ZACZYNA SIĘ SEZON POLOWAŃ. WŚRÓD MYŚLIWYCH NIE BRAKUJE PRZESTĘPCÓW

  • 22.10.2021, 18:17 (aktualizacja 22.10.2021, 18:22)
  • Jarosław Mazanek
ZACZYNA SIĘ SEZON POLOWAŃ. WŚRÓD MYŚLIWYCH NIE BRAKUJE PRZESTĘPCÓW Sudan był ostatnim na świecie samcem nosorożca białego północnego. Fot. EPA/DAI KUROKAWA 03.05. 2017 ze strony naukawpolsce.pap.pl

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) 23 października Koło Łowieckie „Szarak” z Myszkowa zaczyna sezon polowań zbiorowych, czyli takich, w których bierze udział najwięcej myśliwych, a przypadkowe wejście do lasu może grozić mandatem za utrudnianie polowania, a nawet śmiercią. Imprezie patronuje Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, ma to być VIII Powiatowe Polowanie. Gdzie tego dnia można dostać mandat za utrudnianie polowania? Las Myszków (czyli chyba całe miasto), Lgota, Postęp, pola Koziegłowy, Rzeniszów, Gliniana Góra. Dzień później myśliwi z koła „Szarak” ponownie polują na tym samym terenie, więc trzeba uważać przez całą sobotę i niedzielę.

Koło „Szarak” to dość specyficzna organizacja, jedna z najbardziej rozpoznawalnych, skupiających lekarzy, prawników, przedsiębiorców. Ostatnio koło zasłynęło jednak tym, że aż trzech myśliwych z tego koła było oskarżonych o nielegalny handel rogiem ginącego gatunku Nosorożca Białego. Czarnorynkowa wartość nielegalnej substancji, o której nielegalną sprzedaż oskarżono trzech myśliwych z Szaraka, to nawet  5 mln zł. 

więcej w Gazecie Myszkowskiej nr 43 z 22.10.2021, dostępna również na eprasa.pl

 

Czytaj też:

https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/7068,czy-picheta-zasluguje-na-akt-laski-jutro-decyzja-sadu-w-rybniku

Jarosław Mazanek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marian
Marian 23.10.2021, 07:33
Kto w opinii pana redaktora jest przestępca?

Pozostałe