Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 30 kwietnia 2025 11:06
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Wciągam Życie Nosem – Jurajski Maraton Zimowy

11 stycznia 2025 roku w malowniczych Podlesicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Wciągam Życie Nosem – Jurajski Maraton Zimowy. To nie tylko bieg, ale także manifest świadomego oddychania i zdrowego podejścia do aktywności fizycznej.
Podziel się
Oceń

Wydarzenie łączy sport, edukację oraz promocję regionu w zimowej aurze. Na trasach o długości od 10,5 do 42 km uczestnicy będą mogli na bieżąco decydować o pokonywanym dystansie, a także cieszyć się wyjątkowym klimatem Jury – lasy, skały i ścieżki turystyczne zapewnią niezapomniane wrażenia.

Idea biegu opiera się na znaczeniu świadomego oddychania, które wpływa na poprawę wydolności tlenowej, koncentracji i samopoczucia. Organizatorzy przygotowali cykl instruktaży i warsztatów oddechowych, które będą publikowane na kanałach społecznościowych wydarzenia, by uczestnicy mogli lepiej przygotować się zarówno do biegu, jak i do codziennych wyzwań.

Baza maratonu znajdzie się w Zajeździe Jurajskim, gdzie na uczestników i gości czekać będą także stoiska edukacyjne, warsztaty i możliwość skorzystania z porad instruktorów. Częścią wydarzenia będzie również trasa trekkingowa (15 km), otwarta dla osób, które wolą spacery i marsze zamiast biegania.

Wydarzenie to wyróżnia się także proekologicznym podejściem. Organizatorzy promują ochronę środowiska naturalnego oraz zdrowy styl życia, co idealnie wpisuje się w charakter regionu.

Patronami i partnerami biegu są m.in. Jurajska Grupa GOPR, Fundacja Europa House oraz instytucje lokalne. Więcej informacji o przygotowaniach, trasach i zapisach można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia oraz w mediach społecznościowych.

Spotkajmy się na Jurze i wspólnie „wciągnijmy życie nosem”!

https://wciagamzycienosem.pl

Link do rejestracji: https://zapisyonline.pl/wydarzenie/792,wciagam-zycie-nosem?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2HBvXNh-E1UZa6ipnd3t8vdFHSCvFbgfHu4kEykeVNWXSSUzIGkcl-mxA_aem_mhiGLUso9TwSTmR7YVLW7A


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MatiTreść komentarza: 👍Data dodania komentarza: 29.04.2025, 17:21Źródło komentarza: "Hurra Jura" to pierwsza na Jurze, oraz trzecia w Polsce Via FerrataAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Panie Wojciechu współczuję. I Trzymam Kciuki !!!Data dodania komentarza: 24.04.2025, 13:37Źródło komentarza: ZARZUTY KORUPCYJNE DLA BYŁEGO STAROSTY. KAUCJA 200.000 ZŁ I WYSZEDŁAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: 😍Data dodania komentarza: 19.04.2025, 16:19Źródło komentarza: Vespa na JurzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: To jest chyba jednak standard. Dzisiaj (17/04/2025) identyczne obrazki były w Koziegłowach na ul. Żareckiej obok domu burmistrza Koziegłów. Zamiatanie ulicy przebiegało tak że trzeba było uciekać na drugą stronę ulicy żeby jako tako przejść. Tumany kurzu ciągnęły się na odległość 100 m za zamiatarką. Oczywiście wszystkie prace na sucho przy słonecznej pogodzie i 25 stopniach ciepła.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 12:56Źródło komentarza: ZAMIATARKA CZY KURZARKA?Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Takiemu to nic nie zrobią bo ma kolegę sędziego,Data dodania komentarza: 16.04.2025, 14:09Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Przecież to "elyta" polityczna to co mu zrobią? Jak skażą to się odwoła że sadzili ni ci sędziowie co trzeba.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:59Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNE
Reklama
Reklama
Reklama