Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 05:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

NASI STRAŻACY Z ORKIESTROWYM SPRZĘTEM

(Myszków) - Nasza akcja i apel w Gazecie Myszkowskiej przyniósły efekty. Aż 6 jednostek z powiatu myszkowskiego otrzyma sprzęt z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – cieszy się Rafał Kępski, koordynator orkiestry w powiecie Myszkowskim. Zarząd Fundacji i grupa ekspertów wybrali najnowocześniejsze urządzenia i rozdysponowali je między 444 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które najbardziej ucierpiały w czasie tegorocznej powodzi.
Podziel się
Oceń

 

(Myszków) - Nasza akcja i apel w Gazecie Myszkowskiej przyniósły efekty. Aż 6 jednostek z powiatu myszkowskiego otrzyma sprzęt z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – cieszy się Rafał Kępski, koordynator orkiestry w powiecie Myszkowskim. Zarząd Fundacji i grupa ekspertów wybrali najnowocześniejsze urządzenia i rozdysponowali je między 444 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które najbardziej ucierpiały w czasie tegorocznej powodzi.

 

4 lipca Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała na terenie całego kraju pieniądze, które zostały przeznaczone na zakup sprzętu pomagającego w likwidowaniu skutków powodzi. Orkiestra zagrała także w Myszkowie i jego okolicach. Akcja, mimo, że na jej przygotowanie nasz lokalny sztab miał niewiele czasu udała się w naszym powiecie znakomicie. Udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych. To dużo, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że tyle samo zebrała o wiele przecież większa Częstochowa i w także większym Zawierciu zebrana kwota wyniosła zaledwie 4 tysiące. „Zebrane owoce” właśnie podzielono.

 

8 października rozstrzygnięty został przez WOŚP konkurs ofert na zakup sprzętu. Dzięki pomocy grupy ekspertów wybrano najnowocześniejsze urządzenia i rozdysponowano je między 444 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które najbardziej ucierpiały w czasie tegorocznej powodzi. Za ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych zakupionych zostanie 200 motopomp pływających, 100 motopomp do wody zanieczyszczonej, 130 agregatów jednofazowych i 15 agregatów trójfazowych. Część z zakupionego sprzętu (o jego pozyskanie mogły aplikować same jednostki, o co apelowaliśmy na łamach gazety) trafi aż do 6 jednostek OSP z powiatu myszkowskiego. Otrzymają je: OSP z Myszkowa - Smudzówki, OSP z Niegowy, OSP z Pińczyc, OSP z Poraja, OSP ze Starej Huty oraz OSP z Trzebniowa.

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu iż nasza wspólna praca na rzecz Fundacji WOŚP przynosi wymierne efekty dla naszego powiatu. Wiele sprzętu w myszkowskim szpitalu ma już naklejone czerwone serduszko a teraz dodatkowo dzięki letniej, spontanicznej akcji „Stop Powodziom” sześć jednostek ochotniczej straży pożarnej dostanie z Fundacji sprzęt do usuwania skutków powodzi. Wszystko to daje nam wiele radości z naszej społecznej pracy i chęć do dalszego działania, tym bardziej, że kolejny styczniowy Finał WOŚP już niebawem. – mówi Rafał Kępski, koordynator WOŚP w powiecie myszkowskim. (rb)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama