60 lat DZIAŁA ZAWIERCIAŃSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW

  • 06.09.2021, 15:44
  • Jarosław Mazanek
60 lat DZIAŁA ZAWIERCIAŃSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW
(Zawiercie) 11 sierpnia w restauracji U Taty na ulicy Strumień emeryci z Zawiercia i kół terenowych z Ogrodzieńca, Pilicy i Kroczyc świętowali 60 lecie istnienia Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział w Zawierciu. Organizacja skupiająca w Zawierciu i trzech kołach 1180 członków przez jedną trzecią swojego istnienia, czyli przez 20 lat jest kierowana przez Przewodniczącą Janinę Krasoń. Wyraźnie zadowoleni z kondycji ZERi Inwalidów Oddział Zawiercie życzyli pani Janinie piątej kadencji.

Kilkaset osób, zrzeszonych w ZERiI, wzięło udział w uroczystości. Wszystkich powitała przewodnicząca Janina Krasoń, której dużo młodsi mogą pozazdrościć witalności i energii. Przewodnicząca powitała przewodniczących kół terenowych: Helena Wojas z koła w Pilicy, Wanda Karoń z Kroczyc i w imieniu przew. Koła z Ogrodzieńca Zenobii Bednarz Czesława Czarnojańczyka. 
-Przypomnę, że 60 lat związek, jego oddział w Zawierciu zakładali Wacław Piechocki, Zenon Jopek i Romuald Kurek. Ja, jako przewodnicząca obchodziłam już 40 lecie i 50 lecie Związku. W roku 2010 było nas 1005 członków, na koniec 2020 jest nas 1178. Przez ostatnie 10  lat zorganizowaliśmy 306 imprez. Były to wycieczki, wyjazdy na baseny, wczasy krajowe i zagraniczne. We wszystkich imprezach przez 10 lat wzięły udział 17843 osoby -mówiła krótko o historii Związku Janina Krasoń. 
-Dziękuję  prezydentowi miasta Łukaszowi Konarskiemu za dobrą współpracę, Starostwu Powiatowemu, obecnej tu Barbarze Kozioł -członkowi Zarządu Powiatu, za to że przez całe 60 lat nasz związek nieprzerwanie ma siedzibę przy Sienkiewicza (obecnie budynek Starostwa Powiatowego w Zawierciu) -mówiła przew. Janina Krasoń.
Barbara Kozioł, członek Zarządu Powiatu w Zawierciu (konsekwentnie przypominamy, że jest to zarząd działający nielegalnie, gdyż nigdy nie został prawidłowo wybrany) złożyła wszystkim członkom ZERiI Oddział w Zawierciu krótkie życzenia: -Ładujecie nas pozytywną, piękną energią! -mówiła Barbara  Kozioł.
Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski nie powiedział nic wartego odnotowania.
Uroczystość 60 lecia istnienia Oddziału Regionalnego w Zawierciu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów była okazją do wręczenia odznak i wyróżnień. Złotą odznakę PZERiI otrzymali: Danuta Domagała- skarbnik związku, Ewa Domagała- z-ca przew. Związku, Wanda Karoń- przew. Koła w Kroczycach. Małą odznakę otrzymali: Barbara Kaleta- czł. Zarządu, Grażyna Wnuk -członek Zarządu, Maria Rak- czł. Zarządu, Wanda Jurek- sekretarz Zarządu, Krystyna Łabuda-Miśta- przew. Komisji Rewizyjnej, Czesław Czarnojańczyk- czł. Zarządu koła Ogrodzieniec. 
Okolicznościowe statuetki z okazji 60 lecia PZREiI w Zawierciu otrzymali: Łukasz Konarski- Prezydent Zawiercia, Gabriel Dors- Starosta Zawierciański, Marian Mucik- Przew. PZERiI w Katowicach i Janina Krasoń -przew O/R Zawiercie.
Listy gratulacyjne trafiły do: Heleny Wojas- przew. Koła w Pilicy, Genowefy Welon- długoletniej działaczki koła w Kroczycach, Tadeusza Kowalskiego, Anny Czapla i Romana Bilnika- długoletnich członków Oddziału Regionalnego w Zawierciu. 
Dyplomy uznania otrzymały m.in. współpracujące emerytami biura podróży, z którymi członkowie związku niejedno zwiedzili: Biuro Podróży „Stona”, BP „Prima Tour”, BP „Kulig Travel” oraz Wiesława Kawałek- czł. Zarządu i ciągle o dekady młodsza od członków Związku Iwona Wiklik- Urzędzie Miasta Zawiercie Koordynator ds. organizacji pozarządowych. 
Nasza redakcja dołącza się do życzeń i choć na zakończenie części oficjalnej odśpiewano „100 lat” my z ostrożności życzymy, zarówno członkom Polskiego Związku Emerytów RiI Oddział Regionalny w Zawierciu jak i samej organizacji długich lat, co najmniej dwustu. „Setka” mogłaby być dla niektórych członków Związku perspektywą zbyt bliską!
Na zaproszenie PZERiI w uroczystości miał przyjemność uczestniczyć w imieniu Kuriera Zawierciańskiego: Jarosław Mazanek
 

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe