PIĘKNE ŚWIĘTO PAR Z ŻARNOWCA

  • 10.05.2022, 10:00
PIĘKNE ŚWIĘTO PAR Z ŻARNOWCA

Podziel się:

Oceń:

(Żarnowiec) W ubiegłym roku 10 par z gminy Żarnowiec świętowało złote gody, czyli 50. rocznicę ślubu. Z tej okazji w Domu Kultury odbyła się uroczystość, podczas której wójt Grzegorz Scelina uhonorował Jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Piękne rocznice – szmaragdowe oraz diamentowe gody – świętowało dziewięć par, które również uczestniczyły w kwietniowej uroczystości.

Uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odbyła się we wtorek, 12 kwietnia. Jubilaci spotkali się w Domu Kultury w Żarnowcu z wójtem gminy Grzegorzem Sceliną, który przekazał im odznaczenia. Przyznane zostały przez Prezydenta RP na wniosek wójta Sceliny.

Medale otrzymały pary, które w ubiegłym roku obchodziły 50, 55 oraz 60 rocznicę ślubu.

50-lecie zawarcia związku małżeńskiego, czyli złote gody świętowali:

- Eulalia i Mieczysław Bajor

- Marianna i Mirosław Cieśliński

- Barbara i Ryszard Czech

- Krystyna i Ireneusz Łasicki

- Honorata i Franciszek Miśkiewicz

- Danuta i Mieczysław Otok

- Zenobia i Tadeusz Pawłowski

- Maria i Edmund Robak

- Barbara i Bogusław Soska

- Bogusława i Józef Witkowski.

Jubileusze obchodziły również pary, które w 2021 roku świętowały 55 rocznicę ślubu, nazywaną szmaragdowymi lub platynowymi godami:

- Danuta i Jan Gocek

- Krystyna i Kazimierz Kastek

- Krystyna i Stanisław Kluszczyński

- Kazimiera i Wacław Łysek

- Marianna i Jan Pasich.

Z kolei diamentowe gody, czyli 60. rocznicę ślubu obchodzili:

- Janina i Bogusław Chmurak

- Irena i Marian Krupa

- Halina i Józef Milejski

- Stanisława i Piotr Pasierb.

Życzenia oraz upominki przekazali Jubilatom Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Czech oraz Przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Kapuśniak.

- Drodzy Jubilaci w dniu Waszych rocznic gratulujemy tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Jeszcze raz życzymy wszelkiej pomyślności, wielu wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, szczęściu oraz wzajemnej miłości w otoczeniu najbliższych. Życzymy Państwu kolejnych wspaniałych Jubileuszy – przekazuje Urząd Gminy w Żarnowcu. (es) Foto: UG Żarnowiec

Zdjęcia (17)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe