POLICYJNA KAMPANIA O INTERNETOWYCH NIEBEZPIECZEŃSTWACH

  • 19.11.2021, 11:57
  • es
POLICYJNA KAMPANIA O INTERNETOWYCH NIEBEZPIECZEŃSTWACH

Podziel się:

Oceń:

Śląska Policja prowadziła kampanię społeczną, która ma zwrócić uwagę na uzależnienie się od życia on-line. Internet stał się stałym elementem naszej codzienności – służy nam do kontaktów ze znajomymi, rozrywki, nauki, czy też zakupów. Pomimo powszechności Internetu, może on wciąż stanowić realne zagrożenie. Wiąże się z cyberprzestępczością, jak również uzależnieniem od wirtualnego świata.

Najaktywniejszą grupą korzystającą z Internetu jest młodzież. W ostatnich miesiącach wielu z nas korzysta z sieci znacznie więcej, niż wcześniej. Zdalna praca, zdalne nauczanie, zamknięcie w domach powoduje, że dużo czasu spędzamy w Internecie. Wiąże się on z takimi niebezpieczeństwami jak cyberprzestępczość i uzależnienie.
- Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej zainicjował kampanię pn.: „Wylogowani”, która przestrzega przed zagrożeniami ze strony złej higieny użytkowania internetu, w tym portali społecznościowych, a także konsekwencji związanych z jego złym wykorzystaniem – informuje Śląska Policja.
Kampania „Wylogowani” skupia się na prawnych aspektach korzystania z sieci. Ale mowa w niej nie tylko o przepisach. Porusza też problem osamotnienia, izolacji, zmęczenia, gorszych relacji z bliskimi i porzucenie dotychczasowych zainteresowań – to możliwe efekty nadużywania komputera i telefonu.
Nad kampanią współpracowali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Pszczynie. 
Nakręcono film profilaktyczny i przygotowano materiały informacyjne. W najbliższych miesiącach organizowane mają być spotkania i szkolenia z młodzieżą. 
(es) Grafika: Śląska Policja

es

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe