PKP PODPISAŁO UMOWĘ NA REWITALIZACJĘ LINII DO PYRZOWIC

  • 13.11.2020, 17:58
  • es

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie) Pod koniec października Urząd Miejski w Zawierciu poinformował o podpisaniu umowy przez PKP z firmą, która zajmie się rewitalizacją i odbudową linii kolejowej Tarnowskie Góry – Zawiercie. W stolicy powiatu powstanie nowy peron i windy. Roboty mają rozpocząć się na początku przyszłego roku i mogą potrwać 2 lata.

Prace warte są ponad 660 milionów złotych netto. W ramach rewitalizacji i odbudowy częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie, zmodernizowane zostaną perony na stacjach Tarnowskie Góry, Siewierz, Poręba. Powstaną też nowe przystanki kolejowe – Zawiercie Kądzielów, Pyrzowice Lotnisko, Mierzęcice Łubne i Miasteczko Śląskie Centrum. Oświetlone perony będą miały ławki dla pasażerów i wiaty oraz nagłośnienie i monitoring. Na stacji Zawiercie powstanie nowy peron i windy.
Prace obejmą ok. 48 kilometrów linii kolejowej. Modernizacja umożliwi przejazd pociągów towarowych na tej trasie z prędkością do 80km/h, a osobowych do 140 km/h.
- Pasażerowie z Zawiercia dojadą do lotniska w 23 minuty, a z Tarnowskich Gór w niecałe 20 minut. Podróżni z Katowic i z Częstochowy pokonają tę drogę w niespełna godzinę. Inwestycja swoim zasięgiem obejmie 52 obiekty inżynieryjne, w tym budowę dwupoziomowych skrzyżowań m.in. z autostradą A1 i drogą wojewódzką DW 913 Będzin – Pyrzowice (droga dojazdowa do lotniska). Będzie bezpieczniej także dzięki modernizacji 38 przejazdów kolejowo-drogowych – informuje Urząd Miejski w Zawierciu.
Prace wykonywać będzie konsorcjum firm Track Tec Construction Sp. z o.o., Infrakol Sp. z o.o., Sp. k. oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego i Kolejowego Sp. z o.o. 

es

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe