Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Grad bramek w Kamyku

Pogoń Kamyk - Polonia Poraj – 4:3 (2:1)   Podopieczni Andrzeja Pawłowskiego nie sprostali na wyjeździe Pogoni Kamyk. Dwie bramki dla gości strzelił Michał Jakubiec, a na wyróżnienie zasłużył sobie Krzysztof Wnuk. W najbliższą sobotę (6 listopada) porajanie będą podejmowali trzecią ekipę tabeli – Lot Konopiska.
Podziel się
Oceń

 

Pogoń Kamyk - Polonia Poraj – 4:3 (2:1)

 

Podopieczni Andrzeja Pawłowskiego nie sprostali na wyjeździe Pogoni Kamyk. Dwie bramki dla gości strzelił Michał Jakubiec, a na wyróżnienie zasłużył sobie Krzysztof Wnuk. W najbliższą sobotę (6 listopada) porajanie będą podejmowali trzecią ekipę tabeli – Lot Konopiska.

 

W pierwszych minutach sobotniego starcia (30 października) lepiej prezentowali się miejscowi. Goście przeprowadzili jedną akcję, ale zakończyli ją trafieniem. Zaczął Daniel Ruciński, który uruchomił Krzysztofa Wnuka, a ten dośrodkował idealnie na głowę Michała Jakubca, który nie pomylił się i dopełnił formalności. Poloniści nie cieszyli się długo z prowadzenia. Pogoń szybko wyrównała i jeszcze przed gwizdkiem do szatni zdołała wyjść na prowadzenie. Po przerwie przyjezdni wybiegli na murawę z zamiarem odrobienia strat. Gracze z Kamyka szybko ostudzili ich zamiary trzecim trafieniem. Otuchy dodało gościom trafienie kontaktowe. Prawą stroną pociągnął Wnuk, wrzucił w pole karne, a obrońca próbując powstrzymać wbiegającego Rucińskiego niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej siatki. Niestety, chwilę później Woźniak znów skapitulował. Trzeci gol dla ekipy Andrzeja Pawłowskiego wpadł również za sprawą Krzysztofa Wnuka. Pomocnik wpadł w pole karne i został ewidentnie sfaulowany. Sędzia bez wahania pokazał na wapno. Rzut karny wykorzystał Michał Jakubiec, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu.

 

- Szkoda tego spotkania. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo, asekuracyjnie. Prosiłem, żebyśmy wyszli wyżej i kryli blisko na własnej połowie. Mecz niby dobrze się zaczął. Zdobyliśmy bramkę po ładnej trójkowej akcji. Niestety, potem popełniliśmy zbyt wiele błędów. W przerwie mobilizowałam chłopaków, by byli bardziej zdecydowani. Niestety słabo rozpoczęliśmy drugą połowę. Byliśmy bliscy wywalczenia punktu. W końcówce okazję miał jeszcze Ruciński. Lepsze wrażenie po tym spotkaniu pozostawiła po sobie jednak ekipa miejscowych – skomentował trener Polonii Poraj Andrzej Pawłowski.

 

Polonia Poraj: Woźniak- Cichoń, Czechowski, M. Lamch, Wnuk, P. Lamch (75 min Sochański), Jakubiec, Wnęk (70 min ), Kopecki, Ruciński, Haładus

 

Wyniki pozostałych spotkań 14 kolejki:

Pilica Koniecpol - Liswarta Popów – 6:0

MLKS Woźniki - KS Panki – 4:1

Raków II Częstochowa - Znicz Kłobuck – 2:1

Lot Konopiska - Sparta Lubliniec – 0:2

Płomień Kuźnica Marianowa - Unia Kalety – 8:1

Lotnik Kościelec - Naprzód Ostrowy – 5:2

Pogoń Blachownia - Jedność Boronów – 1:1

 

Tabela po czternastu kolejkach:

lp

drużyna

m

pkt

bramki

1.

Pilica Koniecpol

14

38

35:5

2.

Sparta Lubliniec

14

32

21:10

3.

Lot Konopiska

14

27

23:14

4.

MLKS Woźniki

14

25

37:20

5.

Jedność Boronów

14

24

22:22

6.

KS Panki

14

23

27:22

7.

Płomień Kuźnica Marianowa

14

20

33:22

8.

Pogoń Kamyk

14

19

23:22

9.

Znicz Kłobuck

14

19

19:20

10.

Raków II Częstochowa

14

16

17:21

11.

Lotnik Kościelec

14

15

23:32

12.

Liswarta Popów

14

15

22:30

13.

Polonia Poraj

14

14

17:26

14.

Pogoń Blachownia

14

13

13:20

15.

Unia Kalety

14

10

12:33

16.

Naprzód Ostrowy

14

9

20:45

 

W piętnastej kolejce zmierzą się pary:

Polonia Poraj - Lot Konopiska

Jedność Boronów - Pilica Koniecpol

Naprzód Ostrowy - Pogoń Blachownia

Unia Kalety - Lotnik Kościelec

Sparta Lubliniec - Płomień Kuźnica Marianowa

Znicz Kłobuck - Pogoń Kamyk

KS Panki - Raków II Częstochowa

Liswarta Popów - MLKS Woźniki

(RUC)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama