Pandemia, wojna – co dalej? Świadkowie Jehowy mówią, gdzie znaleźć prawdziwą nadzieję

  • 03.04.2022, 08:13 (aktualizacja 18.09.2022, 14:09)
  • red
Pandemia, wojna – co dalej? Świadkowie Jehowy mówią, gdzie znaleźć prawdziwą… Pamiątka śmierci Jezusa

Podziel się:

Oceń:

Aktualna sytuacja sprawia, że wiele osób traci nadzieję i poczucie szczęścia. W związku z tym Świadkowie Jehowy w Myszkowie zapraszają 10 kwietnia 2022 roku na specjalny wykład publiczny pod tytułem „Gdzie możesz znaleźć prawdziwą nadzieję?”. Wykład odbędzie się w miejscowej Sali Królestwa przy ulicy Bolesława Prusa 72.

Przedłużająca się pandemia, wojna w Ukrainie i narastające problemy ekonomiczne sprawiają, że coraz więcej osób traci poczucie szczęścia i nadzieję na poprawę sytuacji. Takie nastroje potwierdza opublikowany niedawno globalny sondaż1 Międzynarodowego Stowarzyszenia Gallupa podsumowujący rok 2021. Wynika z niego, że ludzie w skali całego świata mają podobne odczucia, a to, co się dzieje, istotnie wpływa na ich obawy i perspektywy. Prezes Stowarzyszenia Gallupa Kanczo Stojczew powiedział:

 

U progu roku 2022 panuje przekonanie, że ta sytuacja będzie się raczej przedłużać i trudno dokładnie powiedzieć, kiedy się skończy".

 

Czy mimo tak ponurych perspektyw można zachować pozytywne nastawienie? Tak. Może w tym pomóc zaplanowany na 10 kwietnia wykład publiczny, w którym Świadkowie Jehowy wyjaśnią „Gdzie można znaleźć prawdziwą nadzieję?". W trakcie 30-minutowego programu przedstawione zostaną konkretne powody, dla których warto zaufać nadziei przedstawionej w Biblii. Wykład ten jest pierwszym z dwóch kwietniowych wydarzeń specjalnych organizowanych przez Świadków na całym świecie, w tym również w Myszkowie.

 

Biblia opisuje przyszłość bez wojen, bez bólu i cierpienia, a nawet bez śmierci” – mówi Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. „Wielu ludzi jest zaskoczonych, gdy dowiaduje się, że pierwotnym celem Boga było to, by ludzie żyli w doskonałym zdrowiu i doskonałych warunkach tutaj, na ziemi. Ten cel nigdy się nie zmienił i wkrótce zostanie zrealizowany. Wykład będzie zawierał szereg solidnych argumentów, które dowodzą, że Bożym obietnicom, o których możemy przeczytać właśnie w Biblii, możemy zaufać”.

 

Ponadto Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich chętnych na obchody Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa, które odbędą się wieczorem 15 kwietnia 2022 roku. Dla Świadków Jehowy jest to najważniejsze wydarzenie w roku. Podczas ubiegłorocznej, wirtualnej wersji tego wydarzenia do ponad 8,6 miliona Świadków dołączyło ponad 12,6 miliona gości! Łączna frekwencja, wynosząca 21 367 603 osoby, oznaczała wzrost o 19,7% w stosunku do roku 2020. W Polsce w zeszłym roku w Pamiątce śmierci Jezusa wzięło udział 201 271 osób, co było najwyższą liczbą od lat.

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny, a informacje o dokładnych godzinach tych wydarzeń w Myszkowie można znaleźć w serwisie jw.org.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 119 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową w liczbie ponad 113 tys. wyznawców.

Źródła:1 Sondaż „2021 – End of Year” Międzynarodowego Stowarzyszenia Gallupa

red

Zdjęcia (3)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasia
Kasia 08.04.2022, 18:22
Super artykuł polecam ja skorzystam
Prawda
Prawda 07.04.2022, 10:55
Super, że pomagają uchodźcom i wskazują na biblijną nadzieję. To jest nam potrzebne. Przeciwnicy zawsze będą szukać, by odebrać innym tą prawdziwą nadzieję.
Ania
Ania 07.04.2022, 09:36
Dzięki za informację, chętnie skorzystam

Pozostałe