Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 23:45
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PRZYCHODNIA JAK SIĘ PATRZY

(Myszków) Najważniejsi politycy powiatu myszkowskiego oraz marszałek województwa Mariusz Kleszczewski wzięli udział w otwarciu zmodernizowanej Przychodni Rejonowo – Specjalistycznej nr 1. Efektem trzech lat pracy, które pochłonęły łącznie 2 mln 805 tys. złotych są między innymi nowoczesna winda, przebudowane poradnie, oraz nowa aparatura, między innymi mammograf.
Podziel się
Oceń

 

(Myszków) Najważniejsi politycy powiatu myszkowskiego oraz marszałek województwa Mariusz Kleszczewski wzięli udział w otwarciu zmodernizowanej Przychodni Rejonowo – Specjalistycznej nr 1. Efektem trzech lat pracy, które pochłonęły łącznie 2 mln 805 tys. złotych są między innymi nowoczesna winda, przebudowane poradnie, oraz nowa aparatura, między innymi mammograf.

 

Marszałek województwa śląskiego Mariusz Kleszczewski, starosta myszkowski Leon Okraska, przewodniczący Rady Powiatu myszkowskiego Janusz Jakubiec, burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak – to  najważniejsi politycy, którzy przybyli na otwarcie zmodernizowanej przychodni. Na spotkaniu obecny był także personel placówki, pacjenci, projektanci i wykonawcy projektu. – Ta przychodnia była nieremontowana od 1968 roku, na szczęście Mariusz Kleszczewski dostrzegł potrzebę jej remontu, to dzięki Pana pomocy mogło się to stać. Dziękuję byłemu staroście myszkowskiemu Marianowi Wróblowi za dołożenie 400 tysięcy na projekt. Przed nami rozbudowa szpitala – powiedział Wojciech Picheta, dyrektor SP ZOZ Myszków. Marszałek Kleszczewski nie pozostał dłużny: - Nasze działania, determinacja była niezwykle duża przy realizacji tego kosztownego zadania. Przychodnia świadczy usługi dla całego powiatu, dziś wreszcie pacjenci mają odpowiednie warunki, żeby móc się leczyć.

 

Podziękowania złożono także pacjentom i personelowi, którzy musieli znosić niedogodności związane z pracami modernizacyjnymi. Wojciech Picheta podkreślił, że była to „operacja na żywym organiźmie”, pokazując w międzyczasie slajdy ze zdjęciami sprzed modernizacji. Operacja na szczęście udana. Efektem jest nowoczesny, estetyczny budynek, z przebudowanymi przychodniami (wśród nich bardzo efektownie wygląda poradnia dziecięca), zmodernizowanymi toaletami, które nie odstraszają od wejścia, po nowoczesny sprzęt. Przychodnia zyskała przykładowo aparat EKG, przydatny w badaniach serca, audiometr służący do badań słuchu czy mammograf. Pochwał nie szczędził Leon Okraska, starosta myszkowski: - Cieszę się, że personel będzie pracował w takich warunkach, gratuluję wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do wzniesienia tego pięknego obiektu. Obiektu bardzo ładnie usytuowanego, pięknie prezentującego się na zewnątrz. Ja już mam w głowie sierpień i wrzesień, kiedy spotkamy się na oddaniu nowego szpitala do eksploatacji, mam nadzieję, że nam się uda – powiedział. Personel przychodni także chwali budynek i sprzęt, którym dysponują. Wśród nich Urszula Belicka, koordynatorka pielęgniarek przychodni nr 1: - Proszę na to spojrzeć, aż chce się pracować. Pomieszczenia wyposażone w nowoczesny sprzęt, wokół czysto i schludnie, szafki pełne leków. Lepszych warunków do pracy nigdy nie mieliśmy. Projekt remontu wykonała Beata Kałka, postępowanie zamówienia publicznego przeprowadził Marek Winiarski, środki przyznane na zadanie rozliczała Jolanta Mączka. Prace w budynku zostały wykonane przez spółkę ENS z Myszkowa, reprezentowaną przez Sebastiana Dziuka. Całość pochłonęła 2 mln 805 tys. zł, z czego Unia Europejska przyznała inwestycji prawie półtora miliona dofinansowania. (MB)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama