Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 08:52
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

KARUZELA KADROWA

(Poraj, Myszków) W Urzędzie Gminy w Poraju znalazł zatrudnienie kolejny do niedawna urzędnik Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Po sekretarz Marii Gurbale i rzeczniku prasowym Andrzeju Kozłowskim pracę w Poraju wybrał także Adam Zaczkowski, który do tej pory zdobywał unijne środki dla powiatu. Od wtorku, 1 marca pełni w porajskim urzędzie funkcję kierownika referatu Pozyskiwania Środków, Strategii i Turystyki.
Podziel się
Oceń

 

(Poraj, Myszków) W Urzędzie Gminy w Poraju znalazł zatrudnienie kolejny do niedawna urzędnik Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Po sekretarz Marii Gurbale i rzeczniku prasowym Andrzeju Kozłowskim pracę w Poraju wybrał także Adam Zaczkowski, który do tej pory zdobywał unijne środki dla powiatu. Od wtorku, 1 marca pełni w porajskim urzędzie funkcję kierownika referatu Pozyskiwania Środków, Strategii i Turystyki.

 

Adam Zaczkowski chciał do porajskiego urzędu przejść za porozumieniem stron. Ponieważ do porozumienia jednak nie doszło, złożył wypowiedzenie i wystartował w ogłoszonym przez Urząd Gminy w Poraju konkursie na to stanowisko. Okazał się najlepszym kandydatem. - Spełnił wszystkie wymogi formalne określone w ogłoszeniu o naborze na to stanowisko. Jest osobą mającą duże doświadczenie i rozległą wiedzę z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych, rozwoju gminy, turystyki oraz promocji – wyjaśnia Andrzej Kozłowski, rzecznik porajskiego urzędu gminy. Główne zadanie nowego urzędnika to oczywiście pozyskiwanie środków pozabudżetowych, głównie unijnych, na które nowe władze gminy bardzo liczą. Czeka go niewątpliwie sporo pracy.

 

33-letni Zaczkowski pracował już w Poraju. Kierował tu Gminnym Centrum Informacji. Przez kilka lat pracował w Śląskiej Organizacji Turystycznej, w swoim CV ma także pracę we wspomnianym Starostwie Powiatowym.

 

Trudno nie zauważyć ciekawego zjawiska, że odkąd starostą został Leon Okraska, kilku pracowników starostwa wybiera pracę w –teoretycznie- mniej prestiżowym urzędzie w Poraju. A to nie koniec transferów. W lutym wypowiedzenie z pracy w starostwie złożył Łukasz Domagała kierownik Wydziału Zamówień Publicznych. Tym razem nie jest to transfer do Poraja. Kierownik Domagała –jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie- odchodzi z powodu złej współpracy z pracodawcą.

 

MYSZKÓW POŻEGNAŁ SEKRETARZA

Z funkcją sekretarza Urzędu Miasta Myszkowa pożegnał się Marek Borowik, który powrócił do Zawiercia. – Z dniem 1 marca br. przeszedł on na mocy porozumienia pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego do Urzędu Miasta w Zawierciu – wyjaśnia rzecznik myszkowskiego magistratu Małgorzata Kitala Miroszewska. Kto zostanie nowym sekretarzem? Jeszcze nie wiadomo. – Burmistrz zastanawia się nad obsadą tego stanowiska. Być może awansem zostanie nim ktoś z dotychczasowych pracowników urzędu. Jeśli zaś burmistrz zdecyduje się na osobę „z zewnątrz”, zostanie ogłoszony konkurs na obsadę tego stanowiska - dodaje Małgorzata Kitala Miroszewska. My przypomnijmy, że niedawno z „sekretarzowania” w Zawierciu powróciła do Myszkowa, ale do Starostwa Powiatowego, Agnieszka Żmudzka, w przeszłości sekretarz myszkowskiego magistratu.

 

ZMIANY W RADZIE NADZORCZEJ

Początek marca, to także początek zmian w radach nadzorczych miejskich spółek. Na pierwszy ogień poszło SANiKO. 1 marca burmistrz Włodzimierz Żak odwołał dwóch członków Rady Nadzorczej wspomnianej spółki - Janusza Brzozowskiego i Wojciecha Bogdała. Na ich miejsce powołał Zenona Ludwikowskiego i Marcina Ciesielskiego.

 

Ludwikowski, to były myszkowski radny, związany z klubem „Przyszłości”. W listopadzie ub. r. starał się o ponowny wybór, zdobył jednak tylko 69 głosów i w nowym składzie rady się nie znalazł. Marcin Ciesielski to z kolei syn obecnego radnego Rady Miasta Myszkowa Andrzeja Ciesielskiego, z klubu Platformy Obywatelskiej. Do zmian kadrowych dojdzie jeszcze prawdopodobnie w Radach Nadzorczych myszkowskich „Wodociągów” i MTBS -u. (rb)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama