Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:29
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Kolarze gościli w naszym powiecie

W Rzeniszowie odbył się po raz siódmy wyścig przełajowy o puchar firmy Dobrawa. Na podium stanęli Bartosz Pilis i Łukasz Nowacki z MGLKS-u Błękitni Koziegłowy oraz Patryk Kostecki z Olimpijczyka Szczekociny. W niedzielę (7 listopada) w Myszkowie kolarze ścigali się w III Międzynarodowym Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym w III serii Super Pucharu Polski. W kategorii Masters bezkonkurencyjny okazał się szkoleniowiec Olimpijczyka Sławomir Frejowski, najlepszym Orlikiem został Bartosz Pilis, a rywalizację juniorów wygrał Patryk Kostecki ze Szczekocin.
Podziel się
Oceń

 

W Rzeniszowie odbył się po raz siódmy wyścig przełajowy o puchar firmy Dobrawa. Na podium stanęli Bartosz Pilis i Łukasz Nowacki z MGLKS-u Błękitni Koziegłowy oraz Patryk Kostecki z Olimpijczyka Szczekociny. W niedzielę (7 listopada) w Myszkowie kolarze ścigali się w III Międzynarodowym Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym w III serii Super Pucharu Polski. W kategorii Masters bezkonkurencyjny okazał się szkoleniowiec Olimpijczyka Sławomir Frejowski, najlepszym Orlikiem został Bartosz Pilis, a rywalizację juniorów wygrał Patryk Kostecki ze Szczekocin.

 

W ubiegłą sobotę (6 października) w Rzeniszowie po raz VII odbył się Międzynarodowy Wyścig w Kolarstwie Przełajowym. Impreza tradycyjnie została sfinansowana przez firmę Womir-Spa, producenta wody Dobrawa. W rywalizacji juniorów młodszych zwyciężył Piotr Konwa z LKS Trasa Zielona Góra. Na pozycji piętnastej sklasyfikowano Rafała Wójcika z MGLKS-u Olimpijczyk Szczekociny. W juniorkach młodszych najlepsza okazała się Tereza Medvedeova z ZP Sport, która wyprzedziła Weronikę Kasperek z Imielina i Malwinę Nieradkę z Trasy Zielona Góra. Najszybszym młodzikiem okazał się Patryk Młotkiewicz z UKS Gimnazjum GK Imielin. W tej kategorii na podium stanęli również Bartosz Zaworski z TARiS Puszczykowo i Szymon Siegień z UKS Wygoda Białystok. W juniorach Patryk Kostecki z Oimpijczyka Szczekociny uległ jedynie Wojciechowi Malcowi z Ziemi Brzeskiej. Na trzeciej pozycji wyścig ukończył Kamil Wołkowicz z LKS-u Pom Strzelce Krajeńskie. W juniorkach triumfowała Katarzyna Wilkos z FML Poltino Azalia Brzóza Kr . Miejsce piąte zajęła Patrycja Wrzosowska z MGLKS-u Błękitni Dobrawa Koziegłowy. W kategorii kobiet open najlepsza okazał się Marzena Wasiuk z LUK Szyłak Karmelek Prim Ełk. W przedziale maters do lat 45 zwyciężył Jacek Brzózka z Częstochowy. W rywalizacji mastersów powyżej 45 lat pierwszy był Andrzej Śledziona z CTC Częstochowa. Znakomicie wypadli w Orlikach reprezentanci Koziegłów. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Herba z LKS trasa Zielona Góra, a za nim kolejno przyjeżdżali podopieczni Andrzeja Chmurzewskiego – Bartosz Pilis, Łukasz Nowacki i Mateusz Chmurzewski. W niedzielę (7 listopada) w Myszkowie kolarze ścigali się w III Międzynarodowym Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym w III serii Super Pucharu Polski. Świetnie spisał się na stadionie MKS-u Myszków Bartosz Pilis, który był trzeci w elicie i pierwszy w Orlikach. Kolarz z Koziegłów w doborowym gronie uległ jedynie Markowi Cichoszowi z KK Legia Warszawa i Andrzejowi Kaiserowi z SHIMANO Polska. Podopieczny Andrzeja Chmurzewskiego odebrał z rąk wicestarosty Jana Kierasa specjalną nagrodę dla najlepszego z Orlików. Trzecie miejsce w młodziczkach zajęła reprezentantka Błękitnych Monika Salomon. W kategorii Masters bezkonkurencyjny okazał się szkoleniowiec Olimpijczyka Sławomir Frejowski. Na siódmej pozycji w juniorkach sklasyfikowano Patrycję Wrzosowską (MGLKS Błękitni Dobrawa Koziegłowy). W juniorach pierwsze miejsce zajął sponsorowany przez firmę Tribag reprezentant Olimpijczyka Szczekociny Patryk Kostecki.

 

Nagrody finansowe dla zwycięzców III edycji Super Pucharu Polski ufundowali Burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk, firma Polimer i Gazeta Myszkowska. Nagrody rzeczowe zapewniło starostwo powiatowe i bank BGŻ. W dekoracji zwycięzców wzięli udział Tadeusz Garncarz (Polimer), Jolanta Grygiel (BGŻ) i wicestarosta Jan Kieras. Patonat nad wszystkimi pięcioma edycjami Grand Prix Silesia objęła firma Tribag. Organizatorzy zawodów składają podziękowania dla Nadleśnictwa Siewierz za udostępnienie terenu pod organizację zawodów.

 

- Znakomicie spisują się w tym sezonie Bartek Pilis i Łukasz Nowacki. W klasyfikacji Pucharu Polski juniorów prowadzi Patryk Kostecki. Cała ta trójka ma szanse na medale w przełajowych Mistrzostwach Polski – dodał prowadzący imprezy reprezentant Olimpijczyka Szczekociny Dariusz Skorupa. (RUC)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama