Lewica do wyborów z hasłem „BEZPIECZNA RODZINA”

  • 02.08.2022, 15:03 (aktualizacja 02.08.2022, 15:20)
  • Jarosław Mazanek
Lewica do wyborów z hasłem „BEZPIECZNA RODZINA” Na Placu Dworcowym działacze Lewicy, posłowie rozmawiali z mieszkańcami Myszkowa.

Podziel się:

Oceń:

-Wygramy te wybory -mówił w Myszkowie 12 lipca poseł Nowej Lewicy Tomasz Trela, wiceprzewodniczący klubu poselskiego- i to bez względu na to, jak bardzo PiS będzie kombinował przy terminie wyborów. Wygramy jesienią 2023 wybory parlamentarne, wygramy wybory samorządowe bez względu na to, kiedy się odbędą. Czy jesienią 2023 czy później, bo już wiemy, że PiS kombinuje przy terminie wyborów samorządowych- mówił poseł Trela w Myszkowie. Do Myszkowa Nowa Lewica przyjechała o 17:30 mocną ekipą. Był poseł Zdzisław Wolski z Częstochowy, poseł Maciej Kopiec z Rybnika i samorządowiec z Lewicy, rządzący już trzecią kadencję Krzysztof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowy. Gości powitali przewodniczący struktur Lewicy w Powiecie Myszkowskim Rafał Kępski i radny Rady Miasta Myszkowa Adam Zaczkowski.

Wszystkie najważniejsze partie polityczne, czy to rządzącej prawicy, czy coraz bardziej zjednoczonej opozycji demokratycznej zaczęły kampanię wyborczą, choć konstytucyjny termin wyborów parlamentarnych to jesień 2023. Ale wszystkie siły polityczne pracują tak, jakby  rok wcześniej, jesienią 2022, najpóźniej na wiosnę 2023 miały się odbyć przedterminowe wybory. PiS-owi przyszło rządzić w czasie szalejącej inflacji, choć mówili, że „inflacja nam nie grozi”. Ludzie widzą drożyznę w sklepach, na składach z opałem, którego dodatkowo może na zimę zabraknąć. Rząd rozdaje czeki bez pokrycia z Krajowego Planu Odbudowy (tzw. Polski Ład). Ale to wirtualne pieniądze i puste czeki. Wypłaty z KPO z powodu braku praworządności nie są odblokowane, i nic nie wskazuje na to, żeby strumień gotówki w tym roku popłynął do Polski. Za to realne są kary, w wysokości 1 mln euro dziennie, naliczane i potrącane Polsce z powodu nieprzestrzegania unijnych zasad praworządności. Zasad, które Polska zobowiązała się przestrzegać w interesie obywateli.  Kwota już potrąconych Polsce kar grubo przekroczyła miliard złotych. Polacy widzą coraz bardziej puste portfele, dwa razy wyższe (na razie!) raty kredytów. Rządowa propaganda sukcesu, że „jest świetnie”, jak w sklepach masło po 8 zł, a węgiel po 3 tysiące, powoli nawet u największych zwolenników PiS-u budzi wątpliwości, że w tym przekazie dnia jest coraz więcej obłudy i zwykłych kłamstw. 
Oliwy do ognia dodają wybryki „elity” PiS, która -jak radna ze Szczecina- pokazuje się na luksusowym polu golfowym, które zwykli Polacy obejrzą najwyżej w telewizji i obraża wszystkich wokół. U nas nie lepiej. Starosta Piotr Kołodziejczyk milczy, ile zaoszczędził na tym, że mu gmina Koziegłowy wykarczowała mu pole w Krusinie, słynna działka 89. Ale ten temat nie zniknie do samych wyborów! Będziemy to przypominać, jak pasą się tłuste koty z PiS-u wykorzystując mienie publiczne dla własnych celów. Ulicą strach jechać, z obawy czy jakiś  pijany radny PiS-u nie uśnie na środku drogi. Bezkarność ludzi Dobrej Zmiany najdobitniej poczuł Sebastian z Oświęcimia, który miał pecha, gdy skręcał i rozjechała go kolumna premier Szydło. Po dwóch latach skruszony BOR-owiec przyznał, że wszyscy kłamali co do przebiegu zdarzenia. Społeczeństwo ma prawo do obaw, że jak ktoś z PiS-em, czy ogólnie „Dobrą Zmianą” będzie związany, to największe świństwo, każde przestępstwo czy wykroczenie będzie „zamiecione pod  dywan”, a upolityczniona prokuratura wszystko umorzy. 
Lewica w czwartek 30 czerwca ruszyła w wakacyjną trasę z programem “Bezpieczna Rodzina”. Polityczki i politycy Lewicy pokonując 10 tysięcy kilometrów, odwiedzą mieszkańców w stu miastach powiatowych. We wtorek byli w Myszkowie, gdzie gości z regionu powitała liczna grupa działaczy z Powiatu Myszkowskiego. Gości powitał Rafał Kępski radny powiatowy Lewicy i szef struktur partii  w Powiecie Myszkowskim oraz Adam Zaczkowski 
„Polskie rodziny każdego dnia martwią się o to, co będzie jutro: czy będzie za co wysłać dzieci na wakacje i kupić buty na jesień, czy emerytura, której wartość kurczy się wraz z szalejącą inflacją, starczy na opłacenie rachunków, czy po kolejnej podwyżce raty kredytu rodzina nie straci dachu nad głową.” -brzmi przekaz Nowej Lewicy.
„Lewica wie, że troski związane z drożyzną i lękiem o jutro dotykają wszystkich ale są szczególnie dotkliwe w małych miejscowościach: tam, gdzie nie dociera transport publiczny i trzeba wydawać fortunę na coraz droższe paliwo; tam, gdzie głównym pracodawcą jest budżetówka, w której zarabia się mało i pensje nie starczają dziś na podstawowe potrzeby; tam, gdzie zimą trzeba będzie bankrutować płacąc za opał, jeśli w ogóle da się go kupić.” -mówili posłowie  w Myszkowie. 
Tomasz Trela, poseł Lewicy był w przeszłości wiceprezydentem Łodzi. W Myszkowie mówił o roli samorządów, głodzonych przez PiS: -Program Lewicy to więcej pieniędzy dla samorządów, z PIT i CIT. Lewica zawsze jest po stronie SamoRządów. Pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy już rok temu mogłby być na kontach gmin, ale przez upartość Ziobry, Kaczyńskiego i Morawieckiego, którzy nie chcą spełnić podstawowego warunku funkcjonowania UE: przestrzegać prawa. Zamiast pieniędzy z KPO mamy 1 mln euro kary dziennie, za nieprzestrzeganie praworządności. Odblokowanie środków z KPO to środki dla samorządów. 
Poseł Zdzisław Wolski jest z Częstochowy, Myszków to jego okręg wyborczy. Był w przeszłości Przewodniczącym Rady Miasta w Częstochowie: -Z powodu antyunijnych wypowiedzi polityków PiS-u, a zwłaszcza Ziobry z Solidarnej Polski szanse na to, że środki z UE do Polski popłyną są coraz mniejsze.
Krzysztof Matyjaszczyk już trzecią kadencję rządzi w Częstochowie. Z powodzeniem, gdyż Częstochowa za jego kadencji pięknieje. Aleje zdecydowanie wygrywają np. z brudnym centrum Katowic atrakcyjnością dla mieszkańców czy przyjezdnych. W Myszkowie Prezydent Częstochowy mówił też o roli i sile samorządów: -Samorządy do społeczności Myszkowa, Kłobucka, Poraja i innych miast, gmin. Trzymam kciuki za samorządy, za ich bezpieczną przyszłość w Polsce osadzonej w Unii Europejskiej. 
Zdaniem Lewicy PiS przestał gwarantować Polakom bezpieczeństwo socjalne, dlatego w programie  Lewicy są: tanie mieszkania na wynajem, zamrożenie rat kredytów, II waloryzacja emerytur i gwarantowany jeden ciepły posiłek w szkole dla każdego dziecka. 
„PiS już przegrał i oni o tym wiedzą” -mówił poseł Tomasz Trela.
-Dziś jest tak, że mimo wielu transferów socjalnych, tysiące dzieci chodzi do szkoły głodne. PiS zabrał rodzicom samotnie wychowującym dzieci możliwość wspólnego rozliczania podatków z dziećmi. Po wielu bataliach udało się to odzyskać. Musieli się przyznać do błędu -mówiła jedna z  polityczek Nowej Lewicy. 
Posłowie przeszli się ulicami Myszkowa witając z mieszkańcami. Myszków był ostatnim miejscem spotkań tego dnia, więc goście skorzystali też z naszej oferty gastronomicznej. Zarobił więc lokalny przedsiębiorca, właściciel Pizzerii Capri. 
-Jutro wstaję o 6:30 i jedziemy odwiedzić inne miasta -mówił poseł z Rybnika Maciej Kopiec. Lewica zapowiada, że nie obniży aktywności już do samych wyborów zarówno parlamentarnych jak i samorządowych. 

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (21)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe