Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 29 stycznia 2026 11:37
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

METROPOLITARNY TOUR ZE STARTEM I METĄ W SIEWIERZU

W dniach 13-15 czerwca w Siewierz odbył się Ultramaraton Rowerowy dookoła Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - Tour de GZM. Była to druga edycja Touru. Kolarskie zmaganie rozegrane były na trzech dystansach: 100, 200 oraz 390 kilometrów ze startem i metą w Siewierz.
Podziel się
Oceń

W dniach 13-15 czerwca w Siewierz odbył się Ultramaraton Rowerowy dookoła Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - Tour de GZM. Była to druga edycja Touru. Kolarskie zmaganie rozegrane były na trzech dystansach: 100, 200 oraz 390 kilometrów ze startem i metą w Siewierz.

W piątkowy wieczór wystartował najdłuższy i najbardziej wymagający dystans - 390 km, którego trasa prowadziła dookoła całej Metropolii. Około trzydziestu uczestników wyruszyło spod hali przy SP1 w Siewierzu na nocny przejazd. Jako pierwszy na mecie w Siewierzu zameldował się Michał Porcek, osiągając fenomenalny czas: 16 godzin, 13 minut i 10 sekund.

W sobotę 14 czerwca o godzinie 8:00 ruszyli kolarze startujący na trasie 200 km, a chwilę później zawodnicy dystansu 100 km. Wszyscy uczestnicy mieli okazję poznać wyjątkowe miejsca, jakie skrywa Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Trasa prowadziła m.in. przez ruiny XIV-wiecznego zamku w Siewierzu, wymagające technicznie Wzgórza Trzebiesławickie, klimatyczny Rynek w Sławkowie, ukryte domostwa nad Białą Przemszą, słynny Trójkąt Trzech Cesarzy, przejazd pod najniższym w Polsce wiaduktem kolejowym, przez Velostradę w Katowicach, Dolinę Trzech i Pięciu Stawów, Górę Dorotkę, zbiornik w Kozłowej Górze, Jezioro Chechło–Nakło oraz okolice lotniska w Pyrzowicach.

Wyniki Tour de GZM:

Trasa 390 km, kobiety:

1. Aneta konieczna

2. Anna Witkowska

Trasa 390 km, mężczyźni:

1. Michał Porcek

2. Krzysztof Kuczyński

3. Mateusz Łukasik

Trasa 200 km, mężczyźni:

1. Daniel Smolarz

2. Grzegorz Żyłka

3. Michał Błaszkiewicz

Trasa 100 km, kobiety:

1. Aleksandra Drążek

2. Kamila Ture-Kidawa

3. Karolina Stompel

Trasa 100 km, mężczyźni:

1. Jarosław Steciuk

2. Kamil Marcinowski

3. Dariusz Gnat (tu), foto: UM Siewierz


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Tak oczywiście. Też doceniamy rolę pani Joanny w strukturach rządzenia! Historię ze stworzeniem stanowiska wiceburmistrza dla późniejszego starosty opisywaliśmy.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 12:44Źródło komentarza: BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZAAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Przypomnę tylko że w Koziegłowach to nie rządzi Ślęczka tylko pani Kołodziejczyk. Pan redaktor pamięta jak kilka lat temu stworzono specjalnie etat wiceburmistrza by usadowić tam synalka (obecnie jest starostą) tej pani?Data dodania komentarza: 27.01.2026, 01:10Źródło komentarza: BURZLIWA SESJA W SPRAWIE SZKÓŁ. BURMISTRZ ŚLĘCZKA PRZEPRASZAAutor komentarza: Umieramy przrz SMOG !Treść komentarza: W Polsce z powodu smogu umiera przedwczesnie co roku oklo 40 tysiecy osob !Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:44Źródło komentarza: Pożegnanie z kopciuchem? Nie w naszych powiatach!Autor komentarza: KalinaTreść komentarza: Będzie co raz mniej ślubów kościelnych, co raz mniej dzieci będzie uczestniczyło w lekcji religii. Dlaczego? najmłodsze pokolenie, które teraz zawiera związki małżeńskie jest pokoleniem gdzie najszybciej spada odsetek wierzących.Data dodania komentarza: 25.01.2026, 16:13Źródło komentarza: MYSZKÓW. W 2025 ROKU ZAWARTO WIĘCEJ MAŁŻEŃSTW CYWILNYCH NIŻ KONKORDATOWYCH (KOŚCIELNYCH)Autor komentarza: ale bujdaTreść komentarza: ,,Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest pod w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań”Data dodania komentarza: 25.01.2026, 09:55Źródło komentarza: Sekta czy nowy Kościół z Czatachowy? Ruszył proces o eksmisję księdza Daniela Galusa, który nazwał się Prorokiem J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Oczywiście, że ma obowiązek złożyć zawiadomienie do prokuratury. Nie zrobił tego. Za to prokuratura kiedyś z urzędu sprawdzała jego "rewelacje" i nie znalazła dowodów na czyny pedofilskie (zachowania homoseksualne księży i ile nie dzieją się pod przymusem) nie są karalne, każdemu wolno kochać jak chce. Ks. Galus miał się w prokuraturze tłumaczyć, że on tylko powtarza doniesienia medialne. Tylko, że media cytowały jego. Jeżeli pomawia konkretne osoby, to one muszą składać pozwy prywatne akty oskarżenia.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 10:24Źródło komentarza: Sekta czy nowy Kościół z Czatachowy? Ruszył proces o eksmisję księdza Daniela Galusa, który nazwał się Prorokiem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama