Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:23
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polonia jedzie do Kościelca

W najbliższa sobotę (26 marca) porajanie zagrają po raz pierwszy o ligowe punkty pod wodzą Krzysztofa Całusa. Celem Polonii w rundzie wiosennej będzie utrzymanie się w lidze okręgowej.
Podziel się
Oceń

W najbliższa sobotę (26 marca) porajanie zagrają po raz pierwszy o ligowe punkty pod wodzą Krzysztofa Całusa. Celem Polonii w rundzie wiosennej będzie utrzymanie się w lidze okręgowej.

 

W przerwie zimowej Polonia Poraj pozyskała dwóch bramkarzy – Roberta Majucha i Tomasza Nowaka. Ofensywę ekipy Krzysztofa Całusa wzmocnili Adam Haładus (ostatnio Jura Niegowa) i Michał Wilk (Włodar Częstochowa). Z drużyny odeszli natomiast Dawid Woźniak i Grzegorz Kopecki. Polonia ciężko trenowała zimą, a jakie będą tego efekty przekonamy się już w najbliższą sobotę (26 marca). Krzysztof Całus w swoim debiucie jako trener porajan zmierzy się na wyjeździe z Lotnikiem Kościelec. Spotkanie należy zaliczyć do tych o przysłowiowe sześć punktów. Rywal ma na koncie jedno oczko więcej. W przypadku wygranej Polonia na pewno awansuje w notowaniach.

 

- Pogoda trochę pokrzyżowała nasze plany. W minioną sobotę musieliśmy zagrać w sali. Pierwszy mecz, jak zawsze, jest jedną wielką niewiadomą. Naszym celem w tej rundzie będzie zajęcie miejsca powyżej dwunastego. W każdym meczu będziemy grali o zwycięstwo, taką mam zasadę. Ci z moich zawodników, którzy uczestniczyli we wszystkich treningach mają prawo narzekać na zmęczenie. Wcześniej trenowali trzy razy w tygodniu, a tej zimy spotykali się i pracowali na zajęciach sześć razy. Ostatnie mecze kontrolne przegraliśmy tracąc sporą ilość bramek. To jest dosyć niepokojące. Ostatecznie to mecze ligowe zweryfikują w jakiej jesteśmy formie – powiedział trener Polonii Poraj Krzysztof Całus.

 

Aktualna sytuacja w tabeli:

lp

drużyna

m

pkt

bramki

1.

Pilica Koniecpol

16

42

39:5

2.

Sparta Lubliniec

16

38

27:11

3.

Lot Konopiska

16

30

25:16

4.

MLKS Woźniki

16

29

45:21

5.

Jedność Boronów

16

27

28:27

6.

KS Panki

16

26

31:27

7.

Pogoń Kamyk

16

25

30:25

8.

Znicz Kłobuck

16

22

21:23

9.

Płomień Kuźnica Marianowa

15

20

34:27

10.

Pogoń Blachownia

16

19

18:23

11.

Liswarta Popów

16

18

28:40

12.

Raków II Częstochowa

16

16

20:28

13.

Lotnik Kościelec

16

15

23:35

14.

Polonia Poraj

15

14

18:28

15.

Unia Kalety

16

13

15:35

16.

Naprzód Ostrowy

16

9

23:54

 

W pierwszej kolejce rewanżowej zmierzą się pary:

Lotnik Kościelec - Polonia Poraj

Naprzód Ostrowy - Pilica Koniecpol

Jedność Boronów - Unia Kalety

Pogoń Blachownia - Sparta Lubliniec

Płomień Kuźnica Marianowa - Znicz Kłobuck

Lot Konopiska - KS Panki

Pogoń Kamyk - Liswarta Popów

Raków II Częstochowa - MLKS Woźniki (RUC)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama