MAJÓWKA W MYSZKOWIE: UROCZYŚCIE, SPORTOWO I MUZYCZNIE

  • 29.04.2022, 08:28 (aktualizacja 29.04.2022, 08:44)
MAJÓWKA W MYSZKOWIE: UROCZYŚCIE, SPORTOWO I MUZYCZNIE

Podziel się:

Oceń:

Przed nami szereg świąt majowych - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rocznica zakończenia II wojny światowej, Święto Pracy, a jednocześnie rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. W stolicy powiatu na mieszkańców czekać będzie moc atrakcji. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie miejskich instytucji. Zobaczcie, co będzie się działo w Myszkowie w najbliższych dniach!

Na niedzielę, 1 maja zaplanowano uroczyste obchody Święta Pracy i 18. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. O godzinie 10.00 przy Pomniku Poległych za Ziemię Myszkowską przy ul. Kwiatkowskiego złożone zostaną kwiaty i, a uczestnicy wygłoszą okolicznościowe przemówienia.

Dwa dni później, we wtorek 3 maja obchody Święta Konstytucji 3 Maja prawdopodobnie będą nieco bardziej okazałe. Rozpoczną się one o godzinie 10.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie w kościele Narodzenia N.M.P. na Mijaczowie. Po nabożeństwie złożone zostaną kwiaty przy Pomniku Katyńskim (na placu kościoła), a stamtąd uczestnicy obchodów przejdą w rejon Pomnika Poległych za Ziemię Myszkowską. Popołudniu zaplanowano koncert majowy, który odbędzie się na placu przed Miejskim Domem Kultury w Myszkowie. Wystąpią Chór Klasyczny MDK w Myszkowie oraz Wojskowy Zespół Estradowy "Eskadra". Otwarta zostanie również wystawa "Szkoła dawniej i dziś". Start o godzinie 16.00.

W środę, 4 maja przypada święto patrona strażaków Świętego Floriana. Z tej okazji o godzinie 17.00 w kościele pw.Przenajświętszej Trójcy w Myszkowie Nowej Wsi odprawiona zostanie msza święta w intencji strażaków.

Upamiętniona zostanie również rocznica zakończenia II wojny światowej. 8 maja w samo południe złożone zostaną kwiaty przy Pomniku Poległych za Ziemię Myszkowską.

W weekend 7-8 maja myszkowski MOSiR zaplanował otwarcie sezonu plażowego. Turnieje rozegrane zostaną na Dotyku Jury. Szczegóły na plakacie.

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe