Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 17:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Pływali po raz trzeci

Reprezentanci szkół podstawowych po raz trzeci w tym sezonie zmierzyli się w zawodach pływackich. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła jedynka z Mijaczowa. Poniżej przedstawiamy indywidualne wyniki w poszczególnych kategoriach.
Podziel się
Oceń

Reprezentanci szkół podstawowych po raz trzeci w tym sezonie zmierzyli się w zawodach pływackich. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła jedynka z Mijaczowa. Poniżej przedstawiamy indywidualne wyniki w poszczególnych kategoriach.

 

W trzeciej rundzie zawodów pływackich najszybsza w rywalizacji stylem dowolnym na 25 metrów w klasach I-II okazała się po raz kolejny Agata Pas z SP3. Triumfatorka zanotowała najlepszy czas, poprawiając się z 29.82 na 27.38. Druga była Wiktoria Jędryka z Poraja, a Nowak Weronika trzecia z SP1. W rywalizacji chłopców zwyciężył Miłosz Tkacz (SP1) z czasem 26.70, przed Hubertem Bogaczem (SP2) i Jakubem Ślęzakiem (SP Poraj).  Dystans 50 metrów stylem dowolnym w klasach III-IV najszybciej pokonała Maria Dudek (SP1) – 50.72. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Dąbek, a trzecia była Paulina Żyła (obie SP3).  Trzecią wygraną w tej konkurencji zanotował Krystian Pluta (SP1), który poprawił się z 48.77 na 46.15.  Za nim sklasyfikowano Mateusza Małka (SP1) i Mikołaja Żaka (SP1). Powody do dumy miał więc prowadzący reprezentacje jedynki Jacek Sychowicz. W klasach V-VI najszybasza na 50 metrów stylem dowolnym była w trzeciej rundzie Kinga Kołodziejczyk (SP5), która z 52.33 z ostatniego startu poprawiła się na 49.95. Drugie miejsce zajęła Weronika Tkacz (SP1), a trzecie Natalia Miśkiewicz (SP2). W występie rówieśników triumfował Mateusz Raczek (SP3), który pokonał dystans 50 metrów w równe 40 sekund. Za nim uplasowali się Konrad Duszczyk (SP1) i Filip Żak (SP1).  Stylem klasycznym na 25 metrów wśród dziewcząt z klas I-II najszybciej po raz trzeci w tym sezonie popłynęła Blanka Kurdybelska (SP3). Za nią tradycyjnie już uplasowały się Martyna Krawczyk (SP1) i Julia Goszcz (SP1). Znakomity wynik zanotował na tym samym dystansie Bartosz Brodzik z SP5, schodząc z 29.71 na 28.17. Drugą lokatę wywalczył Jan Szymankiewicz (SP5), a trzecią Aleksander Pilarski z SP Żarki Letnisko. Na 50 metrów klasykiem Aleksandra Dąbek wyprzedziła swoje koleżanki ze szkoły Paulinę Żyłę i Gabriele Trepkę. Zwyciężczyni zanotowała najlepszy czas w swoich tegorocznych występach klasykiem na 50 metrów – 56.91. W tej samej konkurencji w klasach III-IV wygrał z czasem 55.72 Krystian Pluta (SP1), przed Maciejem Olszewskim (SP1) i Igorem Sychowiczem (SP3). W klasach V-VI klasykiem na 50 metrów wygrała Maja Matyja (SP1) z czasem 49.31, drugie miejsce zajęła Natasza Szymankiewicz (SP2), a trzecie Natalia Miśkiewicz. W rywalizacji chłopców zwyciężył Emil Korczakowski (SP1) 54,62 z minimalną przewagą nad Krzysztofem Baranem i Kamilem Biedroniem. Agata Pas po raz trzeci okazała się najlepsza w wyścigu stylem grzbietowym na 25 metrów w klasach I-II. Reprezentantka trójki zanotowała najlepszy w tym sezonie czas – 27.89. Niespełna dwie sekundy później przypłynęła na metę Blanka Kurdybelska (SP3). Trzecia była Martyna Krawczyk z SP1. W rywalizacji chłopców z klas I-II stylem grzbietowym na 25 metrów najszybszy był Miłosz Tkacz z SP1, przed Jakubem Matyją (SP3) i Maciejem Czyżem (SP3). 0 metrów grzbietem w klasach III-IV najszybciej pokonała Maria Dudek (SP1), która jako jedyna zeszła poniżej minuty – 57.19. Na drugim miejscu sklasyfikowano Julię Żywiołek (SP1), a na trzecim Wiktorię Czarnecką (SP1). W rywalizacji chłopców zwyciężył Mikołaj Żak (SP1), przed Jakubem Piekarą (SP2) i Wojciechem Rybińskim (SP3). W klasach V-VI bezkonkurencyjna okazała się Maja Matyja (SP1 ), która zanotowała czas 46.68. Druga lokata przypadła Klaudynie Czajkowskiej (SP2), a trzecia Korneli Jąderko (SP3). Wśród chłopców z klas V-VI tradycyjnie wygrał Mateusz Raczek z SP3, przed Filipem Żakiem (SP1) i Emilem Korczakowskim (SP1). W klasyfikacji drużynowej po trzech rundach najlepsza okazała się jedynka z Mijaczowa, która zgromadziła łącznie 900 punktów. Drugie miejsce przypadło SP3 – 683 punkty, trzecie zajęła SP5 310 punktów, czwarte SP2 – 195 punktów, piąte SP4 – 48 punktów, szóste SP Poraj 70 punktów, a klasyfikację zamknęła SP Żarki Letnisko z 38 punktami. (RUC)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama