Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 14 września 2025 01:58
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Adwokaci rozjaśniają prawo!

Rusza ogólnopolska akcja edukacyjna Naczelnej Rady Adwokackiej i Komisji Edukacji Prawnej NRA. Prawnicy, doświadczeni adwokaci i aplikanci w dniach 19-30 września będą bezpłatnie wyjaśniać zawiłości prawnicze w szkołach. Już teraz (rodzicu, nauczycielu, uczniu) poproś o zorganizowanie spotkania w Twojej szkole!
Podziel się
Oceń

  • Średnio co sekundę ktoś, często nieświadomie, dokonuje jakiejś czynności prawnej przez Internet.

  • Zakupy online, koncerty, filmy i gry: coraz więcej aktywności przenosi się do świata wirtualnego, gdzie - szczególnie na młodych - czeka wiele zagrożeń prawnych.

  • Adwokaci wychodzą z inicjatywą, by pokazać młodzieży, jak uniknąć zagrożeń.

  • Od 19 do 30 września w niemal 100 szkołach będą „rozjaśniać prawo”.

 

Akcja edukacyjna „Adwokaci rozjaśniają prawo” rozpocznie się 19 września. W niemal 100 placówkach szkolnych, które zgłosiły się do programu, adwokaci i aplikanci adwokaccy będą prowadzić zajęcia dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej, II klas liceów oraz dla podopiecznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.

W akcji wezmą udział adwokaci i aplikanci z 24 izb adwokackich z całego kraju.

Z zajęć o bezpiecznym korzystaniu z zakupów online, poszanowaniu i ochronie praw autorskich i dóbr osobistych w internecie skorzysta kilkanaście tysięcy uczniów.

Akcja zakończy się 30 września 2022 r.

Do akcji włączyła się także Izba Adwokacka w Katowicach, Koordynatorem akcji w Izbie katowickiej jest adwokat Anna Prokopowicz, mail:[email protected], tel. 518267857 o czym informuje Rzecznik Prasowy ORA adwokat Paweł Matyja


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ChłopTreść komentarza: DNO .Data dodania komentarza: 11.09.2025, 17:18Źródło komentarza: Mniszków jak Myszków. Ruskie walą coraz bliżej!Autor komentarza: KonsumentTreść komentarza: Za stosowanie zakazanego GLIFOSATU w uprawie gryki a w szczególności za opryski w ciągu dnia powinna być kara 50 tys zł min. „Często mówi się, że najważniejszym zagrożeniem są pestycydy i chemizacja rolnictwa. „Na pewno rolnictwo jest główną przyczyną, gdyż stosuje całą gamę środków chemicznych, które w mniejszym lub większym stopniu, ale są zabójcze dla owadów” – wskazuje prof. Skubała.”Data dodania komentarza: 11.09.2025, 17:14Źródło komentarza: Ale jaja! Jarosław Kumor najlepszym rolnikiem! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Artykuł powstał na podstawie serwisu prasowego, dlatego nie przypisujemy sobie autorstwa. Firmuje go redakcja. Rozumiemy, że skoro my "czerwoni" to pan brunatny?Data dodania komentarza: 6.09.2025, 11:35Źródło komentarza: Polska wyżej niż średnia światowa w ociepleniu klimatuAutor komentarza: zgredzikTreść komentarza: Czerwony autor boi się pokazać publicznie swoje nazwisko - dlaczego ???/.......Data dodania komentarza: 4.09.2025, 15:53Źródło komentarza: Polska wyżej niż średnia światowa w ociepleniu klimatuAutor komentarza: JasienekTreść komentarza: Poza pleśnią nikt zdrowy na umyśle tam (w tej zgniliźnie)) się nie pokazuje. Współczuję sąsiadom tego śmierdzącego gówna.Data dodania komentarza: 26.08.2025, 09:13Źródło komentarza: MYSZKÓW. TĘŻNIA SOLANKOWA NA DOTYKU JURY ZNÓW NIE DZIAŁA I ŚMIERDZIAutor komentarza: ZezolTreść komentarza: BUCHA!CHA!CHA!!!!- :--- https://www.gazetamyszkowska.pl/artykul/11987,dusila-kopala-dziecko-policjantka-uslyszala-zarzuty - I CO? NIE WYLALI JEJ..........Data dodania komentarza: 22.08.2025, 15:01Źródło komentarza: Mundurowi uczą dzieci, jak być bezpiecznym
Reklama
Reklama
Reklama