O KROK OD TRAGEDII

  • 11.11.2021, 12:30
  • es
O KROK OD TRAGEDII

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie) Kompletnie pijany 50-latek zasnął za kierownicą. Zjechał na lewy pas i uderzył w drugi samochód, w którym oprócz kierowcy znajdowało się dziecko. Sprawca zdarzenia zakończył swoją pijacką eskapadę w przydrożnym rowie. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, nikomu nic się nie stało.

We wtorek, 19 października po godzinie 15.00 na drodze wojewódzkiej, łączącej Myszków i Zawiercie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W głębokim przydrożnym rowie „wylądował” osobowy Opel. Jak informuje zawierciańska Policja, kierowca pojazdu jadąc z Zawiercia w kierunku Myszkowa (na ul. Mrzygłodzkiej w granicach Zawiercia) zjechał na lewy pas i uderzył w jadącego z przeciwka Volkswagena. W drugim pojeździe oprócz kierowcy jechało również 4-letnie dziecko. Po zderzeniu pojazdów osobowy Opel zjechał do rowu. Choć zderzenie wyglądało groźnie i mogło skończyć się tragicznie, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
- Jak się okazało, 50-letni kierowca opla zasnął za kierownicą. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był pijany. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Drugi kierujący był trzeźwy. Prawo jazdy sprawcy zostało zatrzymane. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, a także za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – przekazuje zawierciańska Policja.
Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o zdrowy rozsądek. Pijany kierowca jest śmiertelnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Nie trzeba wiele, aby ktoś zginął. Na czas reakcji kierowcy wpływa nawet niewielka ilość alkoholu. Niestety, pomimo działań profilaktycznych Policji, jak również dotkliwych kar, z którymi muszą się liczyć pijani kierowcy, wciąż dochodzi do takich zdarzeń. 

es

Zdjęcia (5)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomek
Tomek 14.11.2021, 11:33
Nie rozumiem tych głębokich rowów są przerażające, co dziennie dojeżdżam do pracy drogą Myszków- Zawiercie i najgorzej jest na odcinku przed Willa Verde kto to wymyślił..... z przerażeniem myśle co bedzie zimą. Gdzie mamy awaryjnie zjechać na pobocze jeżeli będzie taka potrzeba czy nie można zakopać rury, która będzie odwadniać drogę o co chodzi z tymi drogami?

Pozostałe