INAUGURACYJNE ŚWIĘTO SĄSIADÓW JUŻ ZA NAMI

  • 03.08.2022, 07:00
  • es
INAUGURACYJNE ŚWIĘTO SĄSIADÓW JUŻ ZA NAMI

Podziel się:

Oceń:

(Kotowice, gm. Żarki) W ostatnią sobotę maja odbyło się pierwsze w tym roku Święto Sąsiadów w gminie Żarki. Impreza zorganizowana została w Kotowicach. Warto było w niej uczestniczyć, bowiem można było skosztować pysznych domowych ciast i dań z grilla. Dzieci i młodzież miały okazję pobawić się i wykazać w konkurencjach sportowych.

W ramach unijnego projektu pod nazwą „Nowe Szanse dla mieszkańców Gminy Żarki” w poszczególnych sołectwach organizowane są Święta Sąsiadów. Inicjatywy te podejmowane były już w ubiegłym roku. W tym sezonie pierwsze Święto Sąsiadów odbyło się w sobotę, 28 maja w Kotowicach. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o to, by na stołach nie zabrakło smakowitych, domowych ciast, pysznego żurku i smalcu. O ten poczęstunek zadbały panie Janina Męcik i Jadwiga Kot, natomiast sołtys Marek Nowakowski zajął się grillowaniem.
Podczas Święta Sąsiadów były prowadzone zabawy z animatorem, konkurs na najlepsze domowe ciasto i popularne dmuchańce dla najmłodszych mieszkańców. W konkursie wypieków pierwsze miejsce zdobyła Grażyna Lenartowicz, drugi Ewelina Radosz, a trzecie Ewa Młynarska. Doceniono też kulinarny talent Anny Ledwoch, Lidii Heblik, Anny Męcik i Jadwigi Rosikoń, które również zostały nagrodzone.
W programie imprezy nie zabrakło też konkurencji, w których trzeba było wykazać się sprawnością. Pokaz ratowniczy wykonała młodzieżowa drużyna pożarnicza, która działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotowicach. Prowadzeniem zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży zajęli się Paweł Labocha i Dariusz Kurek. Najmłodsi mierzyli się w takich konkurencjach jak przeciąganie liny, skoki w workach, rzut do celu, rzut do kosza na czas. W „sportowej” części Święta Sąsiadów rozegrano też mecz piłki nożnej, w której zagrali ojcowie vs dzieci oraz Młodzieżowa Drużyna Piłkarska vs oldboye.
(es) Foto: UMiG Żarki

es

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe