#AniJednejWięcej DZIŚ W MYSZKOWIE

  • 07.11.2021, 11:06 (aktualizacja 09.11.2021, 11:08)
  • Jarosław Mazanek
#AniJednejWięcej DZIŚ W MYSZKOWIE Z profilu organizatorki

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj w sobotę 6 listopada wielka demonstracja pod hasłem #AniJednejWięcej przeszła ulicami Warszawy, ale dziesiątki mniejszych w wielu miastach w całej Polsce. Również w Pszczynie gdzie żyła i zmarła 30 letnia Iza, najgłośniejsza, ale raczej nie pierwsza ofiara wyroku TK Julii Przyłębskiej i polityków prawicy, głównie PiS-u, którzy zgotowali kobietom ten los. Nie brakowało demonstracji w średniej wielkości miastach, jak Częstochowa, są kolejne zapowiadane również na kolejne dni. Dzisiaj w Myszkowie o godz. 18.00 zgromadzenie spontaniczne pod hasłem "Masz Milczenia" MDK.

"Proponuję pokojowy marsz milczenia. Trasa chodnikiem spod MDK - ul. 3 Maja - dworzec - Urząd Miasta - powrót MDK. Przyjdziecie?" -pyta #JustynaNowakowska organizatorka spontanicznego zgromadzenia.

Szybko swój udział zapowiedziało kilkadziesiąt rodzin, ale już wiemy, że ludzie przesyłają sobie zaproszenia, uzgadniają kto będzie. Organizują się 13-to, 14-to latkowie, chłopcy i dziewczęta. Z rodzicami. 

Justyna Nowakowska: 

"W Pszczynie przez decyzje Trybunału Konstytucyjnego zmarła Pani Iza.

Rok temu wyszły na ulice protestować setki tysiące osób, także w Myszkowie przeciw tej haniebnej decyzji, która stała się drakońskim prawem w Polsce.
Dzisiaj lekarz, który chce ratować życie kobiety, musi się zastanawiać, czy prokurator nie wsadzi go do więzienia.

Dlatego dzisiaj o 18.00 będę wśród tych wszystkich, którzy wierzą w to, że będziemy mogli wyjść z tego mroku.

Myszków - pokażmy że jesteśmy obywatelskim społeczeństwem i wspólnie zaprotestujmy przeciw temu co się dzieje w Polsce.

To mogłam być ja!
To mogłaś być TY!
To mogła być każda z Nas!"

Na pewno będzie więc sporo osób, miejmy nadzieję, że ogromna ilość młodzieży, z hasłami, lampionami, zniczami. 

Jak to było rok temu, po wyroku tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego z sędziami dublerami, "wyroku" z 22.10.2020:

https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/6824,moje-cialo-moj-wybor

https://www.kurierzawiercianski.pl/wiadomosci/4678,strajk-kobiet-nawet-1000-osob-protestowalo-w-zawierciu

https://www.kurierzawiercianski.pl/wiadomosci/4266,dziewczyny-i-kobiety-bronia-swoich-praw

https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/6594,w-myszkowie-wielu-politykow-pis-na-strajku-kobiet

https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/6585,dziewczyny-i-kobiety-bronia-swoich-praw

i w roku 2017:

https://www.kurierzawiercianski.pl/wiadomosci/2989,czarny-wtorek-w-rocznice-czarnych-protestow

komentarz:

ONI ZGOTOWALI KOBIETOM TEN LOS!

Po wyroku tzw. Trybunału Konstytucyjnego pani Przyłębskiej oko.press opublikowało:

LISTĘ HAŃBY. Czyli listę posłów PiS i Konfederacji którzy zgotowali Polkom ten los

Lista nie jest pełna, jest też niedokładna, gdyż np. pod poz. 97 widnieje poseł PiS Mariusz "Trepak", a powinno być Mariusz Trepka, poseł PiS z Moczydeł w gminie Niegowa. Niedaleko. Rok temu były pomysły, żeby Strajk Kobiet przeszedł też pod jego domem.  Kobiety, mężczyźni, młode dziewczyny ze swoimi chłopakami protestowały pod biurami posłów PiS w Zawierciu: Danuty Nowickiej, czy Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i Mariusza Trepki w Myszkowie. Ostatnio były dwa wydarzenia, które dają do myślenia i każą się zastanowić, do kogo Polki i Polacy powinni kierować swój sprzeciw i dezaprobatę. Bo przecież nie tylko do tej listy z oko-press czy tylko do posłów tzw. TK? Kobieta pani Magda z Krakowa podeszła do Wicemarszałka Sejmu  @RyszardTerlecki  w którejś z galerii handlowych i powiedziała mu, cytuję: "Chciałabym tylko powiedzieć, że to, co się dzieje  w kraju, to co robicie kobietom jest po prostu karygodne". Kobieta powiedziała to grzecznie, w przestrzeni publicznej, w galerii handlowej, gdzie nagle poseł Terlecki znalazł się w sytuacji niekomfortowej, bez ochrony Straży Marszałkowskiej, jak widzimy go zwykle, butnie idącego przez sejmowe korytarze. A Terlecki odparował, cytuję: "Jest pani kretynką". Na krytykę odpowiedział chamstwem, chyba dość charakterystycznym  zarówno dla siebie, jak i swojej formacji. 

Byłem kilka dni temu na otwarciu komisariatu w Kroczycach. Była tam poseł Danuta Nowicka z PiS, Zawiercianka, i jeszcze ważniejszy w PiS-e poseł Waldemar Anzel.  Kurtuazyjnie spytałem co słychać u pani poseł, a ta odpowiedziała, że odwiedzili ją działacze Polska2050 -ruchu Szymona Hołowni i zostawili znicze przed drzwiami biura. Pani poseł Danuty Nowickiej nie zastali. 

Myślałem o tym kilka dni, gdyż czas mamy gorący. Właśnie tak należy protestować! Piętnować nie tylko posłów z listy pod wnioskiem do TK w sprawie aborcji, ale wchodzić w strefę komfortu wszystkich posłów, burmistrzów, starostów, radnych z PiS, Konfederacji, Solidarnej Polski pytając ich na każdym kroku, na spacerze w lesie, w galerii handlowej, jak ta kobieta w Krakowie do Terleckiego: Dlaczego robicie to kobietom? To, co robicie kobietom jest po prostu karygodne!"  

Nie jest wcale tak, że ta grupa stu kilkunastu posłów PiS i Konfederacji ze służalczym Trybunałem zmienili nam rzeczywistość, odebrali kobietom prawa, skazują je na śmierć. "Oni zgotowali nam ten los". Ci oni to nie tylko Terlecki, Kaczyński. Ci oni są wśród nas, w radach gmin, miast, powiatów, przyjmują posłów PiS-u, bo ci rozdają pieniądze, nasze, nie swoje, więc są witani jak władcy. Uśmiechamy się, kłaniamy, stajemy do selfie. Więc gdy już będzie okazja zrobić sobie selfie z tym czy innym posłem PiS-u czy Konfederacji, nie zapomnijcie zapytać: "Dlaczego pan/pani to robi kobietom?

Jak pani Magda z Krakowa do Terleckiego.

Jarosław Mazanek

 

 

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe