Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 16:42
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

AUTOBUS AUCHAN DO NAS NIE PRZYJEDZIE

Supermarket Auchan w Poczesnej od stycznia nie będzie woził bezpłatnie klientów z Myszkowa, Poraja i Żarek Letniska. Choć sklep oczywiście nie ma żadnego obowiązku organizować swoim klientom bezpłatnego transportu, to zapewne nikt się nie ucieszy, gdy coś traci. Oburzony decyzją dyrekcji marketu mieszkaniec Żarek Letniska Andrzej Wolańczyk postanowił walczyć o utrzymanie bezpłatnego autobusu. Zebrał w tej sprawie 330 podpisów i wraz z petycją o zachowanie autobusu wysłał do dyrektora marketu. Przez 3 tygodnie nie otrzymał odpowiedzi. Nie sama decyzja Auchan o rezygnacji z bezpłatnej linii, lecz całkowite zignorowanie pytań klientów, są w tej sprawie bulwersujące. Na pytania, o przyczyny rezygnacji z autobusu nie otrzymała też odpowiedzi nasza redakcja.
Podziel się
Oceń

Supermarket Auchan w Poczesnej od stycznia nie będzie woził bezpłatnie klientów z Myszkowa, Poraja i Żarek Letniska. Choć sklep oczywiście nie ma żadnego obowiązku organizować swoim klientom bezpłatnego transportu, to zapewne nikt się nie ucieszy, gdy coś traci. Oburzony decyzją dyrekcji marketu mieszkaniec Żarek Letniska Andrzej Wolańczyk postanowił walczyć o utrzymanie bezpłatnego autobusu. Zebrał w tej sprawie 330 podpisów i wraz z petycją o zachowanie autobusu wysłał do dyrektora marketu. Przez 3 tygodnie nie otrzymał odpowiedzi. Nie sama decyzja Auchan o rezygnacji z bezpłatnej linii, lecz całkowite zignorowanie pytań klientów, są w tej sprawie bulwersujące. Na pytania, o przyczyny rezygnacji z autobusu nie otrzymała też odpowiedzi nasza redakcja.

O tym, że Auchan planuje zlikwidować bezpłatne połączenie do Myszkowa klienci dowiedzieli się pocztą pantoflową od kierowców myszkowskiego PKS, który obsługuje linię.
Klienci marketu z Myszkowa, Żarek Letniska, Poraja, Osin i Kamienicy Polskiej, czyli miejscowości przez które kursowały autobusy nie kryją oburzenia. Przyzwyczajeni przez lata do takiego sposobu docierania do sklepu decyzją o likwidacji połączenia byli zwyczajnie rozgoryczeni. Do redakcji GM pismo w tej sprawie przyniósł inż. Andrzej Wolańczyk z Żarek Letniska, który w imieniu klientów korzystających z autobusów postanowił walczyć o utrzymanie kursów do Myszkowa.
- W dobie obecnej każdemu, kogodziałalność polega na sprzedaży, powinno zależeć na klientach dokonujących zakupów w danym miejscu. Jak można zauważyć nie zostały zlikwidowane inne połączenia (choć wiele ich z rejonu Częstochowy, a hipermarketów na terenie Częstochowy więcej, a więc konkurentów do zdobywania klientów z tego rejonu więcej). Natomiast osoby – klienci jadący „zawieszanym autobusem” dokonują zakupów tylko w Auchanie. Czyżby wiec byli już niepotrzebni? Nie zależy nowemu Dyrektorowi na klientach? Jeszcze niedawno przecież namawiano ludzi do zakładania kart Visa Auchan, by mogli dokonywać zakupów w hipermarkecie, a teraz z nich się rezygnuje – czytamy w piśmie.
Pod petycją 330 podpisów złożonych podczas kursów autobusu, a więc tylko przez klientów Auchan. Petycja trafiła do Jerzego Jagusiaka nowego dyrektora Hipermarketu Auchan w Poczesnej. - Pismo złożyłem w dniu 3 grudnia, niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem na nie odpowiedzi. Dzisiaj (rozmawiamy w poniedziałek 22 grudnia- przyp. red) złożę kolejne listy klientów zainteresowanych utrzymaniem kursów bezpłatnego autobusu z podobną liczbą podpisów jak poprzednio- informuje A. Wolańczyk.
W Serwisie Komunikacji z Klientem Auchan 16 grudnia zapytaliśmy czym spowodowana była decyzja o zawieszeniu kursów darmowych autobusów. Zapytaliśmy też czy likwidacja linii dotyczy tylko Myszkowa, czy w perspektywie czeka to także inne kursy. Dyrektor ds. Komunikacji Auchan Polska Dorota Patejko, zapewniała, że jest w kontakcie z dyrektorem sklepu w Częstochowie i „jeszcze dziś” (tj.17 grudnia) otrzymamy odpowiedź. Do momentu zamykania numeru gazety 22 grudnia Auchan nie odpowiedziało na nasze pytania.

Robert Bączyński


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama