Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 25 kwietnia 2026 05:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

NAJWIĘCEJ ZASZCZEPIONYCH W PORĘBIE, NAJMNIEJ W PILICY

(Poręba, powiat zawierciański) Urząd Miasta w Porębie przedstawia statystki szczepień i mobilizuje mieszkańców, którzy jeszcze nie zdecydowali się przyjąć któregoś z preparatów przeciwko COVID-19. Urząd przypomina też, że gmina może wygrać 100 tysięcy złotych. Na razie wśród gmin powiatu Poręba zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby w pełni zaszczepionych mieszkańców.
Podziel się
Oceń

- Za 100 tysięcy złotych z pewnością zrobić można wiele. Teraz Poręba stanęła przed całkiem realną szansą zdobycia takich pieniędzy z Narodowego Programu Szczepień. W ramach konkursu „Gmina na medal”, 500 gmin, w których poziom zaszczepienia osiągnie minimum 67 procent, otrzyma taką sumę – przekazuje Urząd Miasta w Porębie.
Oczywiście nagroda finansowa jest tylko zachętą i możliwym „dodatkiem” do szczepień. Główną korzyścią, jaką niosą ze sobą szczepienia jest ochrona przed zachorowaniem na COVID-19, ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią.
Według danych z wtorku, 10 sierpnia najwięcej mieszkańców zaszczepiło się w Porębie – 52,9 %. Na drugim miejscu jest Zawiercie (50,3% zaszczepionych). Kolejne gminy w powiecie zawierciańskim to Kroczyce (49,7%), Włodowice (49%), Ogrodzieniec (48,3%), Irządze (48%), Szczekociny (47,5%), Łazy (47,4%). Najniższy wynik odnotowano w Żarnowcu (43%) i Pilicy (42,7%).
W województwie śląskim najwięcej zaszczepionych jest w Bobrownikach (56,3%), Katowicach (56,2%) oraz w Psarach (55,2%), z kolei w całym kraju „rekordzistą” jest Podkowa Leśna, w której zaszczepionych jest 64,6% mieszkańców. (es)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZAZATreść komentarza: MYSZKÓW ZNÓW ZASRANY.JEBIE JUŻ OD WIADUKTU!! GDZIE ....... SANEPID...????Data dodania komentarza: 22.04.2026, 15:54Źródło komentarza: FORMA MYSZKOWA Z JESIENI POZOSTAŁAAutor komentarza: QQQTreść komentarza: SZYBKIE SPYLANIE I WOJENNA PIERWSZA POMOC...??? DO CZEGO ONI NAS PRZYZWYCZAJĄ......?? TYLKO GRZECZNIE PYTAM...Data dodania komentarza: 20.04.2026, 12:44Źródło komentarza: MYSZKÓW. KWIETNIOWY BIEG PO ZDROWIE NA DOTYKU JURY I STRAŻACKI POKAZ PIEWSZEJ POMOCY ZDJĘCIAAutor komentarza: MyszkowiankaTreść komentarza: Żenada 👎👎👎Data dodania komentarza: 13.04.2026, 13:03Źródło komentarza: Kino o północy?Autor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Zgadza się. Nie to było na myśli aby komuś ubliżyć tylko jeśli chcemy coś rozwijać to nie zwijajmy przy okazji tego co służy i ma służyć dużej części społeczeństwa. Starajmy się budować a nie rujnować i tyle. Niestety z tego co można przeczytać to Szpital ma być konfigurowany na zarabianie pieniędzy tylko co z tymi którzy są bezradni... i potrzebują Szpitala Powiatowego w takiej formie jakiej był ? Bo nie dadzą rady jeździć ze sprawami codziennymi do innych oddalonych jednostek ?Data dodania komentarza: 13.04.2026, 08:33Źródło komentarza: CHIRURGIA ZAWIESIŁA PRZYJMOWANIE PACJENTÓW. NIE MA LEKARZYAutor komentarza: CiekawostkiTreść komentarza: W Kazachstanie osoby skazane za pedofilię będą poddawane kastracji na 6 miesięcy przed wyjściem na wolność.Data dodania komentarza: 12.04.2026, 16:02Źródło komentarza: ARESZTOWANY ORGANISTA NA KALENDARZU OSP PIŃCZYCE! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Narodowość lekarzy nie ma znaczenia, tylko ich wykształcenie, kompetencje. Znamy mieszkankę z Żarek-Letniska która od lat jest naukowcem na Cambridge, wcześniej też na Oxrford. Nikt jej nie pytał o narodowość, tylko co umie. Dlatego też nie pytamy "Obywatela" czy np. obrzezany, czy lubi kobitki czy mężczyzn. Za to stawiamy tezę że to zakompleksiony, sfrustrowany obywatel pełen strachu nie wychylający się ze swojej zastraszonej norkiData dodania komentarza: 12.04.2026, 15:16Źródło komentarza: CHIRURGIA ZAWIESIŁA PRZYJMOWANIE PACJENTÓW. NIE MA LEKARZY
Reklama
Reklama
Reklama