CORAZ WIĘCEJ MANDATÓW ZA BRAK MASECZEK

  • 02.12.2021, 14:33 (aktualizacja 02.12.2021, 14:37)
  • JotM
CORAZ WIĘCEJ MANDATÓW ZA BRAK MASECZEK Pod sklepami, zwłaszcza spożywczymi bardzo często można w ostatnich dniach spotkać patrole Policji kontrolujące przestrzeganie obowiązku noszenia maseczki ochronnej. I sypią się mandaty

Podziel się:

Oceń:

Gdy na Covid choruje średnio 27 tys. Polaków dziennie, a umiera średnio 500 osób dzienne Policja coraz intensywniej kontroluje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych zamkniętych: sklepach, w środkach transportu. I sypią się mandaty.

Zauważyliśmy w ostatnich dniach, że coraz częściej pod sklepami, głównie handlowych sieci spożywczych widać patrole Policji, które podchodzą do osób wychodzących ze sklepów bez maseczek. Takie kontrole zauważyliśmy w w Poraju pod Biednonką, w Myszkowie. Ale zapewne również Czytelnicy zauważyli, że patrole policji przy marketach pojawiają się wyraźnie częściej. I trudno tego nie powiązać z fatalnymi statystykami zgonów i zachorowań.

Poprosiliśmy rzeczniczkę KPP w Myszkowie o informację, jak kontrole policji przestrzegania obowiązków noszenia maseczek, wyglądają w statystykach:

-Od 1 listopada 2021 do 1 grudnia za brak maseczki lub jej nieprawidłowe noszenie (maseczka ma zakrywać również nos! -przypominamy) policjanci nałożyli 367 mandatów karnych i zastosowali 226 pouczeń. Skierowano też 15 wniosków do Sądu, wobec osób które odmówiły przyjęcia mandatu. Policjanci kontrolują nie tylko obowiązek noszenia maseczek w sklepach wielkopowierzchniowych, ale również w BUS-ach, komunikacji miejskiej. Sukcesywnie kontrolujemy też obowiązek przestrzegania kwarantanny. Obecnie mamy 1326 osób poddanych obowiązkowi kwarantanny do sprawdzenia. Wizyty policjanta, który sprawdzi, czy osoba poddana obowiązkowi kwarantanny w nim przebywa, można się spodziewać w każdej chwili -mówi asp. szt. Barbara Poznańska, oficer prasowa KPP Myszków.

To nie zarzut do Policji, która wykonuje rozkazy przełożonych, ale szkoda, że przez miesiące letnie choć obowiązek noszenia maseczek obowiązywał nieprzerwanie w pomieszczeniach, w sklepach nie brakowało osób, które ten obowiązek ignorowały, a nie było też żadnej presji na egzekwowanie tego obowiązku.

JotM

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe