Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 03:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

ORLIK ZA MILION OTWARTY

(Szczekociny) Od 21 października szczekocińska młodzież może już oficjalnie korzystać z wielofunkcyjnego kompleksu sportowego, który powstał przy ul. Senatorskiej. Projekt zrealizowano w ramach rządowego programu budowy boisk „Moje Boisko – Orlik 2012”. Budowa obiektu kosztowała ok. 1 mln zł.
Podziel się
Oceń

(Szczekociny) Od 21 października szczekocińska młodzież może już oficjalnie korzystać z wielofunkcyjnego kompleksu sportowego, który powstał przy ul. Senatorskiej. Projekt zrealizowano w ramach rządowego programu budowy boisk „Moje Boisko – Orlik 2012”. Budowa obiektu kosztowała ok. 1 mln zł.

Nowopowstały Orlik wyposażony jest w boisko piłkarskie z trawą syntetyczną, boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową, na którym można rozgrywać mecze siatkówki, koszykówki i tenisa oraz zaplecze sanitarno – szatniowe. Teren kompleksu jest ogrodzony 4 metrową siatką, 6 metrowymi piłkochwytami i oświetlone 10 lampami. W ramach inwestycji powstał także ciąg komunikacyjny z kostki brukowej, czyli chodniki i droga dojazdowa o łącznej powierzchni 378 m. kw.

 - Nie byłoby tej uroczystości, gdyby nie program rządowy stworzony dla dzieci i młodzieży. Dzięki staraniom samorządu gminnego w ubiegłym roku, mogliśmy wystąpić z wnioskiem, na który (dzięki przychylności samorządu województwa i wojewody) otrzymaliśmy pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego i z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki tym środkom finansowym w Szczekocinach powstało nowoczesne boisko ku uciesze dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo dobrze, że obecny rząd podjął działania, żeby na terenie naszego kraju powstawały takie obiekty sportowe – mówił podczas uroczystości burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny, Stanisław Wójcik.

 Symboliczny klucz do bramy orlika burmistrz przekazał dyrektor SP nr 1 Elżbiecie Drei.

- Bardzo się cieszę, że przejmuję ten klucz. Już jutro powieszę go w szkole. Za kilka dni tym kluczem otworzę bramy i wpuszczę was, drodzy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, na teren boiska. Wiem, że z utęsknieniem czekaliście na otwarcie tego obiektu. Mam nadzieje, że będzie dobrze służył wam i w przyszłości waszym młodszym kolegom – wyznała dyrektor placówki.

 W uroczystościach wzięli udział m.in. członek Zarządu Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Janusz Abramowicz - dyrektor Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Marian Gajda - radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Stanisław Dąbrowa - I wicewojewoda śląski, Krzysztof Markowski z biura Senatora RP Zbigniewa Meresa, radni Rady Powiatu Zawierciańskiego Rafał Krupa i Andrzej Herman, delegacja z partnerskiego miasta Jelsava, radni Rady Miasta i Gminy Szczekociny, z przewodniczącym Zbigniewem Pasierbińskim na czele, Jakub Otczyk członek zarządu LGD Perła Jury oraz dyrektorzy szczekocińskich szkół. Obiekt poświęcił ksiądz Paweł Kurek. Na zakończenie swoje umiejętności na nowym boisku zaprezentowali piłkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego. 

 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama