Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 2 sierpnia 2025 13:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

PORAJ PRZECIWNY LIKWIDACJI ODDZIAŁU W OSIŃSKIEJ GÓRZE

(Poraj) Rada Gminy Poraj jednogłośnie przyjęła uchwałę ws. wyrażenia sprzeciwu dla likwidacji Oddziału Rehabilitacji w Osińskiej Górze. Ma ona być wyrazem solidarności z pracownikami Oddziału, którzy zwrócili się do tutejszej Rady z prośbą o wsparcie.
Podziel się
Oceń

Uchwała wyrażająca sprzeciw porajskich radnych dla likwidacji Oddziału Rehabilitacji w Osińskiej Górze przyjęta została 16 grudnia. Rada Gminy była zgodna w tej sprawie – wszyscy jej członkowie zagłosowali „za”. Jak czytamy w uzasadnieniu stanowiska porajskiej rady, uchwała ma być wyrazem solidarności z pracownikami Oddziału Rehabilitacji, którzy nie zgadzają się z planami jego likwidacji. Zamknięcie rehabilitacji to jeden z dwóch wariantów, jakie znalazły się w aneksie do Programu Naprawczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie (przyjętym uchwałą Rady Powiatu z 25 listopada 2021 r.).
- Rada Gminy Poraj jednoznacznie popiera stanowisko pracowników Oddziału Rehabilitacji w Osińskiej Górze mówiące o tym, że likwidacja wspomnianego oddziału przyniesie szkodę przede wszystkim jego pacjentom, którym daje szansę i nadzieję na powrót do zdrowia i samodzielnego funkcjonowania. Radni Gminy Poraj zgadzają się również z twierdzeniem, iż zmniejszenie zadłużenia SPZOZ w Myszkowie poprzez likwidację jednego z jego oddziałów jest krokiem skrajnie nieprzemyślanym i zdecydowanie zostaje pominięta nadrzędna wartość jaką jest życie i zdrowie człowieka – wskazano w uzasadnieniu do uchwały Rady Gminy Poraj. (es) Grafika: ugporaj.sesja.pl

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EmerytTreść komentarza: Boże dałeś nam dzieciństwo, które zabrałeś. Boże dałeś nam młodość i również zabrałeś. Dałeś PiS tylko się przypominamy…Data dodania komentarza: 31.07.2025, 08:35Źródło komentarza: Jak Michał Woś szczuje i manipuluje. To były Wiceminister Sprawiedliwości u Ziobry B Autor komentarza: xppTreść komentarza: Pier...... złodzieje myszkowscy w tej policjiData dodania komentarza: 31.07.2025, 02:16Źródło komentarza: CO MA WSPÓLNEGO USIŁOWANIE ZABÓJSTWA NA SAMOS I „ARESZTOWANIE” ŁODZI W MYSZKOWIE?Autor komentarza: ZbyszekTreść komentarza: Dlaczego nie jestem zaskoczony ?!😂 Cały PiS !Data dodania komentarza: 30.07.2025, 12:19Źródło komentarza: Jak Michał Woś szczuje i manipuluje. To były Wiceminister Sprawiedliwości u ZiobryAutor komentarza: TomiTreść komentarza: Gdyby się dało to na pewno włodarze by zatrudnili czarodziejkę aby w moment wyczarowała przebudowę. Ale się nie da. Trudno. Są utrudnienia potem będzie ładnie. W domu jeżeli są remonty też źle się mieszka.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 11:36Źródło komentarza: Myszków się zmienia– trwa wieloetapowa rewitalizacja centrum miastaAutor komentarza: ZawiszaTreść komentarza: To sabotaż terrorystyczny, wiecznie rozkopany Myszków, przejechać się nie da, utrudnia to strasznie życie, Idiotyczna przebudowa! Idioci z władz miasta, dlaczego zlikwidowaliście dworzec autobusowy?Data dodania komentarza: 22.07.2025, 06:25Źródło komentarza: Myszków się zmienia– trwa wieloetapowa rewitalizacja centrum miastaAutor komentarza: MiTreść komentarza: W powiecie takich niepelnosprytnych rodziców nie brakuje. A to sobie tatusiowie wożą dzieci na motocyklach bez żadnych zabezpieczeń, a to kulig za samochodem. A potem pogrzeb dziecka albo kalectwo na całe życie.Data dodania komentarza: 20.07.2025, 09:11Źródło komentarza: MYSZKÓW. TRAGICZNY WYPADEK JADĄCYCH QUADEM. TRZY OSOBY, W TYM DZIECKO, CIĘŻKO RANNE. ZDJĘCIE
Reklama
Reklama
Reklama