JAGDTERIER Z KOŁA „SZARAK” MISTRZEM ŚWIATA!

  • 19.10.2021, 15:17 (aktualizacja 19.10.2021, 15:42)
  • Jarosław Mazanek
JAGDTERIER Z KOŁA „SZARAK” MISTRZEM ŚWIATA! Adam Tatara ze zwycięską Wild Hunter KIM

Podziel się:

Oceń:

(Brno) Swoim hodowlanym sukcesem zechciał się z Czytelnikami podzielić myśliwy z Koła Łowieckiego „Szarak” Adam Tatara, właściciel Hodowli Tatarska Zagroda FCI. W kole łowieckim działa jego ojciec, Zbigniew Tatara. Pan Adam uczestniczy w polowaniach, ale zajmując się psami, szkoląc je. Adam Tatara zajmuje się hodowlą tradycyjnych ras psów myśliwskich. Właśnie wrócił z międzynarodowej wystawy hodowlanej w Brnie, gdzie 1 października jego suczka rasy Niemiecki Terier Myśliwski „Jagdterier” zdobyła główną nagrodę World Hope 2021 (Światowa Nadzieja).

-Jako jedyni w Polsce przywieźliśmy z Brna tytuł mistrza świata tej rasy. Mieszkamy w Radomsku, nasza hodowla jest zrzeszona w ZKWP Oddział Będzin, a jako myśliwi jesteśmy członkami myszkowskiego koła „Szarak”  Zwycięska suczka to Widl Hunter KIM Tatarska Zagroda FCI -mówi Adam Tatara. Poluje ojciec pana Adama, Zbigniew. On sam asystuje w polowaniach swoimi psami. 


Wg. portalu psy.pl Niemiecki Terier Myśliwski, Jagdterier bywa określany jako „maszyna do polowania”. Można z nim polować na lisy, dziki, borsuki, ptactwo i zwierzynę płową. Zgodnie z oczekiwaniami europejskich myśliwych jest wszechstronny (na Wyspach Brytyjskich preferuje się specjalizację ras). Sprawdza się w roli norowca, dzikarza, tropowca, dobrze aportuje. 
Jagdterier doskonale stróżuje. Nie brata się z obcymi, nawet w rodzinie najchętniej słucha jednej osoby. Wymaga zdecydowanego prowadzenia, ale kiedy już się go ułoży, jest posłuszny i nie sprawia większych kłopotów. 
Jagdterier – jak każdy prawdziwy terier – z pochodzenia jest Brytyjczykiem, ale ukształtowany został w Niemczech. Niemieckiego teriera myśliwskiego, czyli deutscher jagdterriera, wyhodowali na bazie foksteriera z domieszkami innych ras niemieccy myśliwi rozczarowani kierunkiem, w jakim rozwinęła się hodowla foksterierów. (JotM)

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe