CHCIELI UKRAŚĆ ZŁOM O WARTOŚCI KILKUNASTU TYSIĘCY ZŁOTYCH

  • 14.10.2021, 14:49 (aktualizacja 14.10.2021, 14:51)
  • es
CHCIELI UKRAŚĆ ZŁOM O WARTOŚCI KILKUNASTU TYSIĘCY ZŁOTYCH

Podziel się:

Oceń:

(Zawada Pilicka) Policja zatrzymała 3 osoby, które usiłowały okraść firmę w Zawadzie Pilickiej. Łupem złodziei miał paść złom, a dokładnie aluminiowe rury. Ich wartość szacowana jest na kilkanaście tysięcy złotych. W aucie złodziei mundurowi znaleźli też narkotyki.

Funkcjonariusze z komisariatu w Szczekocinach otrzymali informację, że na jednej z posesji w Zawadzie Pilickiej trzy osoby dokonują kradzieży złomu. Stróżów prawa powiadomił o tym ochroniarz firmy, na terenie której miało miejsce zdarzenie.
Dojeżdżając na miejsce, funkcjonariusze dostrzegli zaparkowany w pobliżu biały samochód dostawczy Volkswagen Crafter, którego tablice rejestracyjne był częściowo zakryte. Kierowca tego samochodu zaczął odjeżdżać, gdy zobaczył policję. Na próżno, bowiem mundurowi zatrzymali Volkswagena. Kierował nim mężczyzna, a obok niego siedziały dwie kobiety.
- W pojeździe znajdowały się skradzione rury aluminiowe, których wartość oszacowano na prawie 17 tys. zł. W trakcie przeszukania samochodu ujawniono także niewielkie ilości suszu roślinnego i białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że była to marihuana i amfetamina. Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego zostali zatrzymani. Niejednokrotnie byli już notowani. 38-latek, jego o rok starsza koleżanka i 28-letnia kobieta usłyszeli już zarzuty. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. 39-latka przyznała również, że znalezione w pojeździe środki odurzające należą do niej – relacjonuje zawierciańska Policja.
38-letni mężczyzna, który kierował Volkswagenem odpowie też za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do jazdy.
(es) Foto: KPP Zawiercie

es

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe