Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:28
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Prowadzi jedynka z Mijaczowa

Po dwóch rundach zawodów pływackich dla szkół podstawowych w klasyfikacji drużynowej prowadzi wyraźnie SP1. Drugie miejsce zajmuje SP3, a trzecie SP5.
Podziel się
Oceń

 

Po dwóch rundach zawodów pływackich dla szkół podstawowych w klasyfikacji drużynowej prowadzi wyraźnie SP1. Drugie miejsce zajmuje SP3, a trzecie SP5.

 

W rywalizacji na 25 metrów dziewcząt z klas I-II wygrała po raz drugi Agata Pas (SP3), która poprawiła swój rezultat z 30.34 na 29.82. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Jędryka z Poraja z czasem 33.41, a trzecie Weronika Nowak z SP1 (35.63). Wśród chłopców w tym przedziale wiekowym po raz drugi triumfował Maciej Buła z SP4 (tym razem 23.20). Miejsce drugie zajął Hubert Bogacz z SP2 (28.45), a trzecie Miłosz Tkacz z SP1 (28.84). Wyścig stylem dowolnym na 50 metrów w klasach III-IV zwyciężyła Aleksandra Dąbek z SP3 z czasem 55.65. Drugie miejsce zajęła Joanna Zawadzka z SP1 (57.21), a trzecie Paulina Żyła z SP3 (54.68). W tej samej konkurencji wśród chłopców triumfował po raz drugi Krystian Pluta SP1, który poprawił swój czas z 53.13 na 48.77. Drugi był Mikołaj Żak również z SP1 (54.57), a trzeci Karol Kleszcz z SP3 (58.89). Styl dowolny w klasach V-VI zdominowała Paulina Kijowska (SP1), której zabrakło w pierwszych zawodach. Zwyciężyła z czasem 42.86, wyprzedzając Weronikę Tkacz (również SP1), która poprawiła swój rezultat z 51.59 na 48.92. Identyczny czas zanotowała Dominika Pindera (SP1). Jedynka zatem wysoko zapunktowała w tym przedziale. W starcie na 50 metrów stylem dowolnym chłopców pierwszy był Mateusz Raczek z SP3 (42.21). Drugie miejsce przypadło Filipowi Żakowi z SP1 (46.20), a trzecie Szymonowi Raczkowi z SP1 (46.50). Blanka Kurdybelska SP3 wygrała po raz drugi wyścig stylem klasycznym na 25 metrów. Zanotowała również wyraźny postęp z 34.54, na 29.78. Drugie miejsce zajęła Martyna Krawczyk z SP1 (44.34), a trzecie Julina Goszcz (także SP1) z czasem 50.18.  Wśród chłopców z klas I-II najszybszy klasykiem był Bartosz Brodzik z SP5, który poprawił się z 31.40 na 29.71. Miejsce drugie przypadło Janowi Szymankiewiczowi z SP5 (36.64), a trzecie Aleksandrowi Pilarskiemu z SP Żarki Letnisko (36.99). Klasy III-IV ścigały się klasykiem na 50 metrów. Drugi raz z rzędu wygrała Aleksandra Dąbek z SP3 z czasem 58.13. Druga była Paulina Żyła z SP3 (1.02.40), a trzecia Karolina Wajdzik z SP5 (1.05.44). W zawodach chłopców drugie zwycięstwo zanotował Krystian Pluta z SP1, który z 55.57 zszedł na 54.57. Drugi był Piotr Kaczmarczyk z SP 2 (1.05.25), a trzeci Igor Zychowicz z SP3 (1.05.66). W rywalizacji klasykiem na 50 metrów klas V-VI pierwsza była Maja Matyja z SP1 z czasem 50.62. Miejsce drugie przypadło Nataszy Szymankiewicz z SP5 (59.78), a trzecie Ewie Kleszczewskiej z SP3 (1.00.38). W rywalizacji piątą i szósto klasistów wygrał Bartosz Dworaczyk z SP3 (54.03), przed Krzysztofem Baranem z SP3 (54.21) i Emilem Korczakowskim z SP1 (54.53). Najszybsza stylem grzbietowym na 25 metrów w klasach I-II była Agata Pas z SP 3, która z 30.88 poprawiła się na 29.06. Druga była Wiktoria Jędryka z SP Poraj (poprawiła z 35.63 na 33.00), a trzecia Martyna Krawczyk z SP1 (36.01). Wśród chłopców triumfował Maciej Buła z SP4 (27.27). Tuż za nim uplasowali się Miłosz Tkacz z SP1 (28.34) i Maciej Czyż z SP3 (39.40). Stylem grzbietowym na 50 metrów w klasach III-IV najszybsza była Wiktoria Czarnecka z SP1 (1.13.49). Drugą lokatę zajęła Olga Kułach z SP1 (1.32.71), a trzecią Karolina Kowalik z SP5 (1.35.61). W rywalizacji chłopców zwyciężył Mikołaj Żak z SP1 (1.01.09), przed Emilem Bojdą z SP1 (1.05.88) i Jakubem Piekarą z SP2 (1.08.64). Stylem grzbietowym na 50 metrów w klasach V-VI zwyciężyła Paulina Kijowska z SP1 z czasem 44.95. Drugie miejsce zajęła Maja Matyja z SP1 (47.95), a trzecie Weronika Tkacz również SP1 (1.00.81). W tym przedziale jedynka z Mijaczowa również była bezkonkurencyjna. W wyścigu chłopców triumfował natomiast reprezentant SP3 Mateusz Raczek, który poprawił swój czas z pierwszego startu z 51.03 na 49.84. Drugie miejsce zajął Filip Żak z SP1 (51.76), a trzecie Emil Korczakowski również z SP1 (58.31).

 

Po dwóch rundach w klasyfikacji zespołowej prowadzi SP1 z dorobkiem 584 punktów. Drugie miejsce zajmuje SP3 (450 punktów), a trzecie SP5 (212 punktów). (RUC)

 

KLASYFIKACJA SZKÓŁ

lp

 

SZKOŁA

 

I runda

21.09.2010 r.

II runda

12.10.2010 r.

Suma pkt po II rundach

 

1

 

SP 1

 

226

 

358

 

584

 

2

 

SP 3

 

220

 

230

 

450

 

3

 

SP 5

 

121

 

91

 

212

 

4

 

SP 2

 

77

 

56

 

133

 

5

 

SP 4

 

24

 

24

 

48

 

6

 

SP Poraj

 

24

 

23

 

47

 

7

 

SP Żarki Letnisko

 

14

 

13

 

27

 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama