WYJĄTKOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA

  • 11.06.2022, 15:00
WYJĄTKOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) W poniedziałek, 30 maja druhowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej uroczyście obchodzili swoje święto, czyli Dzień Strażaka. W powiatowych obchodach uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się samorządowcy z terenu powiatu myszkowskiego. Tegoroczne obchody są wyjątkowe, bowiem w tym roku obchodzone jest również 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka tradycyjnie odbyły się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Rozpoczęły się one od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosławowi Synowcowi, co uczynił Dowódca Uroczystości kpt. Przemysław Zenderowski. Dokonano przeglądu pododdziałów, po czym podniesiono flagę państwową o odegrano Hymn Państwowy. Wszystkich zebranych przywitał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie st. bryg. Sergiusz Wiśniewski. Minutą ciszy uczczono zmarłych strażaków, górników z Kopalni Węgla Kamiennego „Pniówek” i „Zofiówka” oraz poległych na wojnie na Ukrainie.

Jak zawsze Powiatowe Obchody Dnia Strażaka były idealną okazją do wręczenia niezastąpionym druhom odznaczeń, medali, awansów i wyróżnień. Druhowie otrzymali medale i zasłużone awanse w stopniach. Z kolei samorządowcy uczestniczący w tegorocznej uroczystości otrzymali Pamiątkowe Medale z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Po części oficjalnej i uroczystym apelu wszyscy goście i uczestnicy obchodów Dnia Strażaka zostali zaproszeni na najlepszą strażacką grochówkę. (es) Foto: KP PSP Myszków

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe