Projekt hali kosztować będzie ponad 800 tys. zł: UMOWA Z PROJEKTANTEM PODPISANA

  • 27.06.2022, 13:45 (aktualizacja 30.06.2022, 08:31)
Projekt hali kosztować będzie ponad 800 tys. zł: UMOWA Z PROJEKTANTEM…

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie) W piątek, 10 czerwca zawierciański magistrat poinformował o podpisaniu umowy z firmą PERBO-INWESTYCJE, która wygrała przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowej hali sportowej w Zawierciu. Obiekt powstanie w miejscu dotychczasowej hali OSiR-u przy u. Moniuszki. Ma być dostosowana do organizacji wydarzeń sportowych o zasięgu lokalnym i krajowym oraz innych imprez, np. koncertów.

Nowa hala zastąpić ma istniejący obiekt OSiR-u przy ul. Moniuszki. Jak możemy się dowiedzieć z opublikowanej dokumentacji przetargowej hala ma mieć „atrakcyjną wizualnie elewację z fasadą szklaną o wysokich walorach architektoniczno-użytkowych”. Ma mieć optymalne właściwości funkcjonalne, wizualne, techniczne i ekonomiczne z zastosowaniem nowych technologii, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Nowa hala ma spełniać wymogi, umożliwiające organizację w budynku wydarzeń sportowych o randze lokalnej i krajowej.

Projekt zakładać ma budowę boiska do siatkówki o wymiarach 18 x 9 m, wolną strefę wokół boiska, wolne przejście wokół wolnej strefy. Płyta boiska do piłki ręcznej zawierać ma strefę bezpieczeństwa (2 metry od każdej linii końcowej), a minimalna wysokość wolnej od przeszkód przestrzeni nad polem gry wynosić ma 10 metrów. Hala pomieścić ma 3000 widzów (2500 miejsc stałych i 500 wysuwanych).

Miasto chciałoby, aby w hali powstały co najmniej 4 szatnie dla drużyn, szatnie dla sędziów, moppersów, cheerleaderek, pokój dla komisarza technicznego, trenerów, fizjoterapeutów, organizatora, pokój medyczny, kasa biletowa, akredytacje prasowe, pokój komisji antydoppingowej, pokój dla mediów, sala konferencyjna, loże VIP i sala na catering, 4 magazyny na sprzęt i urządzenia sportowe z bramą wjazdową do hali dla samochodu dostawczego oraz pomieszczenia obsługi obiektu (wśród nich m.in. sekretariat i pomieszczenia dyrekcji). W budynku ma zostać zaprojektowane również audytorium z miejscami dla co najmniej 50 osób.

Wykonawca ma wykonać zamówienie w terminie do 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy – PERBO-INWESTYCJE z Krakowa (cena 861 tys. złotych) oraz ABM Architektura Nieruchomości z Gliwic (zaproponowana cena to blisko 1,8 mln złotych). Przetarg wygrała firma PERBO, która złożyła najtańszą ofertę. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego podpisali już umowę z firmą, która zaprojektuje nową halę sportową. Jak poinformował magistrat, firma PERBO-INWESTYCJE projektowała takie obiekty jak Tauron Arena w Krakowie, Arena Gliwice oraz stadiony w Krakowie, Łodzi i Tychach. (es) Foto: UM Zawiercie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe