PROFILAKTYKA MOŻE ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO

  • 02.08.2022, 15:16
  • es
PROFILAKTYKA MOŻE ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO

Podziel się:

Oceń:

(powiat myszkowski) Myszkowscy policjanci często spotykają się z różnymi grupami mieszkańców, by przypomnieć im o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Są one niezwykle ważne w codziennym życiu. Mundurowi odbywają pogadanki z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Ostatnio odbyło się wiele takich spotkań, między innymi z seniorami w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, czy też w Szkole Podstawowej nr 3.

W środę, 18 maja mundurowi spotkali się w myszkowskim MDK z dorosłymi, a odbyło się ono pod nazwą „Bezpieczny senior”. Jak sama nazwa wskazuje, głównym tematem rozmowy były aspekty związane z bezpieczeństwem osób starszych. Niestety, są one znacznie narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Jako przykład wskazać można metodę wyłudzania pieniędzy „na wnuczka”.
Policjanci tłumaczyli co należy robić, aby nie dać się oszukać i nie paść ofiarą przestępstwa. Na co zwracać szczególną uwagę, biorąc udział w różnego rodzaju prezentacjach, czy spotkania organizowanych przez nieuczciwych sprzedawców, oferujących „niezwykłe” produkty za kosmiczną cenę. Mundurowi przytaczali autentyczne przykłady, z którymi mieli do czynienia w swojej pracy.
Mówiono również o włamaniach i kradzieżach oraz nowych przepisach i bezpieczeństwie pieszych na drodze. Znalazł się też czas, by pomówić o rowerzystach i obowiązujących ich przepisach.
O ZAGROŻENIACH W SIECI
Zajęcia profilaktyczne prowadzone są również w wielu szkołach na terenie powiatu, zarówno podstawowych, jak i średnich. Jedno z takich spotkań w Szkole Podstawowej nr 3 w Myszkowie poprowadził sierżant Mateusz Baran. Z młodzieżą rozmawiano o bezpieczeństwie w internecie, który towarzyszy dzieciom na co dzień już od najmłodszych lat.
- Mundurowy tłumaczył, że internet to nie tylko informacje czy darmowe pliki, ale również wiele niezgodnych z prawem zachować i danych. Podczas lekcji uczniowie dzielili się własnymi spostrzeżeniami i pytali też jak należy zachować się, kiedy w sieci próbuje z nimi nawiązać znajomość ktoś, kogo intencje mogą być podejrzane – przekazuje myszkowska Policja.
Jak radził młodzieży policjant, wszystkimi spostrzeżeniami dotyczącymi zagrożeń internetowych należy dzielić się z rodzicami, nauczycielami, czy pedagogiem szkolnym. Nikomu obcemu nie wolno pod żadnym pozorem podawać swojego adresu, numeru telefonu lub innych istotnych danych, których przestępca może użyć, by dostać się na konto bankowe lub skrzynkę mailową. (es) Foto: KPP Myszków

es

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe