PROBOSZCZ HANDLUJE WÓDKĄ! LEGALNIE! Ale BISKUP CHYBA O TYM NIE WIE

  • 24.09.2021, 06:01 (aktualizacja 25.09.2021, 10:55)
  • Jarosław Mazanek
PROBOSZCZ HANDLUJE WÓDKĄ! LEGALNIE! Ale BISKUP CHYBA O TYM NIE WIE Sklep w Myszkowie do 21.09.21 należał do proboszcza parafii w Herbach. Ksiądz Marek Niewiadomski zlikwidował działalność tego samego dnia, jak odwiedził go nasz dziennikarz. Ale sklep działa od czwartku, tylko właścicielem jest już kto inny

Podziel się:

Oceń:

(Myszków) Anonimowa osoba powiadomiła naszą redakcję, że proboszcz z Herb, prowadzi sklep z alkoholem w Myszkowie. Jest tam sklep z alkoholem, przez lata pod nazwą Promil, ale od jakiegoś czasu nowy szyld „Strefa Promili”. Ulica też jakby taka nieco „uduchowiona”, bo adres sklepu to Kościelna 5. Czy to możliwe, że katolicki ksiądz legalnie sprzedaje wódkę? CEIDG, czyli rządowa baza działalności gospodarczej podaje, że właścicielem sklepu jest przedsiębiorca Marek Niewiadomski, firma Koncept. Tak samo nazywa się proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach, ks. Marek Niewiadomski. W parafii od 27 sierpnia 2018, wcześniej w Kaletach. Herby to miejscowość w połowie drogi między Lublińcem a Częstochową, parafia Gliwicka. Ale czy Koncept Marek Niewiadomski i ks. Marek Niewiadomski to ta sama osoba? Na 1000% tak!

Ksiądz biznesmen: nie tylko wódka!
Działalność gospodarczą ksiądz Marek Niewiadomski zakłada, jak wynika z rejestrów CEiDG 1 kwietnia 2020, z siedzibą w Zabrzu, ul. Tuwima 3A/3. Działalność ma być też prowadzona w Rzeszowie, przy ulicy Zamkowej 13. Czym się zajmuje firma? Zgodnie z wpisem może handlować sprzętem medycznym i ortopedycznym, ale też bielizną, odzieżą, perfumami. Może też w detalu i hurcie handlować samochodami. Księdza biznes ma więc możliwości i perspektywy szerokie.  Ale jeszcze tego samego dnia ks. Marek zawiesza działalność. Firma pojawia się 8 sierpnia 2020 w Zawierciu, gdzie w tamtejszym Urzędzie Miasta ksiądz Marek zmienia tzw. „przeważające PKD”. Ksiądz Marek od teraz ma się zająć głównie handlem alkoholem, piwem, winem. Może też zakładać bary i restauracje. 18 sierpnia do nazwiska dodaje nazwę KONCEPT. To już robi w Myszkowie i w tym urzędzie występuje o koncesję na sprzedaż alkoholu. 31 sierpnia 2020 dostaje trzy koncesje, ważne do 2024 roku. Na sprzedaż alkoholu poniżej 4,5%, od 4,5 do 18% i powyżej 18%. Może otwierać sklep i handlować wódką. Ale wcześniej musi zgłosić prowadzenie działalności gospodarczej na terenie gminy Myszków.  Ksiądz Marek wydaje się być ostrożny. Tę zmianę w rejestrze, dodanie nowego adresu firmy: Myszków ulica Kościelna dokonuje w…  Ogrodzieńcu. W tamtejszym Urzędzie Miasta i Gminy Ogrodzieniec zgłasza też 21. września 2021 że zamyka firmę, kończy działalność. 22 września 2021 w rejestrze CEiDG Ministerstwo Rozwoju i Technologii oficjalnie potwierdza, że działalność gospodarcza firmy KONCEPT Marek Niewiadomski, ksiądz Marek Niewiadomski została definitywnie zakończona. Księdza czekają teraz kłopotliwe remanenty, rozliczenia z Urzędem Skarbowym. I inny problem: co zrobić z morzem wódki, piwa, i wina? 
 

Uznaliśmy, że trzeba zapytać Biskupa Gliwickiego ks. Jana Kopca o ocenę legalności handlu wódką przez proboszcza z Herb. Oczywiście jako obywatel, zgodnie z zasadą wolności prowadzenia działalności gospodarczej ksiądz Niewiadomski może mieć nawet sieć sklepów z wódką. Ale chyba z prawem kościelnym, nie mówiąc już o etyczności prowadzenia właśnie takiego biznesu, może ksiądz Marek być ma bakier. 

Ciekawe co o przedsiębiorczości proboszcza Marka Niewiadomskiego pomyślą parafianie z Herb, jak przeczytają ten artykuł? 

Redakcja otrzymała krótką odpowiedź Kurii Gliwickiej: 
„Szanowny Panie Redaktorze, bardzo Panu dziękuję za przesłanego maila oraz dołączone do niego pytania.
Pragnę Pana poinformować, że Kuria Diecezjalna w Gliwicach nie wydaje zgody na handel napojami alkoholowymi. Wydaje się, że handel wspomnianymi napojami nie licuje z celami i zadaniami, które stoją przed osobami duchownymi.” -Pozdrawiam serdecznie.

ks. Krystian Piechaczek Rzecznik Prasowy Kurii Diecezjalnej w Gliwicach

 

To tylko fragmenty artykułu, który ukazał się w Gazecie Myszkowskiej nr 39 z 24-09-21, dostępny również w wydaniu elektronicznym na eprasa.pl
 

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (2)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ula
Ula 29.09.2021, 19:38
A ja nie widzę nic w tym złego. Alkoholicy bez tego sklepu i tak nie przestaną pić. A ksiądz wykazał się pomysłem jak zdobyć pieniądze nawet w czasie pandemii.
Kibic
Kibic 28.09.2021, 09:49
Jaki mądry komentarz Pan redaktor zamieścił. Zgodny z regulaminem gazety. To ch czy h? 😂
Parafia Kalett
Parafia Kalett 26.09.2021, 06:03
Kawal ***a,to nie czlowiek,a co tu mowic ksadz

Pozostałe