

Pierwsza drużyna niebiesko białych w przyszłym sezonie wystartuje w rozgrywkach ligi okręgowej. Ekipę, złożoną głównie z wychowanków poprowadzi Marcin Maternik, który podjął się roli grającego trenera.  
Podziel się
Oceń

Pierwsza drużyna niebiesko białych w przyszłym sezonie wystartuje w rozgrywkach ligi okręgowej. Ekipę, złożoną głównie z wychowanków poprowadzi Marcin Maternik, który podjął się roli grającego trenera.

Zarząd MKS Myszków informuje:

 

MKS w lidze okręgowej

 

Zarząd Klubu MKS Myszków zgłosił drużynę do rozgrywek klasy okręgowej. Jest to konsekwencją nie zgłoszenia I drużyny seniorów do rozgrywek III ligi opolsko-śląskiej. Zgodnie z regulaminem PZPN w takiej sytuacji zespół zostaje zdegradowany o dwie klasy rozgrywkowe a więc w przypadku MKS Myszków, do ligi okręgowej.

 

Nowy sezon, nowy trener

 

Zespół seniorów MKS Myszków rozpoczął przygotowania do sezonu 2011/2012 z nowym szkoleniowcem. Funkcję trenera pierwszej drużyny powierzono wychowankowi MKS-u i wieloletniemu zawodnikowi tego Klubu – Marcinowi Maternikowi. Zespół trenuje obecnie cztery razy w tygodniu pracując nad poprawieniem cech wytrzymałości. Drużyna składa się z zawodników, którzy w zeszłym sezonie grali w drużynie A-klasy oraz z zawodników, którzy wyrazili chęć występów w naszej drużynie. Trzeba zaznaczyć, że obecny szkoleniowiec będzie również zawodnikiem drużyny. W ten sposób drużyna pozyskuje w jednej osobie trenera ale i wartościowego zawodnika, co spowoduje, że Zarządowi odpada konieczność utrzymania dodatkowo trenera. Jest to też przejaw wdrażania nowej strategii Klubu - „Stawiamy na swoich, stawiamy na młodych”. Ze względu na ograniczenia finansowe nie było możliwości współpracy ze szkoleniowcem, który prowadził naszą drużynę w sezonie ubiegłym, czyli z Panem Wojciechem Osyrą. Treningi po dłuższej przerwie wznowili: Sławomir Lamch, obecnie trener drużyny juniorów młodszych MKS-u oraz kolejni wychowankowie MKS-u Robert Szczepaniak i Wojciech Szlęzak. Kolejne ruchy kadrowe są zaplanowane na początek kolejnego tygodnia.

 

W sezonie 2011/2012 bez A-klasy i bez Waldemara Kamińskiego

 

Zarząd MKS-u Myszków serdecznie dziękuje za współpracę trenerowi Waldemarowi Kamińskiemu, z którym w tym tygodniu pożegnano się w MKS-ie. Podziękowania są tym większe, że trenerowi Kamińskiemu przyszło pracować w bardzo trudnych warunkach. Kadra zespołu nie była liczna a dodatkowo wąska kadra pierwszej drużyny w ubiegłym sezonie spowodowała, że zawodnicy tego zespołu rzadko wspomagali drużynę rezerwową. Mimo niesprzyjających okoliczności trener Kamiński awansował ze swoim zespołem w sezonie 2009/2010 z B-klasy do A-klasy by w tym sezonie zapewnić sobie utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek. Ze względów organizacyjnych i finansowych w sezonie 2011/2012 drużyna nie wystąpi w rozgrywkach A-klasy. Zawodnicy drużyny zostali automatycznie zawodnikami pierwszej i jedynej drużyny seniorów. Zarząd wyraża nadzieję, że kiedy nadejdą dla klubu lepsze czasy trener będzie nadal ważnym i mocnym punktem MKS-u, tak jak to było do tej pory. Zarząd MKS-u dziękuje również za ofiarną i bezinteresowną pomoc w pracach przy drugiej drużynie seniorów MKS-u, kierownikowi zespołu, Panu Wiesławowi Jaroszowi.

 

Od ubiegłego tygodnia seniorzy MKS-u trenują pod batutą Marcina Maternika. Ekipa złożona jest głównie z wychowanków klubu i oparta na składzie, który występował w minionym sezonie w klasie A. Debiutujący trener zna bardzo dobrze realia i wie, że w V lidze nie będzie łatwo. Kluby, które były w podobnej sytuacji co obecnie MKS zazwyczaj leciały w dół. Źródło Kromołów, którego kłopoty zaczęły się w IV lidze wylądowało w tym sezonie w klasie B. Oby podobny scenariusz nie miał przełożenia na losy podopiecznych Marcina Maternika.

 

- Póki co wszystko jest w powijakach i powoli się rodzi. Ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć na temat ostatecznej kadry. Zarząd prowadzi rozmowy z kilkoma zawodnikami, którzy grali u nas w III lidze. W minionym tygodniu miałem na treningach średnio 15-16 zawodników, głównie naszych wychowanków – powiedział grający trener MKS-u Myszków Marcin Maternik.

 

Na poniedziałkowy i wtorkowym treningu (25, 26 lipca) zabrakło Roberta Szczepaniaka. Byli natomiast Przemysław Malczewski, Kamil Gradek, Kacper Lewicki i Wojciech Szlęzak. Odliczali się również członkowie zarządu, którzy główkują jak pomóc nowemu trenerowi w doładowaniu kadry. Póki co sytuacja kadrowa MKS-u nie wygląda najlepiej. W piątej lidze w nadchodzącym sezonie poprzeczka będzie zawieszona wysoko i tak młody skład może jej nie przeskoczyć.

(RUC)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama